Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vrei mai multa performanta de la masina ta ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
FABIAn
Ce varianta de tuning sa aleg?

In functie de masina si de dorinta clientului, se pot realiza mai multe variante:
• EcoTuning - optimizari ale softului cu cresteri mici de putere, scaderea ale emisiilor poluante si consum redus de combustibil (in cazul unei exploatari corespunzatoare)
• Stage1, Stage2 - optimizari ale softului cu cresteri de putere cuprinse intre 8-12% pt motoarele aspirate si 20-35% pt cele turbo, insotite si de o scadere a consumului de carburant per medie
• Race - optimizari ale softului la limita maxima (peste 35%) pentru cei care doresc performante maxime de la masina proprie cu un risc asumat de uzura timpurie.


Tuningul si garantia

Modificarile Stage 1 si 2 nu vor avea nici un efect secundar negativ asupra motorului, in conditiile in care proprietarul va intretine si va utiliza corect si responsabil masina, lucru valabil si pentru o masina care nu are tuning. Softul de motor are garantie nelimitata, la fel si manopera. Starea tehnica a masinii trebuie sa fie buna iar operatiile din planul de service la zi. Modificarea RACE presupune atingerea tolerantelor superioare prevazute de producator, de aceea proprietarul trebuie sa ia in calcul o uzura mai mare a componentelor masinii, componente ce vor fi inlocuite mai devreme decat este specificat in planul de service. Masinile mai noi vor beneficia si de garantie la motor.

Atat parametrii stock ai masinii cat si cei obtinuti dupa tuning se pot verifica optional pe DYNO profesional. Sau un test in timp real, masurand acceleratia si cuplul masinii inainte si dupa modificare (la grupul masinile VAG folosindu-se un VAG-Com de ex).

De asemenea, tot aici vom lamuri chestiunile de natura tehnica care va framanta, pt ca decizia de a face chiptuning trebuie sa va apartina, eu doar va informez cat mai corect ce inseamna cu adevarat.

Sunati si solicitati informatii pt masina Dvs, INDIFERENT DE MARCA SI MODEL !

La cerere se poate oferi un pret si detalii pt orice marca auto, inclusiv Dacia, pt care exista o oferta promotionala imbatabila:
Dacia SRN, Solenta, Logan - benzina (1.4 si 1.6MPI, 8 si 16V) = 50 euro
Dacia Logan - motorina (1.5 dCi) = 75 / 100 / 125 euro (Eco, Stg1, Stg2)


Exista si varianta sa ne deplasam la client, in fct de anumite conditii.

Softul este al unui tuner de casa si pretul va reflecta si calitatea acestuia !

Se ofera garantie pe viata la soft si manopera, inclusiv la motor la masinile mai noi.
Pt preturile de lista si preturile care nu se afla la promotie, se ofera factura fiscala.

Va astept solicitarile telefonic si vom gasi impreuna varianta optima !

Tel: 0722-535.644 si 0745-552.341
semit
la urmatorul UP anuntul dispare!
crisglam
Renault Megane II 1.9 dci 120 cai, cat m-ar costa resoftarea?
FABIAn
Se pot face urmat modificari:
ECO > 132 CP / 325 Nm
Stg1 > 138 CP / 345 Nm
Stg2 > 150 CP / 360 Nm

In fct de tipul ECU, pretul pleaca de la 150e si ajunge la maxim 300e la Stg2.
CRY 79
La 1,5 dci, 74kw, 101cp, 200Nm ce se poate face si la cat ajung valorile respective, si pret? Merci!
Ru55eL
La un reno 2.1 motor 1.6 16V 110cp ce modificari se pot face ? pret? mersi
FABIAn
Ofer diagnoza computerizata Renault - Nissan - Dacia pt cei interesati !

Cei din Oradea sunt evident primii vizati, dar prin periplurile mele prin tara o pot face si pt alti doritori !

Si amintesc celor care se intreaba, sunt dealer Dimsport si lucrez cu softul lor.


QUOTE(Ru55eL @ 25 May 2010, 23:56)
La un reno 2.1 motor 1.6 16V 110cp ce modificari se pot face ? pret? mersi
*



Motor aspirat, castig 10% la putere si maxim 15% la cuplu, pret ai in PM.

<span class='edit'>31 May 2010, 21:05:</span>
QUOTE(CRY 79 @ 25 May 2010, 20:05)
La 1,5 dci, 74kw, 101cp, 200Nm ce se poate face si la cat ajung valorile respective, si pret? Merci!
*



ECO > 110CP / 225Nm
Stg 1 > 118CP / 235Nm
Stg 2 > 125CP / 250Nm

In fct de tipul de ECU, pretul este 150 / 175 / 250e, daca masina este cea din semnatura ta...
FABIAn
Rog pe cei care trimiteti PM sau solicitati info pt resoftare pe acest topic: precizati va rog anul de fabricatie, motorizarea (cilindree si kW/Nm) si daca aveti modificari - soft sau hard - pe masina. Multam fain.
FABIAn
Am uitat sa precizez: codul motor imi este de asemenea util !
FABIAn
Oferta actuala de chiptuning este valabila pana la 31 iulie 2010.

