Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Centura Bucuresti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
asarban
Intre Carrefour (A1 Pitesti) si Jilava e ca-n palma.
Din pacate dinspre Jilava spre Buc...Sos Giurgiului e o mizerie pt care primarii, ADP-ul, ar merita impuscati in ceafa si agatat in copaci!
Intre Popesti-Leordeni si Afumati (iesirea spre Urziceni) e PARFUM!
Intre Afumati si Otopeni e bunicica.
Nu stiu nimic despre bucata Jilava-Popesti si Otopeni-Carrefour (cred ca nici nu exista centura pe acolo...
costi
Otopeni-Mogosoaia - parfum
De acolo dispare centura iar din Mogosoaia o iei la dreapta spre Chitila.
Prost drum... Odata ajuns in Chitila (drum in reparatii) vii spre Buc si dai iar in Centura (la dr peste un pod). De acolo e ca-n palma din nou.
PriesT
QUOTE(costi @ 3 May 2005, 09:06)
Otopeni-Mogosoaia - parfum
De acolo dispare centura iar din Mogosoaia o iei la dreapta spre Chitila.
Prost drum... Odata ajuns in Chitila (drum in reparatii) vii spre Buc si dai iar in Centura (la dr peste un pod). De acolo e ca-n palma din nou.
*



Subscriu, am participat la reabilitarile zonelor Chiajna - Chitila, DN 2 - A2 si A2 - DN5.

Este in stadiu de proiectare zona Chitila unde, dupa cum stiti, inelul de centura se inchide trecand prin Chitila. Se pare ca lucrarile vor incepe undeva in anul asta sau urmatorul.
costi
In Chitila au inceput deja dar oricum segmentul ala este scurt.
Problema este tronsonul Mogosoaia-Chitila unde nu misca nimic.
asarban
Jilava-Popesti..O MIZERIE!
Asa ca recomand Jilava:Giurgiului (mizerie IMENSA..dar mai putin..).Luica-TMagurle-Iriceanu-Oltenitei-Popesti..
Brrr...crunta tara...
viulian
QUOTE(asarban @ 18 May 2005, 15:40)
Jilava-Popesti..O MIZERIE!
Asa ca recomand Jilava:Giurgiului (mizerie IMENSA..dar mai putin..).
*



Da ? Eu am fost acum vreo doua trei luni pe acolo si mi s-a parut parfum comparativ cu ce era cu cativa ani in urma wub.gif

Adica n-am pus decat de vreo 10 ori frana tare.
Dar inainte......
Stefan.A
QUOTE(asarban @ 18 May 2005, 17:40)
Jilava-Popesti..O MIZERIE!
Asa ca recomand Jilava:Giurgiului (mizerie IMENSA..dar mai putin..).Luica-TMagurle-Iriceanu-Oltenitei-Popesti..
Brrr...crunta tara...
*




Sa vezi the real mizerie dupa Popesti spre A2 (pe la Glina).
Sa vezi si mai mizerie de preturi la terenuri in Popesti, cu tot cu "Glina smell".
asarban
VEstile sunt de duminica
Pe podul de la Jilava am avut impresia ca o sa cad de pe pod pe soseaua de dedesubt....prin gropi
Si in rest...daca mergi cu soarele in ochi o belesti rau ca nu vezi gropile
Drumul de pe centura spre IMGB e bombardat la greu frate
SE vede ca nu si-au facut alesii case prin zona asta
costi
mai Andrei ce tot cauti tu pe centura aia ?
hai ca-ti dam noi nistre adrese cumsecade, fete curate, scolite, sa nu-ti mai strici masini prin gropi, ce naiba !
asarban
Faza misto e ca "tipesele" nici nu se chinuie sa stea prin zona asta
La ce gropi sunt, soferii fac sex cu autoritatile si nu au chef de altceva...
drumaru
Jilava - Magurele - bragadiru - Carrefour - Chitila - parfum, Mogosoaia - Otopeni - la fel, Otopeni - Voluntari - buna, Popesti - Jilava - sunt gropi mari din loc in loc (unele imense), dar e destul de libera si daca nu bagi viteza - sa zicem mergi cu 50km/h, le poti evita. Eu am mers pe acolo si nu m-am zguduit decit pe pod la Jilava. Deci se poate folosi fara mari probleme, dar cu atentie. Nu stiu Voluntari - Popesti (cu exceptia unei scurte portiuni intre Splai si A2 - f. buna), iar Chitila - Mogosoaia - anul trecut era din beton, cu rosturi destul de proaste si ceva gropite, care ma gindesc ca o mai fi crescut intre timp - asa ca ar putea sa fie un pic naspa, dar e scurta.
andy31ro
Salut tuturor

