Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde facem reviziile ieftin?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
LGO
Salut sunt nou pe acest forum , am un logan mcv1.5 dci 85 cp stock acum cca 100cp , putin modificat smile.gif (CIP, Jante aluminiu , gume 205/55/15, carlig remorca) . Cam atat cu descrierea. Acum cine stie unde se fac revizii la bani rezonabili? excl.gif
einstein1984
Defineste rezonabil? Sau ce vrei sa-ti faca la revizie.
george_scala_2004
depinde...de unde esti ?
einstein1984
DIn Bucuresti dupa numar.
Andy_ACS
Schimbi uleiul si filtrul la unul din multele magazine care ofera schimb gratuit daca cumperi piesele de la ei.

Mergi la un service de roti sau un service de cartier, ridici masina pe elevator, ceri (sau verifici tu) jocuri la articulatii, pivoti, burdufe, etc.

Iti schimbi tu filtru de aer si iti completezi nivelul la lichidul de frana, antigel, ulei cutie, daca e cazul. Iti verifici tu presiunea in roti (sau la vulcanizare). Rogi un prieten sa te ajute sa verifici instalatia electrica (tu aprinzi pe rand faruri/semnalizari/stop frana, etc si el iti spune daca merg).

Edit: din cand in cand e bine sa gresezi cu un spray toate yalele, balamalele, etc

Bafta!
LGO
ceva de genu schimb toate filtrele, ulei, placute frana, lichid de frana da numai manopera ca piesele le am ?
cat ma duce manopera?


20 Apr 2010, 16:48:
la yale dau mai mereu cu sprey penetrant sa se inchida mai bine usile , oricum ms de sfat tot asa ca doar suntem aici sa invatam.
argon
tot ce ai zis schimbi si singur daca te pasioneaza subiectul.
LGO
am gasit sa fac toate astea cu 100 ron
toate filtrele, ulei, placute frana, lichid de frana da numai manopera
iam gasit pe net .... si nu sunt sigur e un service autorizat pe la targ vitan e bine ca io stau aproape .. da o avea mecanici buni? a fost careva la astia? nush daca am voie sa dau link daca nu scuze
---- linkul de reclama a fost sters -----
astept raspuns ms !!!
bobo77
Ieftin si bun...se poate dar mai rar.
IRONICK
QUOTE(LGO @ 20 Apr 2010, 21:37)
daca am voie sa dau link daca nu scuze
Nici macar idei nu mai sunt in ziua de astazi. Au intrat pana si alea in criza. Dar sa iti faci cont si sa te faci ca nu stii de unde sa cumperi piese, mi se pare patetic. In loc sa postezi la anunturi sau bursa unde ii este locul.
vi_escu
QUOTE(LGO @ 20 Apr 2010, 20:37)
iam gasit pe net ....
.. da o avea mecanici buni?  ...
*



n'are!
LGO
QUOTE(IRONICK @ 20 Apr 2010, 22:08)
Nici macar idei nu mai sunt in ziua de astazi. Au intrat pana si alea in criza. Dar sa iti faci cont si sa te faci ca nu stii de unde sa cumperi piese, mi se pare patetic. In loc sa postezi la anunturi sau bursa unde ii este locul.
*


Bine man , io am pus io intrebare tu treia sa raspunzi simplu unde ai fost tu si cat tea costat da ... e bine ca mai sunt si tampiti ce s-ar face lumea fara voi !!! Nu mai scrie ca nu sunt firea sa vb cu idioti.


21 Apr 2010, 08:31:
QUOTE(vi_escu @ 21 Apr 2010, 00:11)
n'are!
*


Ce tiai facut la ei ?
vi_escu
Am fost cu un amic care si-a luat din targ de la vitan un vw golf 3. Era vorba de inlocuit un bec la semnalizare fata si strans frana de mana. Bec n-aveau (?!) si la reglatul franei s-au scarpinat in cap o ora. Si 54lei + tva ora de manopera nu pare teribil de ieftin.
einstein1984
Ca la Merdian vest.
LGO
aha k ms de sfat

21 Apr 2010, 13:16:
alte parti cu revizii ieftine asa 50 Ron pt ulei si filtre (autorizat RAR)?
IRONICK
QUOTE(LGO @ 21 Apr 2010, 08:30)
e bine ca mai sunt si tampiti ce s-ar face lumea fara voi !!! Nu mai scrie ca nu sunt firea sa vb cu idioti
Doar atat poti? Un raspuns care nu depaseste nivelul unui buticar.
george_scala_2004
de ce nu pui minuta frumusel pe telefon si suni la service-urile dacia, autorizate sau nu de rar, din bucuresti ? ca sa-ti faci o parere la prima mina asupra preturilor si conditiilor ? fara sa mai fii influentat de parerile forumistilor ?
vijelie
Pai aci nu scrie "Dacia"?
argon
si servisul asta fantoma are piese cu holograma sau se merge pe incredere?



QUOTE(IRONICK @ 20 Apr 2010, 21:08)
mi se pare patetic.
*


asta e de bine, nu stiu ce s-a inflamat asa deodada daca nu-i facea reclama mascata cum sustine. Totusi cred ca ai vrut sa zici jalnic, dar nici asa nu te-ar fi facut idiot tampit daca nu aveai dreptate.
klaus
aceasta vrajeala de reclama se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.