Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Valea Sadului - Sibiu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
M.C.
Salutare la toata lumea!
Luna viitoare vin in concediu,si as vrea sa fac un mic traseu prin tara,care sa includa si Valea Sadului,unde am fost cu multi,multi ani in urma.Tin minte ca atunci era tare frumos pe acolo.Mai ales la Cabana Gitul Berbecului,de unde se vedea panorama lacului de acumulare Sadu.
A fost cineva de curind pe acolo?
Ceva informatii mi-ar prinde bine.
As vrea sa stiu daca drumul este cit de cit acceptabil,si,in afara de asta,daca sunt posibilitati de cazare prin zona.
Va multumesc.

NIN
Salut,

Anul trecut (iunie 2009) am fost in zona ( cazat la Paltinis). Ce pot spune e ca am putut merge din Sadu spre GatulBerbecului la baraj. Mai sus de baraj am facut dreapta si am urcat (m-am intors la cabana) pana in Paltinis, peste munte. Nu stiu de cazare pe valea sadului. In principi drumul facut de mine e forestier dar mergea cu un Logan (nerecomandat soferilor ce ingrijesc masina ca un bibelou).
Bucata Sadu->Baraj cred ca poate fi facuta cu orice masina normala, doar mai sus pot fi probleme.
Peisaj frumos, in principiu in zona sibiului e usor de gasit cazare.
M.C.
Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.