In perioada 5-12 iulie nu pot onora eventualele solicitari, multam de intelegere !
arg_solenza
ESTI DIM BUCURESTI?
FABIAn
Sunt dealer Dimsport Romania, intr-adevar.

Activez in vestul tarii in principal, dar deservesc si zona Pitesti / Bucuresti.

De la jumatatea lui august voi reveni in activitate si va voi putea servi cu placere - pana atunci am un eveniment important in familie si concediul programat.

Multumesc pt intelegere si numa bine tuturor !
FABIAn
Pt cei interesati din zona de vest si nord-vest a tarii, in perioada 14-21 iulie am o fereastra si sunt disponibil sa servesc eventualii doritori atat cu OBD Tuning cat si cu diagnoza computerizata pt grupul VAG si Dacia-Reno-Nissan. Multumesc !
speedman
Remapare c3 1.4 hdi, 68 cp la ce pret?
Multumesc.
FABIAn
Salut, cresterea este de la 68 la 85CP si de la 160 la 195Nm.

Din ce an este masina ?
Din ce oras esti ?

Pretul ti-l comunic imediat ce-mi raspunzi, mersi.
b97zai
Skoda Fabia 2, an 2010, motor 1.2 TSI, 86 CP, 160 Nm ?
FABIAn
ECU este Bosch sau ... altceva ?
speedman
Masina este din 2003 si sunt din Bucuresti.
Multumesc.
FABIAn
Ai PM. Multumesc si eu.
FABIAn
In perioada 24 aug - 3 sept sunt prin tara: ajung prin Bucuresti, Cluj, Sibiu, Medias, Rm Valcea, Pitesti, Galati, Braila, Pt Neamt, Bistrita.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD / chiptuning, diagnoza VAG si Dacia/Renault, HID-uri) ma puteti contacta telefonic din timp la 0745-552.341 sau 0722-535.644.

Itinerariul este: Oradea - Huedin - Cluj - Turda - Iernut/Tg Mures - Medias - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti - A2 - Slobozia - Braila - Galati - Tecuci - Pt.Neamt - Vatra Dornei - Bistrita - Dej - Cluj - Oradea in mare.

Multumesc.
FABIAn
Sunt la jumatatea traseului...asadar cei din estul, centrul si nordul tarii sa ma contacteze daca sunt interesati de chiptuning sau diagnoza, multam.
FABIAn
Astept solicitarile celor interesati de diagnoza auto si resoftare !
xjc0c0
Un pret pentru un Renault Megane 1 1.6 16v , 2001. doar soft smile.gif. Astept PM
FABIAn
Am raspuns la PM-uri.
FABIAn
Oferta promotionala este valabila pana la finele lui 2010 !

Asteptam intrebarile si solicitarile voastre !
FABIAn
In perioada 3 - 7 nov. am ceva treaba prin tara: trec prin Cluj, Turda, Medias, Sibiu, Rm Valcea, Pitesti, cu scurt popas si in Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD / chiptuning, diagnoza VAG si Dacia/Renault/Nissan, HID-uri) ma puteti contacta telefonic din timp la 0745-552.341 sau 0722-535.644, poate ne sincronizam timpul si programul.

Multumesc.
oves
Pentru 1.6 16v K4M laguna 1 107 cp un pret te rog si daca poti sa ridici cp cu 10%? ms
FABIAn
Salut, cresterea de performante este de 10% la putere si 10-15% la cuplu motor, intr-adevar, fiind vorba de un aspirat.

Din ce an este masina? Este posibil sa nu mearga prin OBD ci doar chiptuning clasic. Ti-am raspuns la MP !
Laurg
Motor 1.9 dci, 96kw-130cp, 280-300Nm (nu stiu exact cuplul), 2007
Te rog variantele Eco/Stg1/Stg2 si pret
Multumesc
FABIAn
Cuplul motor OEM este 300Nm pt modelul pana in 2008 (banui ca este un Megane 2).

Eco: aprox 147 CP, 340 Nm
Stg1: aprox 155 CP, 360 Nm
Stg2: aprox 163 CP, 375 Nm

Doresc sa precizez faptul ca softul este custom, deci cine doreste cifre exacte sa faca un Dyno inainte si dupa resoftare. De aceea am si scris mai sus "aprox" pt ca poate fi 1-2 CP in plus/minus, nefiind 2 masini perfect identice. Ti-am trimis pret prin PM.

Multumesc si eu.
marius2606
Salut, cam care ar fi cresterea de putere si pretul la un megane 1 coupe 1.6 16v, 107 cp, din 2002.
FABIAn
Salut,

Motor aspirat, deci 10-11% in plus la putere si 10-15% in plus la cuplu motor.
Asadar 118 cai dupa modificare.

