Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Culoare Dacia supernova
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Zulg
Salutare,

Daca poate sa-mi spuna cineva ce culoare e pentru dacia supernova varaianta europa de prin 2003 varianta argintie? Ma refer la spayurile policolor.
tr04www
mai explicit poti fi?nu se intelege nimic din intrebarea ta
Zulg
Sunt diverse sortimente: ex: silver diamant, iridium, platinum, etc.
Maskatu
Ai nevoie de codul de la vopsea sau ce anume?
Zulg
Nu smile.gif
Vreau sa stiu tipul de spray de la policolor care se potriveste.
Si am uitat in primul post sa scriu ca masina e argintie.
Maskatu
Nu ai nevoie de "tipul de spray". Ai nevoie de codul vopselei. Il gasesti tiparit pe hayon cum deschizi hayonul in partea stanga sau in cartea de identitate a masinii.
Tince1290
daca masina e argintie fara nici o tenta...adica gri metalizat deschis

ex: http://cdn.anunt.auto.ro/images/dacia/supe...nova-116670.jpg

atunci culoarea este si silver diamant...dar daca nu vrei sa dai comanda ci sa cumperi vopsea la spray de la policolor cu siguranta nu o sa nimeresti culoarea pentru ca pur si simplu nu exista....ce-a mai apropiata este vopseaua pentru jante...de la policolor...are pe tub desenate niste jante tongue.gif ...dar o sa se vada putin diferenta...mai ales pentru ca vopseaua de jante nu are gloss ....
Maskatu
Gasesti la tub, vopsea gata facuta la cod. In targ aveau destul de multe nuante... eu am gasit verde jad "gata facuta", 25 lei tubul.
Zulg
Imi trebuie pentru cateva puncte de rugina la praguri, nu sa o vopsesc pe toata. Am sa incerc cu silver diamant.
Maskatu
Verifica CODUL inscris pe hayon sau in cartea de identitate. Ai codul exact cu care te duci si cauti vopseaua.

PS te rog completeaza la profil LOCATIA !!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.