Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mobilier gradina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
liviu2004
Cine, care cum a facut o masa si niste scaune, banci pentru gradina. Ma intereseaza planuri, dyi.
Cosmin.nova
ce anume? sa le confectionezi tu? sau nu stii ce sa cumperi?
robyvol33
salut uite ceva interesant poate te ajuta
multa bafta
http://www.practicmagazin.ro/cautprodus-pr...de+gradina.html
liviu2004
Ma intereseaza sa le confectionez eu.

Am gasit ceva interesant si simplu pentru o masa dar e totul in inch.
corbex
1 inch = 2.54 cm
b76bgaarh
liviu

iti trebuie intai sa vezi cat de mari trebuie sa fie acele piese de mobilier. apoi sa vezi ce materiale vrei sa folosesti. apoi sa vezi ce accesorii gasesti pt acele materiale. de obicei cand faci un mobilier, tu dai dimensiunile iar producatorul le detalieaza confrm procesului tehnologic propriu....

sau daca vrei te duci in maramures in concediu si cand te intorci iti faci singur mobilierul rustic...
liviu2004
Ideea e asa: cumpar materialele de la Karwei, Hornbach, Praxis sau Gamma, le tai si asamblez eu. Imi este mai usor sa folosesc schite gata facute sa stiu ce sa cumpar. Nu cred ca au materiale dimensionate in inch.
DragosP
Tu faci mișto de cineva? Ce importanță are frate în ce sunt dimensionate: Inch, țoli, picioare, metri și ce altceva naiba s-o mai fi inventat? Faci conversia în mm, dai o fugă la magazin, vezi ce găsești, revii și faci dimensiunile exacte, meri la loc cumperi, tai și asamblezi.
Na, că ți-am făcut și mobila! smile.gif
liviu2004
rolleyes.gif Sa vedem cate degete o sa-mi tai. Promit sa pun poze pe masura ce ansamblez.
Victoras2001
Ce faci? blink.gif
liviu2004
Asta incerc. se inlocuie pdf cu dwg.
driverx
QUOTE(DragosP @ 26 Apr 2010, 18:07)
Tu faci mișto de cineva? Ce importanță are frate în ce sunt dimensionate: Inch, țoli, picioare, metri și ce altceva naiba s-o mai fi inventat? ....
*



Prin istorie....asa au mai zis si altii. Si au construit poduri. Si cand era aproape gata au constatat ca planul era intr-o unitate de masura iar ei tot ce au facut era in alta unitate de masura......
tribunul
QUOTE(liviu2004 @ 26 Apr 2010, 18:55)
Ideea e asa: cumpar materialele de la Karwei, Hornbach, Praxis sau Gamma, le tai si asamblez eu. Imi este mai usor sa folosesc schite gata facute sa stiu ce sa cumpar. Nu cred ca au materiale dimensionate in inch.
*




Nu stiu cum o fi la magazinele alea, dar la astea de pe plaiurile mioritice ti le taie baietii in magazin, fara sa mai platesti in plus.
bmwh548
Exista niste limite...daca depasesti X metri liniari taiati platesti. Cel putin asa e la Dedeman si Praktiker.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.