Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anunt pe net - vand piese 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
Muttley
QUOTE(kovy @ 7 Jul 2010, 18:32)
-Luneta albastra 200 ron
-dispersoare 220 ron
-halogene cibie 250 ron
-interior maro doar husele fata-spate 300 ron
-volad 40 ron
-ceasuri gordini 200km/ora 650 ron
-capac motor cromat 150 ron
-genti dunlop 250 ron /buc
-radio predeal+ capac inlocuitor radio cu stema renault 150 ron
-husa volan 30 ron
-buson benzina jager 320 ron
-pozitii aripa (rosu+alb) 230 ron
-bara spate+ tampoane 100 ron
-motor frantuzesc complet 810-02 + cutie viteze(carburator solex, pompa sofabex, electromotor ducelir etc.) de pe o dacie din 71- pret 500 euro smile.gif

0730869306

[attachmentid=1627638281] [attachmentid=1627638282] [attachmentid=1627638284] [attachmentid=1627638285] [attachmentid=1627638286] [attachmentid=1627638287] [attachmentid=1627638289]
*



Sa va vad! " smile.gif "
corbex
25 de lei pe radio. Adjudecat !
M.C.
Nostalgicule!
Vrei sa asculti pe UM cotele apelor Dunarii. radmasa.gif
Il montezi pe Solenza,nu? tongue.gif
cristio_79
La jepeleu n-a pus scoru'
argon
bine-o facut, o fi d'ala vintage pentru 'cunoscatori' si ne speriam dracu'
Ov
lasand la o parte "scorurile", masina se prezinta interesant
Muttley
E o Dacia 1300, reconditionata cu piese de la REMAT, ca marea majoritate de le stii tu. Ce-i atat de iesit din comun?!?

Si tu zici sa se lase la o parte "scorurile"? Adica tu ai da pe 4 jante de Dacie 10 milioane? Si pe niste HUSE de scaun de Dacie 3 milioane? Si pe un motor de Dacie (atentie, sunt cu sutele in fiecare REMAT)... 500 euro??????
Ov
e iesit din comun pentru o rabla comuna. Am zis doar ca-mi place masina smile.gif
Ca vrea o avere pe niste piese dubioase e alta mancare de peste smile.gif
Muttley
Sa-ti placa masina atunci, si lui ii place. O dezmembreaza.
Ov
smile.gif
tribunul
Mie imi place ca a incercuit elementul pe care-l vinde: motorul, luneta....
Ov
pai poate se intelegea prost user posted image
Muttley
Detalii suplimentare si nu numai...

- el cere pe piesele de mai sus in jur de 60 milioane;
- piesele de mai sus, TOATE, se gasesc la REMAT, recuperate de pe masini casate in programul Rabla;
- daca aceste piese se cumpara din Remat, de la un angajat Remat, spuneti voi cat costa. Eu estimez ca daca dai peste cine trebuie, le iei si cu 500 de mii pe toate si te alegi si cu un "multumesc", doar reprezinta practic gunoaie in Rematul ala;
- initial credeam ca vanzatorul e vreun diliu, vreun virgin la 50 de ani, da' e baietas, are 27 de ani si mai are o Laguna.

Pentru cei mai nepatrunsi de spiritul "vintage" al daciilor 1300...
Piese asemanatoare in Franta de exemplu, originea Renaultului 12, se vand scump, dar nicidecum atat de scump cum le da el. Dar acolo, Renault 12 a fost un model banal, nu o masina nationala, ca urmare piesele de schimb sunt rare.
In Romania in schimb, stau Daciile astea la cozi de km intregi la intrarea in Remat, deci piese din abundenta. Cu toate astea, el cere pe un motor ridicol de banal 500 de euro. Repet, la REMAT il iesi gratis, pe alese!

Ma jur, mie mi se pare culmea hotiei ce face asta.

7 Jul 2010, 21:08:
QUOTE(Ov @ 7 Jul 2010, 20:35)
... masina se prezinta interesant
*


Vad si eu acum. Faruri nealiniate, claxoane de bazar, maneta de semnalizare de ASAM, GPL, alternator vopsit, jantele manjite in ultimul hal cu pensula... mdea, interesant.

