Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsit fete de usi & bord
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
laurh
Nu, nu m-am tampit sa vreau sa imi schimb aspectul interior al masinii.
Ideea e ca atunci cand am carat diverse materiale ( galerii de fereastra) cu masina am reusit safac niste zgarieturi uratele pe usa dreapta si putin pe bord in zona totpedoului. Cea de pe usa am avut geniala idee sa o frec cu o radiera mai aspra sperand ca o sa dispara zgarietura, superficiala fiind ... a mai disparut din zgaraietura dar s-a declorat putin toata zona unhde am dat cu radiera.
Ma seaca rau de tot acele zgarieturi.
Ati decoperit careva vre0 vopsea, vreun marker, vreun spray, vreo ceva care sa fie perfect la culoarea fetellor de usi de pe slz ?
magelan_explorer
te-ai gandit sa le imbraci in piele / vinilin ?
t@s3
Poate te inspira Nelutzu_ cu a lui Solenza Fine Tuning/ResitaSolenza Fine Tuning
marius80_eugen
Sunt cateva firme in tara care vand materiale care se lipesc pe orice suprafata , mai ales plastic . Acele materiale pot fi si textile si folii de plastic . Materialele textile ies f frumos si chiar schimba aspectul masinii complet . Am vazut un Clio facut cu o imitatie de piele si un Hyundai cu un material de genul pluš , ambele aratau incredibil .
Ideea este ca nu poti lua orice material textil , cu orice lipici sa-l pui pe plastice .
Sincer nu-mi place nici un plastic vopsit , nici la atingere , nici la vedere si in afara de negru si argintiu , restul culorilor vopsite arata oribil .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.