Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manual format electronic Duster
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
florikah
Are cineva manualul Dusterului in format electronic ?
Jack Daniel's
Dacia!
Squirrel
Deocamdată doar cel în limba franceză…
burlacu marian
este interesanta si asta
http://www.renault.com/en/innovation/au-co...-un-moteur.aspx
tynn
Salutare!

A facut rost cineva de manualul in format electronic, de Duster 1, in cei 10 ani de cand a fost initiat topicul?
As fi recunoscator daca l-as primi si eu!
Saint666
Salut.
Il am eu, dar fiindca are 26MB depaseste limita de atasamente a forumului.
Da-mi un mesaj privat cu un email si ti-l trimit.
tynn
Multumesc pentru ajutor!

Am trimis PM cu adresa de mail

7 Dec 2021, 08:22:
L-am primit. Multumesc frumos, doar ca eu cautam manualul de reparatii, nu cel de utilizare sad.gif

7 Dec 2021, 08:24:
Deci revin cu rugamintea, daca ma poate ajuta cineva cu manualul de reparatii pt Duster 1.
alfabit
QUOTE(tynn @ 5 Dec 2021, 20:38)
Salutare!

A facut rost cineva de manualul in format electronic, de Duster 1, in cei 10 ani de cand a fost initiat topicul?
As fi recunoscator daca l-as primi si eu!
*



Cauți pe net Dialogys, conține toate manuale de reparații și note tehnice ale modelelor Renault/Dacia ale momentului când e apărută versiunea softului respectiv.
Cel mai complet care se găsește descărcat e apărut acum vreo 5-6 ani și are Duster 1 este Dialogys 4.78 en/fr
Dialogys mai nou acum este pe net : https://newdialogys.renault.com/#!/connection
și este pe bani plătești timp de utilizare/conexiune
tynn
Nu am nevoie de dialogys, ca nu am service auto... Vreau doar manualul de reparatii pt Duster 1 PH2 in format pdf, similar cu cel de Logan, care il am de ani buni. Imi place sa-mi repar singur masina si de aceea il vreau.
Sunt sigur ca il au unii colegi de forum si sper sa ma ajute cineva.
alfabit
ai toate elemente să te ajuți singur,

tu aștepți de la "colegii" de forum, bun colegi, ce să zic ...

crezi că face cineva selecție pdf-uri din Dialogys pentru Dusterul tău și tu poți face asta singur ?
tynn
Cum au fost in trecut colegi care au uploadat materiale si au dat link-uri de download, speram sa fie cineva binevoitor si acum. Sincer, nu am timp sa vad de unde se descarca gratuit si instaleaza Dialogys, vroiam doar un manual pdf de Duster 1 care sunt sigur ca il au multi (la fel cum il am si eu pe cel de Logan), nu ceva ''personalizat'' pentru masina mea. Dar, din pacate, suntem romani si nu ne dezmintem...
tatabobu
Exact. Iete ai dracu, stau cu pedefeul de Prafster sub perna, si unu' nu se invredniceste sa-l urce undeva si sa-mi dea si mie linku' sa-l descarc direct.
tynn
Daca n-ai nimic bun de spus, mai bine te abtii... De carcotasi si impresionisti e plina tara asta...Si acest forum se pare ca nu face exceptie.
Din fericire, mai sunt si baieti cu obrazul subtire, care mi-au scris in privat!
tatabobu
Cum adica, daca-l vad pe unu' ca n-are bunul simt la el sa nu-i atrag atentia?
tynn
Ai dovedit in schimb tu, ca esti cu ''caracter'', cu mistocareala ta... Eu unul doar am cerut putin ajutor si, din fericire, inca exista oameni pe acest forum care sunt dispusi sa ajute. Si pe aceasta cale le multumesc celor care mi-au scris in privat.
tatabobu
Ce te faci că nu înțelegi este că modul în care ai cerut ce aveai nevoie arată că din punctul tau de vedere ți se cuvenea să fi primit mai repede mura in gura, și aia care n-au percutat la timp sunt niste bulangii. Ei bine, atitudinea asta, pe care ai aratat-o in postarea #11, e fix aia lipsită de bun simț care merita taxată. Lămurit, sau tot crezi că formularea "sunt sigur că îl au multi [...] Dar din păcate suntem romani și nu ne dezmintem" este macar neutră la adresa colegilor de forum?
tynn
Bine ''tovarase'', fie ca tine, nu-mi place tiganeala si ma abtin sa mai comentez...
Insa afla ca mai sunt si oameni de calitate pe acest forum si intre timp am primit ceea ce am avut ''tupeul'' sa cer ,cu atata ''nesimtire''!
Spor la carcoteala!
tynn
Daca mai este cineva interesat in cautarea manualului de service pentru Duster 1 in format pdf, iata ca exista si este chiar moca pe net... Nu este nevoie sa dati banii pe Dialogys sau sa mai cersiti sa vi-l dea cineva...

https://procarmanuals.com/pdf-online-renaul...orkshop-manual/
einstein1984
sigur ca da, daca tu nu ai timp sa cauti, noi avem timp sa ti-l incarcam tie...
tynn
Mai sunt si aici oameni care iti sar in ajutor, dar nu se dau in stamba gratuit, ci iti trimit direct in privat. Marii postaci au timp doar de misto si lepadat frustrari pe-aici...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.