Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ornament haion spate Logan Preference 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
cipriung
Am avut si am probleme cu rugina la Loganelul meu. Adica, acum doi ani am fost in service si mi-au revopsit haionul(portbagajul) deoarece prezenta rugina in partea de jos(pe barba lor, in cuantumul garantiei de 6 ani a caroseriei). Supriza, dupa doi ani rugina a reaparut, semn ca cei de la Dacia Service nu si-au facut bine datoria. Nu mai vreau sa patesc acelasi lucru si sa am portbagajul vopsit cu trei straturi de vopsea, si m-am gandit ca as putea trata eu petele de rugina sa sa aplic un ornament cromat pe portbagaj. Ar merge ornamentul de la Loganele mai noi? Se potriveste? Se gaseste de cumparat?


Am sunat la Vocea Clientului si mi-au spus ca deoarece nu mi-am facut reviziile, garantia pentru caroserie nu mai e valabila.
BZN
Nu se potriveste si oricum nu ti-as fi recomandat asa ceva. Rugina tot va evolua, mai bine te duci peste cei care ti-au vopsit reperul respectiv.
mariuscond
Ce mizerabili... si daca-ti faceai reviziile nu mai ruginea? Bleah!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.