Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsit diverse :)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Andrei_SLZ
Salut... sad.gif...sa va zic ce am patit.M-am trezit cu masina urat zgariata cu cheia (model sarpe biggrin.gif ) pe usile de pe partea dreapta...si un ghiveci frumos trona pe capota (model cu floare biggrin.gif) de indoit nu s-a indoit capota...dar...logic s-a julit.Acum ce vreau eu sa fac, mi-am cumparat vopseaua de la policolor is am incercat cu o pensulica sa remediez "sarpele" si forma de ghiveci...nici un rezultat, ramane adancitura care ori trebuie chituita ori finisata.sad.gif disperat si neavand casco, am zis sa ma duc pana al ipso sa vad cum sta treaba poate o vopsesc la ei, am mai avut probleme si am vopsit o aripa pe asigurarea unuia acolo, si a iesit impecabil.Insa acum imi cer 10 mil!pentru 2 usi si inca 7! pt capota.Am crezut ca fac infarct smile.gif.Nu stiu cum sa scot problema asta la capat, am nevoie de un vopsitor care sa se priceapa s isa faca treaba buna (vopsit, lacuit, finisat chitui)...mare munca n uare de facut tocmai de aceea cer un pret rezonabil asa...smile.gif nici chiar 17 mil ca doar nu am innebunit de tot.Deci daca stiti postati va rog aici sau dati-mi un mail cu eventuale idei, sau locuri unde pot rezolva problema mai avantajos si mai ieftin dar sa iasa treaba buna.Inca ceva, vopseaua se paote aplica asa peste lacul ala?sau trebuie sa am grija ca cel la care ma duc sa curete bine usa in cazul in care o vopseste pe toata?Multumesc si astept sfaturi si idei unsure.gif
Adrian_Solenza
E NASOL RAU! Sa inteleg ca ai vopsea metalizata? Pai e 80 de euro litrul la care mai adaugi si lacul... E o nebunie! Cum naiba tii masina fara CASCO? Eu cred ca as putea sa te ajut! Iti dau nr de tel al unui amic de-al meu, care lucreaza in domeniu (e pregatitor...) El cunoaste si alti baieti, vopsitori! Stiu ca ei lucreaza si in particular, au si cuptor! Cel mai bine suna-l pe el, ii spui ca suni din partea mea si intrebi daca te poate ajuta! II spui si ce culoare are masina, ca poate te ajuta cu vopseaua... In rest .. Bafta!
Andrei_SLZ
vopseaua am cumparat-o de la policolor, a fost 300 de mii/cutia, acum imi trebuie doar o persoana care sa faca treaba buna si sa o vopseasca cu grija si dragoste wub.gif si la sfarsit sa ii dea si cu lac blush.gif.Cat despre casco...e o poveste lunga...sad.gif...ideile lu` tata,a avut el senzatia ca nu o sa se intample nimic si acum ma chinui aiurea.Inca ceva...credeti ca merge sa imi fac acum casca si aia sa nu observe zgarieturile si sa ma duc peste o sapt si sa im ifac masina pe asigurare?Asa m-a sfatuit cineva, sa im ifac asigurare la Tiriac ca cica aia sunt platitori si nu prea se uita la masina, naiba...masina are 6 luni biggrin.gif, chiar ma doare sufletul sa o vad asa... sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.