Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masina abandonata
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Merced
Ieri am fost pe la tara, si am vazut la mica distanta de autostrada, o masina despre care bunica-mea spune ca-i acolo de cel putin o saptamana. E practic la 50 de metri de podul de la km 64 al A1, are numarul de inmatriculare B-47-HHC, si din cate vad eu are asigurare in continuare. Sper totusi ca am retinut corect numarul.
Masina-i o Dacie 1310, "zambetul lui Iliescu", alba, arata destul de ok. Stiu ca mai erau niste topicuri, dar n-am dat de ele, parca exista undeva un site al politiei unde se puteau reclama chestii d-astea. Poate ajutam omul sa gaseasca masina, ieri era acolo, si daca sta de o saptamana sansele-s sa fie inca acolo si azi.
Presupun ca i-a fost furata, plimbata pana a ramas fara benzina, si apoi abandonata.
argon
http://numeredemasini.com/info/B-47-HHC/

completeaza si aici cand ai timp.
yoncv
Daca vrei sa ajuti, du-te la politie si anunta. E adevarat, pierzi ceva timp, dar sunt sanse mai mari sa se gaseasca proprietarul decat cu o postare pe un forum.
tribunul
112, este gratuit
tarzy
dar nu ptr "paraciuni" dintracestea
Maskatu
112 nu face nimic... am sunat pentru niste indivizi care vindeau tigari de contrabanda pe trotuar, a trecut o luna de cand am sunat si aia vand in continuare tigari chiar si in ziua de azi. Deci, credeti ca se vor strofoca atat de mult pentru o masina furata?
SiloS
Maskatu, banuiesc ca nu esti fumator, nu ? radmasa.gif
argon
pa-ra-cio-suuu, pa-ra-cio-suuu sleep.gif
tribunul
112 iti face legatura la politia care raspunde de zona respectiva, nu intodeuna stii care la care sectie de politie trebuie sa sesizezi problema.
tarzy
QUOTE(Maskatu @ 23 Jun 2010, 14:48)
112 nu face nimic... am sunat pentru niste indivizi care vindeau tigari de contrabanda pe trotuar, a trecut o luna de cand am sunat si aia vand in continuare tigari chiar si in ziua de azi. Deci, credeti ca se vor strofoca atat de mult pentru o masina furata?
*



SECURISTULE ... si nu glumesc

PS: nu sunt fumator
tribunul
Daca vindeau droguri sau cartofi, ce scriai la PS? biggrin.gif
Danny_bb
.....
slaiciprian
QUOTE(Maskatu @ 23 Jun 2010, 14:48)
112 nu face nimic... am sunat pentru niste indivizi care vindeau tigari de contrabanda pe trotuar, a trecut o luna de cand am sunat si aia vand in continuare tigari chiar si in ziua de azi. Deci, credeti ca se vor strofoca atat de mult pentru o masina furata?
*



a, aia au primit 20 de ani la jilava. astia's altii care le'au luat locul. esti multumit?
LuluMOB
QUOTE(Maskatu @ 23 Jun 2010, 14:48)
112 nu face nimic... am sunat pentru niste indivizi care vindeau tigari de contrabanda pe trotuar, a trecut o luna de cand am sunat si aia vand in continuare tigari chiar si in ziua de azi. Deci, credeti ca se vor strofoca atat de mult pentru o masina furata?
*



Tu crezi ca vinde cineva tigari pe trotuar fara protectia Politiei? Senzational!
Ia incearca tu sa le faci alora ceva sa vezi cum te faci coleg cu DDTV.
Maskatu
Normal ca nu-s fumator. Eram sigur ca nu o sa vina politia si nu va face nimic, pentru ca sunt mana in mana cu ei, la fel cum sunt si cu aia care vand cartofi, castraveti, flori, porumb, telecomenzi tv si decodoare hbo....

Daca politia nu isi face datoria sa nu mai puna afise de 50 de metri pe casa radio in care scrie ca "aici s-ar putea construi 2000 de locuinte, cu banii pierduti de stat in urma contrabandei cu tigari"...
CGDBZ
Eu cred ca cine ti-a raspuns la 112 era fumator inrait si cum a terminat programul a dat fuga sa ia cateva pachete de tigari de contrabanda radmasa.gif
Executron
QUOTE
SECURISTULE ... si nu glumesc

PS: nu sunt fumator


QUOTE
a, aia au primit 20 de ani la jilava. astia's altii care le'au luat locul. esti multumit?


