Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: suporti cutiev viteze in cinci trepte
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Gheorghedracu
Ma intereseaza daca are cineva poze cu suportii si tampoanele de cutie in cinci viteze sa vad si eu cum arata. Multumesc.
dacia_gpg
care te intereseaza ca sunt de vreo trei tipuri?
Muttley
Eu stiam de doua:
- traversa dintr-o bucata;
- traversa din 2 bucati.
dacia_gpg
QUOTE(Muttley @ 25 May 2010, 15:01)
Eu stiam de doua:
- traversa dintr-o bucata;
- traversa din 2 bucati.
*


Suporti laterali plasati mai in fata celor vechi prin care cv sta asezata pe tampoane de cauciuc, ca la motoare dupa 1995!
george_scala_2004
pag 24 - 25
Gheorghedracu
Multumesc george, dar cartea nu arata suportii la pagina aia. La pagina 48 puteti vedea o poza unde apar si suportii (nu in intregime) care sunt specifici. Deasemenea, fiind un R18, nu sunt folosibili la Dacie/variante pentru ca distanta dintre lonjeroanele sasiului nu e aceeasi.

Cutiile in cinci viteze nu cred ca au avut suportul dintr-o singura bucata (si oricum nu ma intereseaza suportul dintr-o bucata).

Motoarele facute dupa 1995 (si respectiv montarea cutiillor de viteze asociate) nu au nici o relevanta pentru masinile din afara romaniei care au iesit din productie cu mult inainte.

Ramine deci prin eliminare numai varianta cu suportul (jugul) din doua bucati, motor pre-1995.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.