Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plafoniera centrala 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Alexio
Cum spune si titlul... vrea niste idei... niste poze... cine si-a montat acolo la 1310 berlina... o plafoniera... cele de pe usi sunt penibile... trecand peste partea ca sunt montate intr-un lloc idiot unde toata lumina iti bate in cap in loc sa bata jos...
Ky_Cristian
Eu mi-am pus temporizare si le-am facut sa se aprinda amandoua cand deschid oricare usa, dar individual cand le aprind de la buton. Acum nu mai e asa intuneric cu amandoua. Plus ca mai stau aprinse pana bag si eu ca omul cheia in contact.
Alexio
Asa am si eu din cauza alarmei... are functia asta... insa si cu amandoua e idee tampita... revin... ceva central are cineva?
bygy007
e simplu de facut , tras un fir intre cele 2 butoane de la usa
recinalcol
Eu nu am centrala,dar la alea doua le-am pus led-uri albe(cam 10-12 lei setul).Sant FOARTE MULTUMIT,am mai multa lumina decat are varul meu in logan cu cea de pe mijloc.
Stie cineva unde as putea gasi un temporizator?
bucatzel
QUOTE(Alexio @ 31 May 2010, 18:41)
ceva central are cineva?
*



Da, orice 1300 tongue.gif . aia triunghiulara, care bate ceva mai decent. Oricum, daca vrei sa poti citi, probabil trebuie sa treci la led-uri. Dar in aia de 1300 e mai mult loc.

Sau la oglinda, desi mi se pare mai ok sistemul de la 1300, cauta oglinda de dacie 1100, ca aia avea incorporata lanterna. numa' ca de-astea cred ca gasesti la preturi de heroina.
Alexio
Indirect vinzi heroina? smile.gif))))))))))

Setul de leduri... unde se gaseste? prin Bucuresti... eu am cautat si pentru numere dar nu am gasit...

florin1310
targul Vitan e plin de astfel de leduri....si nu numai smile.gif
Ciorapel
Uite asa am facut eu la Daciuta mea; in poza se vede destul de inestetic, dar in realitate nu sare in ochi deloc. Lumina produsa este suficienta cat sa gasesti ceva noaptea daca pierzi pe jos.

Costul : in cta sunt fasii de astfel de LED-uri; sunt bucati de 3 led-uri si o rezistenta in serie, puse in paralel (bucatile), creand o fasie care se vinde la metru. Pentru o bucata de 3 led-uri (se vand in bucati de 3 led-uri) dai cam 3 lei, eu punandu-mi 2 bucati a cate 3 led-uri fiecare.
dany3l_sk
Ciorapel... zi`mi si mie te rog de unde ai cumparat fasiile de LED-uri ca sunt interesat si eu biggrin.gif
Ciorapel
De la Dina (mai jos de Trocadero, spre Dacia, la parterul unui bloc). Are un semn la strada albastru cu niste LED-uri care clipesc. Vezi sa le zici ca le vrei pentru auto, pentru ca sa iti dea si o rezistenta pentru ele (14.5v -> 12v).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.