Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Usi glisante pt. un dulap
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
tribunul
Caut o usa glisanta, care sa stranga pe tavan, adica sa fie paralela cu tavanul.
Usa este dintr-un material care sa-i permita sa faca un unghi de 90.
In momentul cand inchid sau deschid usa, sa nu iasa in afara lateralelor dulapului.
crick
Ai incercat pe Morarilor? Este un magazin care are tot felul de sisteme ptr mobilier; eu am luat un sistem de glisare stanga dreapta pe sina a usilor de la debara de acolo.
vis-a-vis
Mai ai multe idei d-astea crete? radmasa.gif
crick
Ce ti se pare asa de "cret"?
vis-a-vis
Vorbeam cu tribunu' 10561582.gif
l@u
nu vrei sa se deschida usa in lateral dar vrei sa stai cu calea de rulare in tavan !!!!!!!!!!!
argon
QUOTE(tribunul @ 22 May 2010, 12:36)
Caut o usa glisanta, care sa stranga pe tavan, adica sa fie paralela cu tavanul.
Usa este dintr-un material care sa-i permita sa faca un unghi de 90.
In momentul cand inchid sau deschid usa, sa nu iasa in afara lateralelor dulapului.
*




tu nu cauti nimic, ti se rupe, te-a pus nevasta sa te interesezi, recunoaste!
bygy007
QUOTE(crick @ 22 May 2010, 15:31)
Ai incercat pe Morarilor? Este un magazin care are tot felul de sisteme ptr mobilier; eu am luat un sistem de glisare stanga dreapta pe sina a usilor de la debara de acolo.
*


cum zicea colegu , te duci si intrebi acolo , imposibil ca cei care vind sa nu stie ce iti trebuie
asta e locatia
vis-a-vis
Eu unul, n-am inteles prea bine ce vrea...
liviu2004
un garaj
Markos
ceva glisant si paralel cu tavanu.
sorin1983
QUOTE(vis-a-vis @ 22 May 2010, 17:49)
Eu unul, n-am inteles prea bine ce vrea...
*


Sa parcheze masina in sifonier?


On: Nu cred sa gasesti asa ceva, poate doar facut la comanda. Incearca la cei cu usi de garaj ca sigur gasesti pe net.
vis-a-vis
QUOTE(sorin1983 @ 22 May 2010, 17:54)
Nu cred sa gasesti asa ceva,
*


Pariu? tongue.gif
sorin1983
[attachmentid=1627624928]
sau
http://www.google.ro/search?source=ig&hl=r...q=usi+culisante

tongue.gif
BZN
Da' un sistem rulou, ca la jaluzele? E mai practic.
vis-a-vis
Asa? tongue.gif
Marty
Aveam niste dulapuri d-astea luate din Ikea, cu tot cu rulou si cale de rulare. Bine, asta se-ntimpla acu' vreo 8 ani, nu stiu daca se mai fabrica.
dizzy
Mai gasesti si d'astea SH la Prince, aia de pe centura si la Ikea.
Poate incropesti ceva de pe acolo.
LuluMOB
Din ce inteleg eu, el vrea o usa ca aia de garaj, dar care la deschidere sa nu iasa in afara. ceva in genul sistemului rulou, doar ca in loc de multe segmente, el vrea ca usa sa fie impartita doar in doua.
La garaj e ok pentru ca ai cam 2m inaltime si lungimea garajului e suficienta. La dulap nu ai intotdeauna loc sa bagi o usa inalta, chiar impartita in doua, in partea de sus.

user posted image
vis-a-vis
O vrea d-asta...
tribunul
QUOTE(argon @ 22 May 2010, 17:35)
tu nu cauti nimic, ti se rupe, te-a pus nevasta sa te interesezi, recunoaste!
*



Nu nevasta, bre, ca-i vorba de dormitorul meu.
Mi-am facut un sifoner cu 3 usi, glisante, iar pe mijloc am bagat televizorul. Cum usa de pe mijloc sta cam tot timpul deschisa, se pune praf pe rafturile de deasupra televizorului, unde tin tot felul de maruntisuri si e naspa de sters praful.

pt. cele 2 spatii vreau sa le fac o usa separata.
vis-a-vis
Pune o perdeluta radmasa.gif
tribunul
nu e rea ideea
vis-a-vis
user posted image
tribunul
nu merge, nu incape.
vis-a-vis
In alta ordine de idei, vad ca e la moda sa-ti faci dulap cu usi glisante.
Arata ca dracu', sunt foarte scumpe, nu ai acces la tot interiorul, sau trebuie sa muti usa de colo-colo... si asta pentru ce? Vezi Doamne ca nu se pot deschide usile aplicate. Daca le faci inguste se vede si bine si reduci costul la jumatate. E drept ca la ergonomie nu se pricepe multa lume, nici macar mesterii tamplari care va baga toate prostiile pe gat.
LuluMOB
Mai sunt spatii lungi si inguste unde se preteaza.
In rest, asa e, o chestie scumpa, cu fiabilitate indoielnica, dar apreciata pentru ca e la moda. Cum e si palul foarte gros, care micsoreaza spatiile utile -si asa mici prin apartamentele noastre- dar care arata 'cool'. Astea-s vw tdi-urile mobilei.
tribunul
Pai mai meseriasule, care esti tu meserias, la mine sifonerul ala are si rol de biblioteca, pe mijloc este televizorul.
Usa respectiva sta cam tot timpul trasa, cum crezi ca ar arata daca ar fi o usa cu balamale? sau 2 ca e destul de lata.
vis-a-vis
Ca la tara... Romanu' vrea sa faca din c.acat, bici radmasa.gif

24 May 2010, 12:48:
Dai o poala de bani pe glisante si constati ca nu-s utile...
tribunul
Am gasit un sistem mai ieftin, nu m-am dus la ce-i scump.

Si nu ca la tara, ci ca la bloc, vrei sa bagi intr-o camera de 10-12 mp si un pat de 2 metri si un sifoner de haine, si un televizor, si un birou...
Adica sa folosesti spatiul la maxim.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.