Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Excursie la Cheia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
romulus
Intentionez sa fac o excursie la Cheia in 28 mai. Prietenii stiu de ce! Stie careva cum e drumul dinspre Brasov? Ma refer la calitatea lui 04.gif
carlisian
Am fost de Pasti. E cam nasol, dar am vazut si utilaje de reparat parcate.
romulus
Gropi mari? Nu se distruge masina pana la Cheia, nu? Mai este camping acolo? Loc de cort... ceva in genul asta...
LucVer
Hmmm... Ce coincidenta! Niste prieteni de-ai mei tocmai propusesera o iesire la Cheia intr-un week-end! Daca stie cineva mai multe amanunte despre locuri de cazare, preturi, conditii as fi si eu interesat! Merci!
Seba
Am trecut prin Cheia in august anul trecut, ne-am cazat o noapte la o cabana care avea si corturi in curte (350000 camera). Drumul nasol, gropi nu mari dar cam peste tot si am ajuns in zona si noaptea.
disaster
am fost anul trecut in august pe acolo.drumul era destul de nasol:adica gropi adanci si uneori destul de greu de ocolit dar pe o scara de la 1 la 10 i-as da un 5.la cheia sunt casute de inchiriat (400k pe noape cu 2 sau 4 locuri nu mai tin minte)si este si o cabana dar nu stiu nimic de preturi.e posibil sa fi fost reparat intre timp drumul din ce am inteles de la un prieten care e din valeni,dar nu stiu daca tot sau doar in judetul prahova.
cg_ivan
Am fost pe acolo acum vre-o luna. Drumul lasa de dorit, dar se poate circula pe el fara probleme. Nu stiu dupa ploile astea daca nu o fi patit ceva.
Partea dinspre Ploiesti e mult mai buna.
Slider
Am fost la Cheia week-end-ul trecut intr-o excursie cu colegii de la job. Drumul de la Ploiesti la Cheia excelent. Mai ales portiunea de la Valeni la Cheia.
Exista si camping pentru corturi dar este destul de racoare noaptea asa ca nu stiu cum devine treaba cu cortul. Totusi am vazut vreo 3 corturi acolo.
romulus
Imi asum responsabilitatea si accept eventuale sanctiuni. Intrebare: pana la urma ne mai intalnim la Cheia pe 28-29, sau nu?
romulus
Din partea mea, se poate inchide/sterge topicul. Eu m-am lamurit. Multumesc celor care mi-au raspuns aici sau pe PM
IRONICK
Mai stie cineva cum este drumul Ploiesti-Valeni-Cheia ?
dragos.avramescu
plin de carute smile.gif desi in ultima perioada s-au mai rarit, ca s-a cam terminat campania de toamna. In rest e bun
IRONICK
Am aflat intre timp. Este foarte bun.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.