Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce piese sunt astea?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Iulikk
Deci am gasit piese astea 3 prin casa. 2 par a fi la fel. Stiu de la taicamiu ca sunt ceva de pe la ambreiaj si ca sunt luate pe vremea lu impuscatu' din uzina de la mioveni.

Eu prea am ce sa fac cu ele asa ca daca puteti dati-mi si un pret pentru a le pune la bursa. Multumesc.
aditã
disc de ambreaj si placa de presiune!
Iulikk
Mersi. Presupun ca "cercul" ala cu arcuri e discul de abreiaj. Am cautat pe net si am inteles ca sunt mai multe "tipuri", am dreptate? Cica unu mic si unu mai mare, asta are cam 170mm in diamentru, de care e?
aditã
tind sa cred ca e cel mare..mai bine mai cere o parere!
ydaniel
sunt de 170 180 si 200.
ai masurat diametrul exterior al discului?
Iulikk
Da, diametrul exterior. Taica-miu zice ca ar fi de dacia 1300.
ydaniel
pana in 1982 s-au montat ambreiaje de 170.
Iulikk
Ok. Multumesc, deci... cam cat pot sa iau pe ele? biggrin.gif Ca sa le pun la bursa smile.gif .
aditã
nu stiu care mai sunt preturile!
acum vreo 4 ani jumate cand am luat parca am dat 70 de lei pe disc si 150 de lei pe placa de presiune!
argon
chiar asa te-a afectat criza? da-le moca sau daca nu le vrea nimeni, la ghena.
tatabobu
Ma, tu mai ai putin si ajungi ca ala de vindea placute de frana uzate pe jumate. N-as pune nici de frica pe vreo masina placa din penultima poza.
Iulikk
Oke. Am inteles. Daca are cineva nevoie de piesele astea, dati PM si discutam. Multumesc. Din partea mea, se poate inchide topicul.

@argon: printre voi, posesorii de limuzine, mai suntem si noi, astia mai saraci, cu dacii.

Ca sa clarific lucrurile: nici nu mi-a trecut prin cap sa ma imbogatesc de pe urma pieselor astea.


Edit: tatabou: tocmai din acest motiv am pus pozele pe forum, pentru ca eu habar nu am sa imi dau seama de starea lor.
ydaniel
eu zic un pret corect:50lei pe ambele.
Iulikk
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.