Rahatu' asta nu mai lua ITP-ul, aici cred ca e beleaua. Sau pur si simplu nu renteaza s-o pastreze. Asa ca hai sa vand cateva piese de pe ea cu 60 milioane.
Restul merge de unde a plecat, la REMAT, se ia un voucher.
Totul e ciclic.
Markos
eu cautam un radio sinaia sad.gif
M.C.
QUOTE(Markos @ 7 Jul 2010, 23:25)
eu cautam un radio sinaia  sad.gif
*


Selena sau Vef erau mai haifai! radmasa.gif
Da' merge si Gloria. icon_mrgreen.gif
corbex
Ii dau la schimb doua flacoane de Diazepam si unul de Blegomazin.
Marty
QUOTE(Markos @ 7 Jul 2010, 21:25)
eu cautam un radio sinaia  sad.gif
*

Nu se mai gaseste. Doar jante Sinaia daca vrei...
Filip
Da de ce n-o vinde cu totul pe 12.000 lei? Eu zic ca merita! Nu-i asa @Muttley? smile.gif


laugh.gif
bion
Filipu` io zic sa cumperi ceva. faci un upgrade la limoul tau si-l bagi la masini de epoca( o sa moara gagicile sau baietii; ma rog, dupa gust) smile.gif
Maskatu
-dispersoare 220 ron
-interior maro doar husele fata-spate 300 ron
-ceasuri gordini 200km/ora 650 ron
-genti dunlop 250 ron /buc
-radio predeal+ capac inlocuitor radio cu stema renault 150 ron
-buson benzina jager 320 ron
radmasa.gif radmasa.gif Astea mi s-au parut cele mai tari scoruri. Auzi tu... ceasuri gordini cu 200 la ora, dar oricum mai mult de 100 nu prinzi, dar deh... radmasa.gif Si buson 320... pai cu 320 cumperi rezervorul nou + buson nou si iti mai raman si bani de 10 litri de benzina...

Criza asta ce face dim "uameni".Vorba lui muttley, masini de genul asta se baga la concasor cu zecile pe zi, si nu prea se mai iau de pe ele nimic pentru ca nu cumpara nimeni. Cumperi un cazan intreg cu maxim 300-400 ron, si ai mai multe piese decat vinde el acolo.

QUOTE(kovy @ 8 Jul 2010, 08:58)
-nu am 'laba de urs'

-gentile nu au lovituri mari

-aveti dreptate sunt cam scumpe dar negociabile

-dau si dicount
*


dry.gif
marksman
QUOTE(corbex @ 8 Jul 2010, 09:18)
Ii dau la schimb doua flacoane de Diazepam si unul de Blegomazin.


Sau o cutie de Cimitirol, niste pastile de Lopatin si Rematopan unguent.
Marty
Merge si cu doza forte de Aminamin.
ct-03-tvy
genti dunlop 250 lei radmasa.gif

au scos astia de la dunlop sacosi din cauciuc? coffee_spitsk.gif
marksman
QUOTE(ct-03-tvy @ 8 Jul 2010, 10:44)
genti dunlop 250 lei radmasa.gif



ie d'alea da firma; poate maine aduce si luivuitoane, armani si D&G (Da cu Grebla)
Markos
l-am întrebat eu, ca e neclara treaba.

8 Jul 2010, 12:10:
QUOTE(kovy @ 8 Jul 2010, 08:58)
-nu am 'laba de urs'

asta ce naiba mai e? huh.gif
Marty
QUOTE(kovy @ 7 Jul 2010, 22:29)
nu dezmembrez masina. nu vand numa ce e trecut in lista
*

Sunteti prosti, baaaaaa! Omu' nici nu dezmembreaza masina.
tribunul
Asta-i smecher rau de tot, a facut un stoc de piese de la ramturi si acum le vinde folosind ca imagine dacia aia neagra.
Filip
Idolu` meu ce sa mai! biggrin.gif


PS: I-ati stricat manevra omului cu perspicacitatea dvs. ! dry.gif
Markos
bine bine, da' ce-i laba aia de urs?
Marty
QUOTE(Markos @ 8 Jul 2010, 11:36)
bine bine, da' ce-i laba aia de urs?
*

Asta:
user posted image
Filip
Aoleu, urata mai e "componenta" aia din urs.

On topic: cata vreme cluburile cer 200 ron pe o sticla de wisky a carei valoare e in mod normal 65 de ron, si NIMENI NU ZICE NIMIC!... eu zic ca nu avem ce sa-i reprosam colegului nostru forumist!
bucatzel
QUOTE(Filip @ 8 Jul 2010, 12:39)
On topic: cata vreme cluburile cer 200 ron pe o sticla de wisky a carei valoare e in mod normal 65 de ron, si NIMENI NU ZICE NIMIC!... eu zic ca nu avem ce sa-i reprosam colegului nostru forumist!
*



Da' tu de-unde stii, ma?
Ce-ai cautat tu in asemenea locatie a pierzaniei?
Marty
QUOTE(Filip @ 8 Jul 2010, 11:39)
On topic: cata vreme cluburile cer 200 ron pe o sticla de wisky a carei valoare e in mod normal 65 de ron
*

