Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bucsi cauciuc bieleta stabilizatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
brigada_diverse
are cineva idee daca se gasesc doar bucsile de cauciuc de la bietelete stabilizatoare(care se prind de bara stabilizatoare)..ca pana acum am gasit doar bieleta de-a-ntregul, dar ma intereseaza doar bucsile(sunt imbatranite de vreme...si nu situ cat o sa mai ramana acolo)...
deci, aveti idee? poate si cat ar costa?

pt dacia 1310...
Muttley
Si o bieleta cat costa?
Ca mai are si aia o articulatie cu cauciuc sus, la prinderea pe brat. Si abia aia-i importanta.

Edit: fara suparare, da' daca se pune problema astfel, poate ar trebui sa renunti la masina.
CGDBZ
Probabil ca el are bieleta care are sus bucsa in genul celor de la bascula inferioara caci nu cred ca are bieleta clasica caci la cele clasice partea de sus cedeaza .
brigada_diverse
problema e alta
bieletele sunt schimbate acu aprox 20 000km....
dar
asta a fost acu ani buni...si cauciucul de la bucsile de la bieletele antiruliu(ca si la tiranti) a imbatranit, s-a uscat si a crapat, si vreau sa le schimb)... deasta intreb doar de ele...o sa iau alta pana la urma...
exista model vechi si model nou?


kog
da. Din tabla ambutisata si tip nou, mai solide
brigada_diverse
dinastea am

user posted image

a auzit cineva de bielete antiruliu PREMS?

sunt bune de ceva?
nelu_1985
ia deastea[attachmentid=1627628514] [attachmentid=1627628516] , e 10 lei daraba si-s cu mult peste alea tip vechi
baciudibaciu
QUOTE(nelu_1985 @ 3 Jun 2010, 19:59)
ia deastea[attachmentid=1627628514] [attachmentid=1627628516] , e 10 lei daraba si-s cu mult peste alea tip vechi
*



Da astea par mai in mintile lor dar nu am vazut prin pravalii ! In privinta pretului sunt super ,ramane sa vedem ce si cat stiu sa faca !
brigada_diverse
multumesc de raspunsuri,
topicul se poate inchide, am gasit si tampoanele de cauciuc care le cautam.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.