Posibil sa trebuiasca interventie prin chiptuning, nu prin OBD. Ti-am trimis pret prin MP.
marius2606
Fabian as dori si eu sa stiu de ce este diferenta asta de pret intre logan si Megane. Cateva posturi mai sus pretul la un Logan 1,6 16v este de 50 euro si la Megane-ul meu tot 1,6 16v pretul este de 200 euro? Pentru ca e Renault si astea sunt mai date dreacu. Nu te supara dar pentru 11 cp diferenta pretul mi se pare mare. Multumesc.
FABIAn
Intr-adevar, intrebarea ta este indreptatita !

Autoturismele Dacia sunt PERMANENT ofertate la PROMOTIE, de aici si diferentele de pret intre ele si Reno. Asadar, avantaj posesori masini nationale.

Nu ma supar, sper ca nici tu, dar aceasta este realitatea.
marius2606
Nu ma supar, dar cred ca si la acea promotie la logan ramane ceva castig, pentru ca altfel nu mai o pastrati, de unde rezulta ca in conditiile in care muncesti la fel(logan 1,6 16v=megane 1,6 16v), mai bine faci 20 renault-uri cu 60 euro sa zicem decat 2 cu 200 euro. Dar asta este numai parerea mea si daca gresesc imi cer scuze!
FABIAn
Politica de pret apartine reprezentantei, iar dealerii doar o promoveaza.

Am Reno si eu... Insa tin sa precizez totusi ca pretul este pt soft in primul rand si abia apoi pt manopera, iar pt Dacia s-a subevaluat acest soft pt a veni in intampinarea posesorilor.
FABIAn
LA MULTI ANI TUTUROR !


Dacia benzina: de la 50 euro !

Dacia motorina: de la 75 euro !

Masini straine - motoare supraalimentate: de la 150 euro !

Masini straine - motoare aspirate: de la 175 euro !
diesel_power
Salut,

Pentru Clio Symbol din 2005, 1.5dCi, 80cp, care ar fi preturile si castigurile de putere in cele 3 variante: Eco, Stage 1, Stage 2 ?
Masina nu are niciun fel de modificare.
FABIAn
Salut, valorile aproximative sunt urmatoarele:

ECO: 90-92CP, 225Nm
Stg 1: 98CP, 235Nm
Stg 2: 104-105CP, 245Nm

Ele difera de la o masina la alta putin, pt ca softul este pt fiecare masina in parte iar masinile nu sunt toate la fel.

Ti-am trimis preturi in PM.
FABIAn
Promotia lansata de Dimsport pt 2010 s-a prelungit si pt inceputul anului 2011, asadar astept solicitarile si intrebarile voastre !
george_moga
Salut.Pentru un Fiat GrandePunto din 2007 cu motorizare de 1,3 JTD(75CP) care ar fi performantele si care ar fi pretul?Sunt din Bucuresti...
FABIAn
Exista doua variante: Stg1 si Stg2

Stg 1: ajungi la 90 CP si 175 Nm
Stg 2: ajungi la 100 CP si 185 Nm

Ajung in capitala pana la finele lunii in curs, deci nu-i o problema sa tunam masina. Am trimis detalii de pret prin PM.
and_rei
pt o supernova 1.4 din 2003?ce cresteri rezulta?mersi.astept PM .nu urmaresc topicul
FABIAn
Motor aspirat, crestere putere 10% si cuplu motor 10-15%.
Pt Dacia exista promotie permanenta, asadar detaliile le ai in PM.
FABIAn
In perioada 7 - 10 martie am ceva treaba prin tara: traseul este prin Cluj, Turda, Aiud, Alba-Iulia, Sebes, Sibiu, Rm Valcea, Pitesti, cu popas si in Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD / chiptuning, diagnoza VAG si Dacia/Renault/Nissan, HID-uri) ma puteti contacta telefonic din timp la 0745-552.341 sau 0722-535.644, poate ne sincronizam timpul si programul.

Multumesc.
FABIAn
Astept intrebarile si solicitarile voastre.
FABIAn
Dacia benzina: de la 50 euro !

Dacia motorina: de la 75 euro !

Masini straine - motoare supraalimentate: de la 150 euro !

Masini straine - motoare aspirate: de la 175 euro !
Cipryspeed
Salut,la un Megane Coach 2.0 16v(F3RD7) 108kw,fabricatie 1997,ce ii poti face si cat costa? merci!
FABIAn
Din pacate merge numa prin chiptuning clasic, dar costurile sunt mari, chip-urile rare si castigul final nu justifica interventia, daca s-ar putea face. Imi pare rau.
FABIAn
Iepurasul poate aduce masinii tale si tie mai multa performanta si un consum optimizat de Pasti !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.