Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alternative Bucuresti -Arad si retur
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
romeo3108ro
Am venit din Bucuresti pana in Arad pe ruta Pitesti-Valcea-Sibiu-Sebes-Deva-Arad,drum relativ bun (lipsa cratere)dar cam aglomerat si as fi interesat de o alta alternativa dar sa fie drumul bun(nu vreau sa imi las vreo bieleta de directie pe acolo).
Multumesc.
bucatzel
Arad-Timisoara-Lugoj e chiar ok.

Mai departe poate te lamuresc altii.
romeo3108ro
am inteles ca pe la orsova ar fi ceva probleme
441529
Am fost acum o sapatamana si voi merge din nou peste o saptamana in zona.
Intre Drobeta Turnu Severin si Orsova se lucreaza, sunt semafoare, drumul foarte prost. In rest, ok.
Eu am plecat din Bucuresti prin Alexandria - Caracal - Craiova - Dr Turnu Severin - Herculane (pauza seara) - Caransebes - Lugoj - Timisoara - Arad - Oradea - Satu Mare, cu intoarcere prin Zalau - Cluj - Alba Iulia - Sibiu - Ramnicu Valcea - Pitesti - Bucuresti.
Drumul prin partea de sud este chiar OK, mai putin trecerile prin orase, in special Caracal, precum si partea de la Orsova. Destul de liber si nu prea am intalnit radare.
romeo3108ro
a mai fost cineva de curand?
trebuie sa plec maine si de aia....
argon
Bucuresti-Pitesti-Rmvalcea-Valea Oltului-SIbiu-Deva-Arad. Ai vreo 180 de km de autostrada pe traseu, cu 80 mai mult decat in 2010 cand intrebai.
Leo0608
argoneata, apare pe gps cu hartile la zi noul traseu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.