Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GPL / Bujii / Fise
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
costinelstanila
Salut,

O noua problema - rezolvata intre timp, dar, just in case - poate cineva stie sa-mi dea o explicatie: Am venit cu masina de la service-ul unde mi-au schimbat rulmentul de presiune si am constatat ca la trecerea pe gaz, masina imi mergea in 2 timpi. M-am intos la ei - ei cica nu au umblat acolo si ca nu se baga la gaz. Ma rog, m-am certat cu ei vreo juma de ora, am vazut ca nu ies la liman, i-am bagat undeva si am plecat. Azi dimineata - am fost la un alt service, le-am povestit tarasenia, si au zis, hai sa o bagam la stand. Au bagat-o, au verificat-o, si mi-au zis: trebuie schimbate bujiile si fisele ca nu dau scanteie cum trebuie. Ok, le-am schimbat, acum pare ca merge ok, nu mai face figuri, insa vreau, daca stie cineva, sa-mi spuna ce treaba are partea electrica - bujii/fise - cu functionarea pe GPL. Mentionez ca pe benzina mergea cum trebuie.

Multumesc!
djasu82
pai daca ti-au schimbat fisele si bujiile si ti-au pus speciale pentru gpl atunci asta e buba. De obicei bujiile sunt pe diferite categori.
Fisele ma gandesc ca nu aveau de ce dar na hai ca sa-i luam banu .
powertodacia
Salut, am gpl merge mai bine ca pe benzina.
1 Punei bujiile originale,
2Io folosesc fise tesla, faci cum te tine buzunarul
3Atata timp cat pe benzina merge ok dute si regleazo pe gpl , calculator/ diuse/distrubitor, plaman, si vede unde e buba, deobicei se aduna mizerie in rampa de presiune. daca stai prin bucuresti dami un pm si iti recomand un service bun.
ciao
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.