Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: astupare gauri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
gabriel19
Salutare. Recent am scos placutele cu inscriptiile dacia 1310 si cel din dreapta cu modelul (cred...niciodata nu am stiut ce inseamna acele litere) si acum am 4 gaurele, cele in care se prindeau placutele. Cu ce as putea sa le astup si sa nu se vada prea urat? Ma gandeam la chit dar nu cred ca ar merge, mi se par destul de maricele.

Si ca sa nu mai deschid alt topic: ma intrebam daca as alimenta cu benzina carerra 100 inlocuind-o pe cea de 95 as obtine vreun consum mai redus si performante mai mari? blink.gif Eu unul asa tind sa cred, voi ce parere aveti? Bineinteles nu ar strica un test: un bidon cu 2 l de 95 si altu cu 100 si resetat jurnalierul biggrin.gif [attachmentid=1627629778] [attachmentid=1627629780]
brigada_diverse
fa un test cu benzina ..desi nu o sa compensezi cu pretul mai mare la 100 cu un consum mai mic , sa iesi mai ieftin decat cu aia de 95....s-a mai discutat oricum..cauta pe forum....

p.s. lumminile de semnalizare au fost gandite sa lumineze cu o anumita intensitate cu un scop...sa se vada......si sa se vada bine....nu sa le innegresti.....

merge astupat si cu chit..dar o sa inceapa sa crape..mai ales daca nu e pus bine...si cand vopsesti o sa se vada diferente de culoare(daca nu faci intr-un mod profesionist..)
nelu_1985
Dar cu ce te-au deranjat inscriptiile alea acolo? arata mult mai bine cu ele, cel putin mie asa mi se pare la a mea[attachmentid=1627629877]
bv-08-fgm
mai bine ai cumpara abtibilde cu aceleasi inscriptii,arata su bine si astupa si gaurile tongue.gif
gabriel19
pierdusem unul pe care l-am scos cand a fost vopsita si decat cu unu e cam urat. Parca arata mai bine fara, dar fiecare cum ii place. Cu chit nu am mai dat niciodata, deci nu prea ma incumet, cat despre abtibile se mai gasesc decat cu dacia nu si literele din dreapta. Ca sa nu crape chitul cu ce as putea sa dau? sau altceva cu care sa inlocuiesc chitul..
Alex4u
unde ai vopsit-o ca si eu sunt tot din ph si aceeasi culoare:-@
gabriel19
am voppsito la un service unde lucra unchimiu si cunostea un alt nene care s-a ocupat cu vopsitul dar asta a fost in 2007, de cost nu mai e vorba...2 bidoane de bere si o strangere calduroasa de mana, dar si calitatea e cam la fel: chitul a fost dat de unchimiu care nu prea stie si a craptat putin la aripa dreapta spate, in rest e ok
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.