Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sa imi fac griji?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Probleme tehnice - Dacia Sandero
stefan820
Aveam 10 litrii de benzina intr-o canistra si azi am zis sa ii bag in masina.Am facut o palnie dintr-o sticla si am impins capacelul cu un bat pentru a reusi sa bag benzina.

Problema e urmatoarea in timp ce bagam benzina a cazut o bucatica de folie de aluminiu(de care se foloseste in casa pentru a acoperi diverse chestii alimentare) de dimensiunea de 0.5 cm cu 0.5 cm in rezervor.

Voi avea probleme sa mi se infunde pompa de benzina sau un injector de la acea bucatica mica sau va ramana printr-un filtru?Multumesc sad.gif

Andy_ACS
Ramane in filtru.

Bafta!
corbex
Sau pe fundul rezervorului. Las-o, poate nu se manifesta !
einstein1984
Sau poate se manifesta intr-o depasire si-ti da in nas cand se lipeste ala pe sorb.
GIC
QUOTE(stefan820 @ 5 Jul 2010, 15:19)
dimensiunea de 0.5 cm cu 0.5 cm in rezervor.
*




QUOTE(einstein1984 @ 6 Jul 2010, 08:44)
Sau poate se manifesta intr-o depasire si-ti da in nas cand se lipeste ala pe sorb.
*



Chiar asa mic e sorbul? wacko.gif
stefan820
Ma gandesc sa am mereu cel putin 2 liniute la benzina ca acea foita sa pluteasca.Sper sa nu am vreo problema.

Sa caut vreo substanta care sa dizolve gunoaiele din benzina?
BZN
Poti cauta dar daca o sa dizolve aluminiu sigur distruge si altceva. laugh.gif
Stai linistit, n-are ce sa se intample.
mariusica_99
salutare nu am mai postat pana acuma dar am o mica problema si ma gandeam ca ma poate ajuta cineva , de ceva timp la roata fata dreapta se tot aude un ,,scartait,, la inkeput se auzea doar in viraje acuma il am aproape permanent daca ma puteti ajuta va multumesc .


am 21 000 km iar verificarile au fost facute anual ultima fiind in ianuarie 2012. Verificarile au constat in schimbarea uleiului filtrelor antigelului nimic special pe motivul ca nu este necesar si ca e pozibil sa fi intrat mizerie in zona aia astfel rezultand ,, zgomotul ,, acela
vet
Cand ai schimbat distributia?
cosmin_2300
De ce să schimbe distribuția? Aia nu se schimbă la 4 ani?
bobo77
Ba da si km sunt putini, nici eu nu vad sensul.
panter1

Nu incerca aditivi de benzina sau prostii dinastea ca infunzi injectoarele.. parerea mea e lasa bucata acolo ca nu are nimic..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.