Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Dusterul meu
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
aphophis
Nu am duster (desi mi-ar place unul) insa m-am gandit ca e timpul sa existe si un asemenea topic, unde proaspetii posesori de duster sa-si expuna mandretea tongue.gif Cei care vor sa faca un jurnal de bord,chiar sunt rugati sa o faca si pe aria dedicata (adica aici: http://www.daciaclub.ro/Jurnal-de-Bord-f126.html

Deci.. sa curga pozele cu dusterele coforumistilor wub.gif
bobo77
Ce rost are topicul, masinile sunt noi si toate sunt la fel, doar asa sa facem topicuri multe...
BZN
Si eu astept primul Duster la jurnal, la fel, un Logan 1,2...
membru_DC
am vazut in trafic un Duster alb cu inscrisurile politiei si semnalele luminoase si acustice in functiune..... chiar arata bine smile.gif

daca aveti poze cu respectivul, urcatile aci' .... blush.gif
Lostboy
Bre aphopis, matale ești ”ill” băiete!
Squirrel
QUOTE(BZN @ 15 Jul 2010, 23:08)
Si eu astept primul Duster la jurnal, la fel, un Logan 1,2...
*


Sunt unul aici, altul aici și încă unul aici.
jay333
QUOTE(bobo77 @ 15 Jul 2010, 22:05)
Ce rost are topicul, masinile sunt noi si toate sunt la fel, doar asa sa facem topicuri multe...
*


Uite unul putin altfel. Si da, e al meu.
caphonne
@jay333 i-mi cer scuze si i-mi retrag cuvintele nu sunt o persoana rautacioasa.I-mi pare rau pentru cele intamplate.
jay333
Ce te face sa crezi ca proprietarul (recte eu, cum am scris nitel mai sus) e responsabil/vinovat de accident?
saddan
QUOTE(jay333 @ 17 Sep 2010, 12:57)
Ce te face sa crezi ca proprietarul (recte eu, cum am scris nitel mai sus) e responsabil/vinovat de accident?
*



La cum arata de sifonat da impresia ca a vrut sa se strecoare pe sub remorca unui tir. De aceea caphonne o fi suspicionat ca proprietarul e de vina. Oricum jay333 esti de vina pentru ca nu ai dat detalii despre desfasurarea evenimentelor. Imi pare rau de masina ta, sper ca vinovatul sa plateasca (incusiv masina la schimb atata timp cat dusterul tau o sa fie in service).

Cu bine
caphonne
Mi-am cerut scuze mai sus si am rectificat cele scrise.
jay333
Stai linistit, nu-i bai. tongue.gif Si mie-mi pare rau mai ales ca la momentul accidentului aveam masina de doar 1 luna jumatate si 5400 km. Vinovatul ce sa plateasca? S-a intamplat, omul a fost de bun-simt, asta e. Am bagat masina pe CASCO si sper sa nu mai dureze prea mult pana o fi reparata.

saddan, nu tir ci o platforma. Detaliile sunt pe jurnalul de pe SP.
saddan
QUOTE(jay333 @ 17 Sep 2010, 13:18)
1. Stai linistit, nu-i bai.  tongue.gif  Si mie-mi pare rau mai ales ca la momentul accidentului aveam masina de doar 1 luna jumatate si 5400 km. Vinovatul ce sa plateasca? S-a intamplat, omul a fost de bun-simt, asta e. Am bagat masina pe CASCO si sper sa nu mai dureze prea mult pana o fi reparata.

2. saddan, nu tir ci o platforma. Detaliile sunt pe jurnalul de pe SP.
*



1. Stiu ca se poate intampla la oricine, dar nu mi se pare tras de par ca vinovatul sa iti puna la dispozitie o alta masina atata timp cat a ta e imobilizata. Si daca e alt vinovat, nu inteleg de ce CASCO?!

2. Da un link sa vedem mai in detaliu
jay333
Am bagat-o pe CASCO pentru ca vinovatul e inmatriculat in Ungaria si nu am avut chef de complicatii cu RCA-ul lui si pentru ca masina mea avea nevoie de platforma, serviciu inclus in polita.

Sper sa fie OK cu link de pe forum extern. http://forum.softpedia.com/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=669829&st=414
De la pagina 24 incepe povestea accidentului.
saddan
QUOTE(jay333 @ 17 Sep 2010, 13:35)
Am bagat-o pe CASCO pentru ca vinovatul e inmatriculat in Ungaria si nu am avut chef de complicatii ci RCA-ul lui si pentru ca masina mea avea nevoie de platforma, serviciu inclus in polita.
*



Stiu ca e offtopic dar macar ai estimat cat te costa si i-ai luat banii vinovatului?!

Nu e vorba sa jecmanesti omul. Doar ca principiul meu e simplu: oricine greseste, plateste. Daca am spart un geam sa mi se spuna cat costa, l-am platit si sanatate. Utilizarea CASCO-ului propriu nu iti aduce nici un beneficiu (eventual POATE ca se rezolva mai repede, desi am mari dubii).
Pe de alta parte tu stii mai bine situatia, si banui ca ai lua cea mai buna decizie pentru tine.

Cu bine
jay333
Pai are asigurare pentru accidente, nu? Nu-s genul. Intamplarea e intamplare, nu cred ca si-a dorit incurcaturi. Fireste, sunt o gramada de inconveniente pentru mine ca urmare a evenimentului insa toate au o rezolvare.
PaulT
O poti baga pe CASCO-ul tau iar ei sa se descurce mai departe cu firma la care vinovatul are asigurare(regres). Daca le dai toate datele nu ar trebui sa fie probleme si tariful pentru polita urmatoare nu ar trebui sa fie influentat(in sensul cresterii pretului).
jay333
QUOTE(jay333 @ 17 Sep 2010, 13:35)
Am bagat-o pe CASCO

asgard1955
Sursa forumul francez:


IRONICK
Da cu parbrizul ce a avut de a dat cu capul in el?
Iulikk
Centura-i pentru prosti... La fel ca si aia care pun centura prin spatele scaunului ca sa nu faca zgomotul ala urat, iar in caz de accident sare air-bagu si le rupe un pic gatu ph34r.gif .
fansuv
Nu am duster, dar unii au si il tranforma in VAN.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.