Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: modificari dacia nova gt
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
eschy
[SIZE=7]As dori sa modific putin masina.nu neaparat exterior.motorul.este motor de 1.6 cu 2 carburatoare standard.as dori niste idei despre modificarea sa in vederea obtinerii de mai multa putere.banii nu ar fii o problema prea mare ,dar as dori calitate.momentan in cartea ei scire ca are 53 de kilowati ce ar insemna in jur de 70 cp.as putea sa ajung undeva in jur de 100 cp?si inca un lucru.partea de exterior influenteaza mult performanta masinii?adica eleraonele sau praguri joase,spoilere si mai stiu eu ce....?as dori sa o aranjez ca o cutia pandorei dc stiti.nimic special exterior ,dar la o incercare sa las in urma lejer un golf 3 normal sau un ursulet(bmw).
StefanT
Din ce am mai vazut pe aici, o poti duce lejer la 110 caluti; spoilere iti vor micsora (nu mult) aerodinamica, maiu ales cel de pe fata. Oricum e cam ultimul lucru la care trebuie sa te gandesti. Mai departe ii las pe cei care si-au modificat masinile.
Oricum cauta, ca ai sa gasesti destule topicuri despre modificari la motor ale novei
RIon
mai frate...cum ai tu standard 2 carburatoare??? Sau vorbesti despre dublucrop???
eschy
QUOTE(Steffyx @ 23 Apr 2005, 20:17)
Din ce am mai vazut pe aici, o poti duce lejer la 110 caluti; spoilere iti vor micsora (nu mult) aerodinamica, maiu ales cel de pe fata. Oricum e cam ultimul lucru la care trebuie sa te gandesti. Mai departe ii las pe cei care si-au modificat masinile.
Oricum cauta, ca ai sa gasesti destule topicuri despre modificari la motor ale novei
*





sunt prea nou in chestia asta.asa am inteles eu ca are.mi sa spus ca la peste 120 km se deschide a doua camera.ceva de genul.dc e ceva gresit in asta corecteaza-ma.sutn cam nou in chestia asta cu masinile.acum de abia invat cateceva despre partea de motor.
RIon
te sfatuiesc sa citesti mult pe forum, si dupa, sa pui intrebari la subiect. bafta, si sa iasa ce iti doresti...
paulp
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=17691
continuati aici discutia ca mai e unu dispus sa se joace cu calutii novei wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.