Uite cam d-aia merge treaba in tara asta, in modul in care merge.

N-am fost securist (fizic nici nu era posibil) sunt pro-libertati individuale dar cu mentalitati ca astea, nu stiu unde ajungem, daca incurajam "CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE". Recunosc ca eu n-as fi sunat la 112 pur si simplu din lehamite ca stiu cum nu s-ar face nimic.

CHIAR MA SPERIE modul in care gandesc oamenii. Aia se IMBOGATESC pe spinarea noastra, SUSTIN activitati infractionale (tot felul de trafic de carne vie, trafic de arme etc) EVITA plata de impozite catre stat, catre societate, si eu sa nu-i "torn"? wacko.gif

Daca toti oamenii ar fi precum Maskatu.... Ar o evolutie semnificativa in mentalitati.

Da, ma incalzeste f. mult sa stiu ca aia fac 20 de ani la Jilava, chiar daca altii le-au luat locul.
Maskatu
Sunt aceeasi de vreo 3-4 luni.

Nu am gasit poza cu casa radio, insa cine a trecut pe acolo stie despre afisul acela. In schimb am gasit afisul acesta, care face parte din aceeasi categorie. Sa se duca naiba cine le-a pus cu campania lu peste, daca grasii aia infecti de la circa stau si freaca duda si nu isi deplaseaza dosurile decat daca a crapat careva pe strada.

user posted image
Merced
Un miliard de euro costa acum niste semafoare sincronizate? Ce mizerie de afis...
Filip
Daca si cu parca... si ce treaba are asta cu omul care citeste? Poate el sa schimbe ceva? Are rol sa-l intarate?
... subscriu @merced.
Merced
Masina nu mai era azi acolo. Ce-i si mai stupid e ca la acel pod stau radare mereu, mereu e politie, aia n-or fi bagat de seama?
slaiciprian
QUOTE(Maskatu @ 24 Jun 2010, 17:00)
Normal ca nu-s fumator. Eram sigur ca nu o sa vina politia si nu va face nimic, pentru ca sunt mana in mana cu ei, la fel cum sunt si cu aia care vand cartofi, castraveti, flori, porumb, telecomenzi tv si decodoare hbo....
*



cum, tu daca-l vezi pe unul ca vinde cartofi suni la 112????
blink.gif
argon
QUOTE(Merced @ 25 Jun 2010, 08:11)
Un miliard de euro costa acum niste semafoare sincronizate? Ce mizerie de afis...
*



minim, pentru autoritatile romane membre PDL e pret preferential.
Filip
QUOTE(slaiciprian @ 30 Jun 2010, 16:44)
cum, tu daca-l vezi pe unul ca vinde cartofi suni la 112????
blink.gif
*


Cartofi de contrabanda! Adusi de la tara, nu din import! Foarte periculosi pt. economia romaneasca, pt. ca nu se plateste taxa pe profit! D-aia a ajuns tara in criza! mad.gif




radmasa.gif
Maskatu
Radeti voi radeti, dar daca aduni banii pierduti de la contrabanda cu tigari, de la cartofari, de la varzari, etc... se strang ceva banisori.
DragosP
Și de la usturoi, ai uitat usturoiul! radmasa.gif
Markos
chiar ma, de dragoselu mai stie cineva ceva? nedumerire.gif
DragosP
S-a chierdut în vie!
marksman
QUOTE(Markos @ 1 Jul 2010, 13:41)
chiar ma, de dragoselu mai stie cineva ceva? nedumerire.gif
*



O fi prin vreo comisie la bac!
Markos
ma da-l naibii, acum trece usturoiul cu bacul? huh.gif
marksman
nu, dar trec altii bacul cu usturoi!
corbex
Trece bacul. Pe toata lumea. Peste doua saptamini o sa deschida un topic in care o sa intrebe ce 4x4 sa-si ia, intre Lexus si Cayenne
marksman
@corbex: in rate, cu document autentificat la notar!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.