Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Travertin, Marmura
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
radian
Avem colegi forumisti din Borsec? Sau, stie cineva in ce stadiu se afla in prezent carierele de marmura si travertin de la Borsec? Sunt in exploatare, in conservare, inchise? La un moment dat stiu ca era intrerupta activitatea, desi, in prezenta exista licenta valabila de exploatare emisa pe numele unei firma din Bucuresti.

Ma intereseaza, findca "am" niste investitori chinezi interersati sa cumpere cantitati industriale de marmura / travertin, si, daca se poate, inclusiv carierele cu totul.
tribunul
Vezi poate ii convingi sa cumpere toata tara.
OAP
QUOTE(radian @ 30 Jun 2010, 08:18)
daca se poate, inclusiv carierele cu totul.
*


Nu stiu daca se poate sa le cumpere...eventual sa le concesioneze...suna-l pe Videanu
DragosP
Conașule, nu crezi că mai nimerită e o căutare la Min Ec, la Mediu sau la Camera de Comerț?
Garett
Mda, si Min. Ec. adica vindeanu o sa le concesioneze repede...Marmosim-ului!
radian
La Ministerul economiei, comertului si etc, am gasit lista oficiala cu licentele de exploatare valabile. Asa am aflat cine are in prezent in proprietate cariera cu pricina. Ma interesa daca in prezent este in exploatare sau nu, de la vreun localnic dispus sa ma ajute cu aceasta informatie, sa nu pierd o zi aiurea pentru un drum pana acolo.

L.E. Pentru travertin cel putin exista trei licente, cea de la Borsec si inca doua care is ale Marmosim... biggrin.gif
vis-a-vis
Ce de zmeura buna era-n zona wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.