Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fuzeta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
gangara
salutare,

deschid acest scurt topic, doar sa avertizez pe cei care vor sa isi cumpere fuzeta.

Mi-am cumparat o fuzeta zilele trecute, la 110 lei, care nu avea nici o eticheta, cutie, holograma (tzeapa mea), doar o stanta. Ma grabeam f tare.

Era calita bine ce e adevara. Am montat rulmentii , am pus-o sus.. cand sa pun roata si sa strang piulitele, hopa .. suruburile dau in gol.

cat am patimit numai eu stiu... astazi am reusit sa dau jos roata si sa sudez prin spatele fuzetei suruburile...mare branza nu am facut.

o sa ma duc la un service astazi sa imi schimb din nou fuzeta..

Ah...si luati bon pe produsul cumparat...nu cum am facut eu.
bashtalu
de fapt care este fuzeta? partea de care se prinde roata, cea care are prezoanee sau cealalta parte cu niste brate?


partea cu niste brate-eu stiu ca aia e fuzeta, vine in cutie de uzina cu holograma, pret 188 lei bucata, este pus un plstic albastru pe ea, nu stiu de ce, portfuzeta, partea cu prezoanele tot in cutie trebuie sa fie, asta daca vreti piese de origine si nu de srl....
ca proba la portfuzeta, se ia un rulment de fata si se pune in ea, daca intra inseamna ca nu e buna-asta mi s-a spus de la un magazin
DannY_SmekeruL
fuzeta e tot ansamblul.portfuzeta e cea cu 3 brate iar ce spunea colegul ca a cumparat se numeste butuc.nu de alta dar se induce lumea in eroare:D
bashtalu
deci-portfuzeta e aia cu brate si aia care are si prezoanele se cheama butuc?
DannY_SmekeruL
exact
gangara
scuze de eroare...
de butuc era vorba...m-am grabit cand am scris

problema am rezolvat-o schimband prezoanele...alti 30 lei dati la service.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.