Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rugina stalp fata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
dan supernova
am si eu problema la dacia 1300 din 82 ! pe partea stanga (partea cu soferul) stalpu fata cel pe care sunt balamalele usi jos la imbinare cu pragu este ruginit rau daca apas pe el se misca sad.gif se poate repara ? inlocuit sau sudat ?
Tudor Badescu
Mai intrebi?orice tablarie se poate suda.Dar trebuie meserias adevarat,nu din aia care vor repede bani din doua puncte de sudura,iar cand e ceva de munca mai bine spun ca nu se poate.
dan supernova
a e bn ca vrea sa ma apuc sa o fac tinichigerie si vopsitorie si daia am intrebat ms mult

<span class='edit'>18 Jun 2010, 16:29:</span>
si mai am si eu o intrebare cand m desfacut electromotorul vechi mia cazut o saiba subtire in gaura aceaa de la cutia ed viteze smile.gif este o fanta mica pe partea cu electromotorul unde are prinderile . eu am mers c umasina vad ca nu sa intamplat nimica intra in toate vitezele deocamdata nui problema . are ceva ,se poate intampla ceva ?
tichondrius95
Stalpul se schimba, eu am schimbat unul, acum verica-i pe toti, cat despre saiba nu iti face griji, nu are ce se intampla, si eu am scapat.
dan supernova
imi poti spun cam la ce prey se invarte ?
tichondrius95
eu am dat pe stalp undeva la 40 sau 50 lei, iar sudorul a fost un priten, mi l-a facut pe 2 sticle de vin. In service iti ia cam 100-150 de lei manopera
dan supernova
a e ok atunci
payty
stalp fata - 32 de lei parca era pretul. S-ar putea sa ai nevoie si de dublura lui.

Pretul difera intre stalpul dreapta si cel de stanga (nu stiu de ce). Ideal ar fi sa il sudezi cu aparat de sudura prin puncte.

dan supernova
da voi edea la momentul de fata o sa fac topic cand o sa incep restaurtarea ei si vedem atunci ce si cum rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.