Pe 1 Iulie plec catre Grecia din Galati. Ca sa ajung la Giurgiu as vrea sa folosesc centura bucurestiului (eu venind dinspre Urziceni). Stie cineva cam cat am de mers pe centura pana la iesirea spre Giurgiu si daca drumul pe centura este bun?
Ar mai fi ca varianta drumul Galati - Slobozia - Calarasi - Oltenita - Giurgiu dar am inteles ca drumul nu este prea stralucit.
dragos.avramescu
Intre Voluntari si Dambovita (Glina) e foarte bun drumul. Restul pana la Jilava, nu stiu.

Edit: vezi ca se pare ca e mai prost intre Jilava si Berceni (dar cred ca oricum e mai avantajos decat prin Bucuresti)

http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=21691
asarban
Intre POpesti si Berceni e ok
Intre Berceni si Jilava e fu-te-re de mama sa o iei pe acolo
Asa ca iti propun urmatoarea "zmecherie"
La intersectia cu Popesti o iei la dreapta
Cum stii care e spre Popesti? Simplu, daca nu vezi indicatoarele tine minte ca e PRIMA INTERSECTIE UNDE NU AI PRIORITATE SI AI CEDEAZA!
De la Voluntari pana aici ai o intersectie cu STOP si in rest ai prioritate fata de drumurile care intra in Buc.
E, la prima cu Cedeaza faci dreapta, stai la STOP la calea ferata (adica asa> faci dreapta, OPRESTI ca stopul e imediat, in 2 m!)
Meergi tot inainte, intri in popesti, iesi din popesti intri in Buc (sunt lipite, nu iti dai seama decat dupa indicatoare.
La PRIMUL SEMAFOR faci STANGA, treci pe langa un SHELL, si la PRIMU SEMAFOR o iei inainte si usor dreapta!
Vezi ca aici ai urmatoarele variante> dreapta la 90 grade, inainte si dreapta, inainte si stanga! Tu o iei inainte si dreapta!
Si meeeeeeergi inainte pe soseaua asta...treci de 1 semafor unde o iei inainte si usoor stanga, treci de alt semafor, treci de un Mol, de Sellgross, de Meridian, de un semafor, si de un Lukoil pe stanga.
Dupa lukoil mergi cam 500m si la primul semafor, la intersectia cu Soseaua Giurgiului (PRIMA CU TRAMVAI!) Faci STANGA!
Si o tii tooot inainteeeee
e mai lung, e mai complicat dar nu iti rupi masina.
andy31ro
Multumesc asarban - voi face cum spui tu.
Cu informatii asa amanuntite nu ar trebui sa am probleme.
Mersi inca o data.
asarban
Sa-ti creasca mare!
Stefan.A
QUOTE(asarban @ 27 Jun 2005, 14:28)
Sa-ti creasca mare!
*



si zici tu ca nu-si rupe masina pe giurgiului intre luica si progresu?
tatabobu
Mai putin decat pe centura, ca acolo e muuult mai rau.
asarban
NU! E proaspat asfaltat!
madalina
QUOTE(andy31ro @ 27 Jun 2005, 11:56)
?
Ar mai fi ca varianta drumul Galati - Slobozia - Calarasi - Oltenita - Giurgiu dar am inteles ca drumul nu este prea stralucit.
*



Calarasi -Giurgiu nu este bun, ci superbun! Toate drumurile nationale din judetul Calarasi sunt excelente, cu o exceptie: Slobozia - Calarasi unde este DEZASTRU.
andy31ro
QUOTE(madalina @ 27 Jun 2005, 22:24)
Calarasi -Giurgiu nu este bun, ci superbun! Toate drumurile nationale din judetul Calarasi sunt excelente, cu o exceptie: Slobozia - Calarasi unde este DEZASTRU.
*




Tocmai din aceasta cauza cred ca este mai bine s-o iau prin Bucuresti. Chiar daca Slobozia - Calarasi nu reprezinta o distanta prea mare nu vreau sa risc avand in vedere ca plec la un drum mai lung si vreau masina in stare f buna.
byl
de pe centura este legatura catre autostrada soarelui ?
Ant
da
citeste aici http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=21691&hl=deva si o sa gasesti informatii despre ce te intereseaza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.