Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Identificare piese
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
melqu2002
Salutare tuturor!


Am facut rost recent de niste piese pentru Dracia ( tongue.gif ),nu toate pentru a mea, iar unii dintre senzori nu stiu la ce folosesc.Cei de jos stiu ca sunt pentru presiune ulei Atasez poza mai jos. Cunoscatorii, un pic de ajutor va rog.E posibil ca unii dintre ei sa fie de Aro(?).

Poate stie cineva si ce fel de planetara e asta scurta sau lunga, poate se potriveste pe cutia mea in 5 trepte. Sincer m-as bucura pentru ca e Glenzer si nu stiu daca se mai gasesc. Am pus planetara in picioare si are 65.6 cm.

Mai am 4 seturi de pistonase de frana spate Lockheed (cu garnituri si arc), insa sunt un pic ruginite. E vreo problema daca se smirgheluiesc bine sa dispara rugina si se folosesc sau sunt bune de aruncat?

Multam
bygy007
alea de jos pentru ceas presiune de ulei , cele cu bila de cutie pt mansarier , urmatoarele posibil temperatura , iar ala cu capac alb cred ca e termocupla de radiator, de linga patina de mansarier , restu alea de sus mi se par ciudate , nu am vazut dar sa nu fie de pe la pompa de frina
melqu2002
M-am gandit si eu ca cei de langa senzorii de cutie ar fi de temperatura dar stiam ca de regula scrie si o temperatura de functionare (am doi de dacie sigur pe care scrie 115grade). Pe astia in schimb nu scrie nimic, in afara unui cod.
argon
planetara e lunga..
melqu2002
Am aflat si eu acum..... sad.gif ghinion asta e, la vanzare
bygy007
daca scrie 115 grade 99% sint de bec
melqu2002
Cei cu 115 nu sunt pozati, i-am pastrat pentru mine biggrin.gif
Albert Einstein
Planetara, cat e planetara? intrebare.gif
melqu2002
Am postat la bursa : http://www.daciaclub.ro/-VAND-diverse-pies...XX-t180684.html
melqu2002
Stie cineva daca aceste doua planetare sunt de Dacie? Ma nedumereste partea de la cutie care e triunghiulara..
liviu05
Aceste planetare sun Glentzer! de Dacia
ct-03-tvy
din poza cu cele 3 planetare, ultima din dreapta parca are capatul mai gros decat celelalte, pare a fi de aro 10, baga niste poze mai clare
liviu05
La planaetarele de ARO10, diferenta consta in axul canelat care esta ceva mai lung datorita MRL-ului
melqu2002
Am lamurit problema, toate 3 sunt planetare Glentzer lungi, de dacie. Diferentele provin din anii de fabricatie, cea din dreapta fiind cea mai noua.
tzepesch
tata, sondele alea din josu pozei, ai vreuna de ulei de Electroprecizia?

neaparat imi trebuie una

si 2 sonde de becuri, alea din capul chiulasei, de la cilindru 1, le dai?

multumesc
melqu2002
Ai PM! Vezi si postul 9
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.