Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bucuresri-voluntari
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
tr04www
salut.astazi am de facut un drum de la bucuresti pana in voluntari, dar nu stiu traseul exact.asa in mare ma descurc sa ajung pe acolo dar poate imi spune cineva un traseu exact.multumesc anticipat
einstein1984
De unde din Bucuresti? Ca daca vii din alexandria o iei pe centura la dreapta si ajungi la podul de la voluntari.
Exista insa navteq.com cu o gramada de harti exacte, sau ovimaps.com...
Markos
bucur obor, si apoi prin colentina drept înainte.
Ov
ia-o pe centura daca vii dinspre alexandria. Chiar dupa bragadiru, faci stanga inainte de pod, apoi dreapta pe sub pod si mergi linistit pana in voluntari. N-are rost sa pierzi vremea prin buc, chiar daca centura in mare parte e proasta smile.gif
tribunul
Pe partea aia nu e chiar asa de proasta, e razuita, dar are cedeaza cam la toate iesirile din bucuresti si risca sa stea cam mult.
tatabobu
Da, da-s putine. Ca la Jilava e suprainaltata si nu are cedeaza, la intersectia cu Splaiul iar nu are cedeaza.
tribunul
Berceni si Oltenitei sunt suficiente, dar cum am zis depinde de cum nimereste traficul.
Ov
oricum, cred ca omul nostru e deja in trafic smile.gif
tr04www
multumesc tuturor pentru indicatii.am plecat din giulesti, oltenitei, bucur obor, colentina, voluntari.trafic relativ lejer.am plecat la 10 din giulesti si la 12 m-am intors in giulesti.
b76bgaarh
oltenitei? esti sigur?
DragosP
Mai contează? Important e că a ajuns și acolo și înapoi! tongue.gif
tr04www
QUOTE(b76bgaarh @ 29 Jun 2010, 12:29)
oltenitei? esti sigur?
*




cred ca asa ii zice.am mers pe linia tramvaiului 11 de la city mall pana la piata sudului si apoi pe linia lui 34 pana la bucur obor.oricum nu mai conteaza.e bine ca am ajuns si acolo si inapoi. smile.gif
Markos
eh, ai ocolit un pic blush.gif
tribunul
Pai a taiat orasul de la un cap la altul, din giulesti pana-n berceni, si tu zici ca a ocolit putin.... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Eu nu cred ca a venit din giulesti.
Markos
Din Giulesti traseul cel mai scurt era: Carfur Orhideea, intrai pe Plevnei, apoi prima la stanga (e si semafor acolo), pe Dinicu Golescu pana la Gara, stanga prin fata Garii pe Duca, dreapta la Cuza, stanga pe dr.Felix pana la intersectia cu Titulescu, la dreapta prin pasajul Victoriei si drept înainte pe Fane Babanu pana la Bucur. Traseu de 10 minute (max 15) în timpul zilei.

Acum nah.. daca n-ai zis ca pleci din Giulesti sleep.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.