Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am trecut pe Duster de pe...
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
aphophis
Sunt curios ce masina ati avut inainte de a trece pe duster. O mai pastrati in continuare masina respectiva sau ati vandut-o ? Sunt curios doar sa vad daca majoritatea clientilor sunt persoane care au avut ca ultima masina inainte de duster o masina a grupului renault, sau au avut o masina dinafara grupului renault..
virgiliu
Am condus asa:

Aro 10 4x4 1986 ocazional (masina lui tata), Dacia 1310 1998 GPL ( ultimii 2 ani) dusa la Remat, viitor posesor Duster 4x4 16v Laureate. Big change! rolleyes.gif
aphophis
am pus si un sondaj in care puteti vota tongue.gif
Lostboy
Ăsta-i pentru lucrarea de licență? Ce au zis, îți dau un post acolo la Dacia? Fi cu băgare de seamă.
aphophis
nu va sfiiti , doar votand, spuneti si pe topic de pe ce masina ati trecut la duster tongue.gif
fritzih
momentan am un logan 2006 1.4 dar sper in 3 saptamani sa fiu proprietar de duster si in realitate nu numai in acte smile.gif)
puyutzu07
pot sa zic ca am avut asa...un TV duba motor Brasov,Dacia 1410 break,Logan 1.5 65 cp,hyundai Accent 1.5 110cp,Logan 1.5 85cp,MCV 1.5 85 cp, si acum Duster 1.5 110cp. de care sunt cel mai multumit pana in prezent.
jay333
1310, Oltcit, Moskvici, Ford Transit, Berlina, Opel Vectra A, Audi A4. Astea avute in proprietatea familiei (deci si a mea). A mea proprie si personala - Logan. Acum sunt pieton in asteptare de Duster. sad.gif
aphophis
bump tongue.gif ca vad ca au mai aparut proprietari sau viitori proprietari noi de duster tongue.gif
iulian'71
Fina-miu e mai tare decat jay 333, incapand cu IMS-59, GAZ M-20 Popeda, Dacia 1300, 1310 TX si TLX, L, Daewoo Tico, SupeRnova, Logan, Peugeot 206, Skoda Fabia 1.2, VW Polo 1.2, Chevrolet Spatk si de o luna Duster.
kosta
Am inceput cu Ford Taurus, apoi VW "Broscutsa" decapotabila (cu prelata), DAcia 1310, VW Golf 3, Toyota RAV. Acum am Ford Fiesta 2003 ......urmeaza "Prafosul"
lacusta77
Am inceput cu o SuperNova (noua) in 2000, in 2006 Laguna2 SH (super masina) si incepand de luna asta am trecut pe Duster wub.gif
nairam
Am inceput cu Trabant in vremea facultatii, apoi am trecut la dacia 1300 a lu tata dupa care la solenza, logan si toyota avensis .... Cred ca nu am sa trec la duster...
vimp
Aha, ai Toyota Avensis .... si esti mandru...
IRP
Dacia Nova GT, Renault Laguna, Clio, BMW X5
luciango
Lada 1500, Dacia 1410, Opel Kadett, Renault Clio, Megane 1, Fiat Doblo, Peugeot Berlingo, Ford Fiesta 2008, Dacia Logan PH2 1.6MPI, si din septembrie sper Duster smile.gif
C@talin
dupa bmw x6 laugh.gif
vimp
asta ai bagat-o la bascalie, ai?
Serje
QUOTE(C@talin @ 13 Aug 2010, 14:26)
dupa  bmw x6 laugh.gif
*



aha ... deci tu ai furat dusteru ...
http://www.daciaclub.ro/Posesor-de-BMW-X6-...er-t189175.html

Da rau ai ajuns ... de la rengi la X6 si amu la duster, si asta furat ... sad.gif , asa tare te-o palit criza?
C@talin
sad.gif da deja aseara am spart 3 dacii si le-amfurat benzina 4 l plange.gif am dat si io o tura de calarasi la figuri si porma am parcat ca am ramas fra benzina.
silviuf42
salut,

eu am trecut de la un Ford Focus break 1.8 tdci, model 2002, pe un Duster 4x4 1.5 dCi Laureate.
arson
salut tuturor. am ales sa schimb o fabia hatch pe un duster din motive practice, si anume spatiul. trag nadejde ca am facut o alegere inteleapta, desi octavia 2 tsi era cam la acelasi pret. time will tell smile.gif
dusterreich
Duba VW 1600, Golf 2, Golf 3, Dacia 1310 TLX Break, Dacia 1310, Rover 75, Audi 80 Quattro (inca il mai am...)!
cristic1982
Eu am trecut de pe un Seat Toledo 1,9 tdi ASV Signo (110 cp) din 2003, pe care l-am avut din aprilie 2006 pana in aprilie 2010.
Acum, dupa 14 mii de km, ma bucur de decizia de a cumpara Dusterul...
asgard1955
Am trecut pe duster de pe ford ka 1.3. Pe langa ford, dusterul are niste roti si suspensii de parca leviteaza pe drumurile rele.

