Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cand intru in viraj stanga "fluiera" !
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
Wizard5
de cateva zile ma lovesc de o problema ! cand intru intr-o curba de 40 la ora ...incepe sa fluiere ceva la roata stanga ! cineva mi-a zis ca ar fii pe duca rulmentu' !

chestia asta sa intamplat imediat dupa ce am schimbat planetara dreapta ! poate avea vreo legatura ?cu faptu' asta ?

mai revin cu inca o intrebare ! de ce se ovalizeaza un cauciuc ? si ce se poate face pentru a repara asta ?
Wizard5
QUOTE(Wizard5 @ 28 Jun 2010, 16:12)
de cateva zile ma lovesc de o problema ! cand intru intr-o curba de 40 la ora ...incepe sa fluiere ceva la roata stanga ! cineva mi-a zis ca ar fii pe duca rulmentu' !

chestia asta sa intamplat imediat dupa ce am schimbat planetara dreapta ! poate avea vreo legatura ?cu faptu' asta ?

mai revin cu inca o intrebare ! de ce se ovalizeaza un cauciuc ? si ce se poate face pentru a repara asta ?
*




chiar nu stie nimeni sa dea o explicatie ? unsure.gif
Hacker
presiune necorespunzatoare, vechime si depinde de marca, de obicei proasta calitate.
felceru
poate trebuie sa reglezi directia
Wizard5
precizez ca am cauciucuri Pirelli de vara !

presiune in ele este buna !
uscatu83
Poate scartie si asta inseamna ca trebuie sa faci unghiul de fuga
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.