Da' cine plm te pune sa bei uischi ieftin? blink.gif
DragosP
QUOTE(Filip @ 8 Jul 2010, 12:39)
On topic: cata vreme cluburile cer 200 ron pe o sticla de wisky a carei valoare e in mod normal 65 de ron, si NIMENI NU ZICE NIMIC!... eu zic ca nu avem ce sa-i reprosam colegului nostru forumist!
*


În așa cluburi ieftinache umbli tu mă?
tribunul
Pai nu trebuie sa-i ramana bani si pt. cartoane.
Filip
Deci eu nu m-am apropiat de alcool sau de vreun locas al desfranarii... asta ca sa fim intelesi!
Mergeam cu tramvaiul si am vazut (prin geamul de la tramvai) o reclama pe bloc despre o sticla de wisky care se vinde in club (la oferta cica) cu 200 ron. Si sticla aia stiu ca e in mod normal 65 ron.
Eu nu beau wisky deloc. Si oricum nu e ieftina otrava aia!

dry.gif


Dar cum scrie in biblie POTI PACATUI SI CU PRIVIREA!!!!! Aveti grija deci!

Poate era mai bine sa imi feresc privirea de geam... sad.gif
DragosP
Corect, nu trebuie!
Markos
Pilif bea uiski în Carfur, printre rafturi.
Filip
Deci eu nu consum alcool!

Si am o intrebare pentru cei ce frecventeaza asemenea locasuri... cat cheltuiti intr-o noapte de "ratacire a sufletului" in club? blink.gif De ziceti ca e ieftin sa dai 200 ron...
DragosP
Am zis doar că uischiu' ăla e ieftin la 200 în club.
Și dacă ai consuma alcool ce? Crezi că ai ajunge-n iad?
Filip
Da` cat ar trebui sa fie? blink.gif E 33% din salariul minim pe economie pentru Numele lui Dumnezeu!!!!!!!!
DragosP
Păi ăla cu salaru' minim bea uischi de pufoaică, nu-l interesează cât e în club.
Markos
nu vrei sa stii icon_mrgreen.gif
Marty
QUOTE(Filip @ 8 Jul 2010, 11:45)
Deci eu nu m-am apropiat de alcool sau de vreun locas al desfranarii... asta ca sa fim intelesi!
*

Da, stim, tu: apa, talpa, laba!

QUOTE(Filip @ 8 Jul 2010, 11:48)
Deci eu nu consum alcool!
Te cred, si eu mai mint.

QUOTE
Si am o intrebare pentru cei ce frecventeaza asemenea locasuri... cat cheltuiti intr-o noapte de "ratacire a sufletului" in club?  blink.gif  De ziceti ca e ieftin sa dai 200 ron...
*

Eu dau 200 si ceva pe-o sticla de vodca.
tribunul
Va dau eu niste tuica de pruna cu doar 10 lei.
DragosP
QUOTE(tribunul @ 8 Jul 2010, 12:56)
cu doar 10 lei.
*


...suta. smile.gif
Filip
Eu cu 200 ron platesc intretinerea pe 1 luna la 2 persoane pe timp de vara, la apartament cu 3 camere (gazele naturale pt. apa calda si aragaz sunt incluse in pret), in bloc pe Stefan cel Mare sector 1. Deci zona decenta, aproape de Dinamo.
Nu stiu in ce univers alternativ traiesc eu, dar pentru mine, sa dai 200 ron pe o sticla de... ceva (inafara de ulei de motor/cutie) mi se pare absurd!
tribunul
Litrul....sa se sature toate lumea.
Markos
Filip, la crîsma:

- Garcon! O suta de ulei de cutie, repede!
Serje
QUOTE(Filip @ 8 Jul 2010, 12:45)
Deci eu nu m-am apropiat de alcool sau de vreun locas al desfranarii... asta ca sa fim intelesi!
Mergeam cu tramvaiul si am vazut (prin geamul de la tramvai) o reclama pe bloc despre o sticla de wisky care se vinde in club (la oferta cica) cu 200 ron. Si sticla aia stiu ca e in mod normal 65 ron.
Eu nu beau wisky deloc. Si oricum nu e ieftina otrava aia!

dry.gif
Dar cum scrie in biblie POTI PACATUI SI CU PRIVIREA!!!!! Aveti grija deci!

Poate era mai bine sa imi feresc privirea de geam...  sad.gif
*



tu chiar crezi ca mai este cineva care sa puna botu' la aberatiile tale?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.