Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: In SERBIA cu buletinul
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
AR-18-MOS
Inainte de a crede tot ce se scrie in presa, intreaba la Politia de Frontiera, nu de alta, da' sa nu te intorci dupa pasaport.
CRY 79
Nu se va intoarce dupa buletin, pt. ca asa este. Sarbii sunt cu cativa pasi inaintea noastra. Pe criza asta fac tot posibilul sa atraga bani de oriunde.
kaspersky
QUOTE(AR-18-MOS @ 18 Jun 2010, 00:58)
Inainte de a crede tot ce se scrie in presa, intreaba la Politia de Frontiera, nu de alta, da' sa nu te intorci dupa pasaport.
*


da' de ce? PF nu stie sa citeste la ei?
PS: @CRY 79: mda, ai dreptate, inteligenta mutare, multi romani ce vor sa mearga spre italia, grecia si nu au pasapoarte (care costa) vor tranzita serbia. mai o taxa e drum, mai un plin, mai un cico >> bani!
adi_ar
Corect, ca si Slovenia, care a trecut imediat la exploatarea tranzitului, probabil este de asteptat sa asistam si in Serbia la o crestere, in curand, a taxei de autostrada.
Practic, traficul centru-vest european spre Grecia trece pe la ei.
Daca ne mai cacaim mult cu autostrada, vom asista la o migrare a tranzitului dinspre Szeged spre Serbia, via Novi Sad.
Este bine, este rau!? Ramane de vazut!
clr
S-au gasit si astia sa dea drumul cu buletinul dupa ce mi-am schimbat pasapoartele sad.gif
3 X 260 ~ 800 ron sad.gif
E drept ca pentru copil trebuia sa fac oricum, dar nu strica o economie de 520 ron.
al3x3
QUOTE(http://www.mae.ro/index.php?unde=doc&id=29869&idlnk=3&cat=29919)
Trebuie să comunicați la postul de poliție locală, prezența dumneavoastră în Serbia în maxim 24 ore de la sosirea pe teritoriul acestui stat.


Chiar e necesar? Si daca nu fac asta ce patesc? (nu planuiesc sa stau prea multe ore sa merg la un eveniment si dupa sa prind trenul inapoi - poate vor fi ceva mai mult de 24 ore)
aleksanders
nu este nicio problema, daca o s astai la un hotel ceva or sa trimita cei de acolo instiintarea, asa ca stai fara griji
DannyY
Intr-o tara ca Serbia, care a trecut prin ce-a trecut, nu cred ca e exagerat sa respecti regulile impuse.
Nu stiu ce se intampla, dar eu n-as risca sa fiu considerat terorist sau spion doar pentru ca-mi este cam incomod sa dau 5 minute pe la politie.

membru_DC
QUOTE(al3x3 @ 25 Jun 2010, 12:25)
QUOTE(http://www.mae.ro/index.php?unde=doc&id=29869&idlnk=3&cat=29919)
Trebuie să comunicați la postul de poliție locală, prezența dumneavoastră în Serbia în maxim 24 ore de la sosirea pe teritoriul acestui stat.


Chiar e necesar? Si daca nu fac asta ce patesc?
*



nu cred c-ai vrea sa ai deaface cu politia din Serbia dry.gif

PS: in Serbia e bine sa ai in portofel numai hartii de 50€ sleep.gif
al3x3
QUOTE(membru_DC @ 27 Jun 2010, 18:02)
PS: in Serbia e bine sa ai in portofel numai hartii de 50€  sleep.gif
*



De ce de 50?
Jack Daniel's
Ce gluma mai e si asta cu hartiile de 50? blink.gif
betamax
Probabil atat e spaga. Asteptati-va sa vi se ceara. Eu n-am mai fost de mult pe la ei, dar obiceiul era bine asezat si nu cred sa fi disparut.
argon
Daca nu ai fost demult, mai bine nu presupune, s-au schimbat obiceiurile de ceva vreme.
Jack Daniel's
Eu am fost frecvent in ultimul timp si nu am patit nimic nefast cu ei. wink.gif
betamax
Si atunci care-i treaba cu cei 50 de euro ? Spune tu, argoane, ca pari mai luminat (din profil).
Jack Daniel's
Am patit ultima oara "control amanuntit", cred ca aveau pont pentru o masina ca a mea, ca m-au intrebat daca am ceva ilegal si nu le venea sa creada ca nu au gasit nimic, desi au luat tot la puricat. radmasa.gif
corbex
Nici macar o sticla omonima?
rue
in serbia cat am mers in Muntenegru sau Croatia (2 ori deci) si alt drum la Belgrad pe Zrenianin, nu m-a oprit nimeni. Am si abuzat pe unele portiuni. Daca e trafic din fata se face cu faruri cand e politie cu radar. In general am mers legal. E 60 in localitate si 80... in afara localitatii.

imi pare rau ca idiotii au respins acele acte de identitate pt copii de la 6 ani. scuteam multi bani de dat pe pasapoarte pana la 14 ani ai copiilor. Pana atunci cu trecerea in Schengen sper spre vest (Ungaria etc) sa nu mai avem frontiere. Poate si cu Bulgaria - Grecia. Atunci avem posibilitatea de a merge la mare fara pasapoarte.
Jack Daniel's
QUOTE(corbex @ 28 Sep 2010, 22:34)
Nici macar o sticla omonima?
*


Culmea, nici macar. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.