Atasez si doua poze in care se vede diferenta de roti intre ka si duster, roata de rezerva de la duster este lipita de ford, nu este asezata mai in fata ca sa para mai mare:
alex1500ro
dupa Daewoo Nubira
BlaueCorsa
De pe Opel Corsa C.
tavi_ro
De pe passat B6, 2.0 TDI, 140cp.
alexis
Alfa Romeo Alfasud wub.gif --> VW Golf 3 --> VW Golf 4 --> Logan 1.6 MPI --> Duster 1.5 dci 4x4
AR-18-MOS
Am trecut o data de pe Tiguan si Amarok, direct pe Duster. Mi-a intarit ideea ca e un cotet.
Squirrel
Ce este simpatic la cotețul ăsta este că porcu' din mine nu se mai murdărește cu noroiul de pe drumurile desfundate…Rămâne murdar doar cotețu'. La cotețul vechi (1310) spălam atât mașina cât și două rânduri de haine la fiecare drum pe la părinți.
AR-18-MOS
Asta da imbunatatire! aplauze.gif
In sfarsit s-a reusit o etansare.
vladut88
Am trecut de pe aro 10 pe dacia 10 aka dacia duster in marea britanie (in ani 80) tongue.gif
(care de fapt este tot aro 10)
danielst
QUOTE(AR-18-MOS @ 27 Mar 2012, 12:51)
Am trecut o data de pe Tiguan si Amarok, direct pe Duster. Mi-a intarit ideea ca e un cotet.
*



A trecut o data de pe doua cotete direct pe alt cotet. Asta da cocos...
tag21
Eu nu am renuntat inca la una pentru cealalta icon_mrgreen.gif .... Toyota este inca extrem de placuta la condus si motorul ala diesel are atita "zvac" in el ..... daca il compar cu benzinarul Duster .... si totusi, si totusi ............. este buuuuun si Dusterul tongue.gif

Avem niste drumuri asa de moderne si de minunate in tara asta ....... ca Dusterul este KING pe ele !

cum bine zicea colegul de mai sus : " .... Ce este simpatic la cotețul ăsta este că porcu' din mine nu se mai murdărește cu noroiul de pe drumurile desfundate…Rămâne murdar doar cotețu' ... " up.gif
vimp
Lada 1200 break `82, Clio Symbol `03, Dacia Papuc `94. Clio mai este si va mai fi.
Lada a fost ... pitoreasca... mai ales ca aveam la dotari si o caseta cu muzica "usoara" ruseasca. Si eram si burlac smile.gif
wyzake
Dacia 1310 din 94 (ramasa mostenire de la tata) -> Logan Ambition 1,6 2007 -> Duster Prestige diesel.
BlaueCorsa
Oltcit Club '94 -> Dacia 1410 '99 -> Opel Corsa 2006 -> Dacia Duster 2011
aditm
2000 - 2005 Opel Vectra A 2.0i
2005 - 2009 Logan Ambition 1.6 MPI
2009 - prezent Peugeot 107 1.0i
2011 - prezent Dacia Duster 4x4 1.5 dCi
Iszy
Dacia 1310 - Dacia 1310 Break - Dacia 1300 Break - Daewoo Damas - Duster ( soseste saptamina viitoare la Cluj ) e undeva prin Bucuresti
dobre
A4B7 -> Duster , ambele diesel, dar 1300-le o sa ramana al meu vesnic! cool.gif cool.gif
pgpdesign
Eu am trecut de la Citrorn C4, 2 usi, model 2008, 1.6 HDI. Dusterul imi place mai mult. smile.gif
mikepop
Dupa multe masini de serviciu ( Alfa 33, Golf 2, Tico, Ibiza Mk2, Dacia 1410i, Dacia 1307, Solenza, Fiat Panda) a venit si randul masinilor personale: prima si marea dragoste Seat Leon 2001, Citroen C3, Citroen C4, in prezent DUSTER de care sunt foarte mandru, ma bucur de fiecare secunda petrecuta in prezenta lui
ucatalin
95-Dacia 1310
97-Dacia Nova
05-Dacia Logan Ambition 1.6mpi
15-Dacia Duster Laureat 1,5Dci 110 4x4
cyrano
89 Oltcit Club;
98 Ford Transit;
06 Ford Focus;
18 Duster 1.5;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.