Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: blana motor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
fullhouse
Aveti idee cat m-ar costa o blana pentru capota motor, mi-as monta una din care se monteaza pe papucul diesel? Eventual un pret pentru una noua si pentru una de la dezmembrari.
TRK
acum o sapt am fost si am intrebat de una noua pentru papuc diesel, la magazinul DACIA din C-ta din zona de la Casa de Cultura, si mi-s zis 50 euro doar pe comanda, dupa care am plecat intr-un parc de dezmembrari si mi-am luat una de pe un opel calibra cu 30 lei. M-ai trebuie sa ii fac unele modificari ca e mai mare decat capota mea.
Ciorapel
Sa ne spui si noua daca merita investitia .. nu e mare, dar nici sa n-aruncam banii pe fereastra ...
TRK
de indata ce o sa o pun sa sa revin cu impresii. Ciorapel ti-am mai zis ca intr-o zi ti-am vazut masina in spate la camin la Ovidius pe Unirii.
fullhouse
exact, chiar te rugam sa ne spui o impresie tongue.gif
N E S
Intreb si eu ca nu-i pe bani biggrin.gif....spuneti-mi si mie va rog la ce foloseste aceasta "captuseala" ca sa ii zic asa? Ca multi am vazut ca isi pun la dacii, iar gurile rele spun ca se incalzeste motorul din cauza chestiei aleia, si ca se pun numai la injectie. Dati-mi si mie niste informatii va rog.
ghitza
un fel de insonorizant pt capota cica se aude motoru mai incet tongue.gif
ghita87
@fullhouse
ai montat blana?
ceva impresii?
bv-08-fgm
pai normal sa pus doar pe masinile cu motor diesel acea "captuseala" si reducea zgomotul facut de motor,cine a zis ca incalzeste motorul probabil avea ceva probleme cu racirea, da nu din cauza la acea pasla de pe capota smile.gif
fullhouse
n-am montat inca nimic, am fost sa caut una la dezmembrari da am gasit doar porcarii de capitonaje, rupte, vai de mama lor, mai caut. Asteptam si eu o parere de la cineva care o are pusa pe masina, am gasit cateva forumuri unde se impartaseau niste impresii legate de asta. Si in legatura cu incalzirea motorului e complet aberanta ipoteza asta, motorul se raceste cu lichid, in nici un caz prin capota tongue.gif
ghita87
Da motorul se raceste prin lichid accea e doar o vrajela.
anunta ce ai facut si cat a costat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.