Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning exterior Duster
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Imbunatatiri - Dacia Duster
Pages: 1, 2, 3, 4
aphophis
Ce parere aveti de vopsirea montantilor in negru? Parca arata mai bine

[attachmentid=1627641553]
Andy_ACS
Arata bine, probabil merge cu colant. E destul de simplu de facut.

Bafta!
Squirrel
Păi pe gama Logan/Sandero folia antistatică există … Să înțeleg că Duster nu este destul de „electrizant”? Nici un pic de sarcină electrostatică?
alindrgn
probabil ca n-au mai dat si alte dimensiuni pentru a se potrivi pe duster. pe logan si sandero merge aceeasi dimensiune tongue.gif oricum arata mult mai bine asa, parca se unesc geamurile intre ele. rolleyes.gif
Squirrel
Oare portiera față nu este identică cu cea de pe Sandero(cel puțin partea superioară)?
b76bgaarh
toata portiera fata este identica cu cea de sandero.... in clipurile de prezentare asta era prezentata ca o chestie pt reducerea costului
Squirrel
Și au redus dramatic costurile „uitând” să lipească folia antistatică?
IRONICK
Usa este facuta din doua bucati de tabla ... si seamana
dar de exemplu panoul de tabla interior este diferit, unu are gauri pentru chederele suplimentare (4x4) si altul nu .. (4x2)


Squirrel
Folia antistatică nu cred că se fixează pe găuri, chedere…Uite-așa, de dragul unui cost suplimentar…ca la vechiul Logan Ambition față de Prestige(care avea standard), iar acum au toate echipările superioare(de la Laureate) folia antistatică (Stripping (ornament) stâlp central™).
klaus
Si credeti voi ca aia e folie antistatica?
Squirrel
Eu unul, așa credeam. Ignorant, ca de obicei. sad.gif Măcar nu are după ce să-mi pară rău. wink.gif
alindrgn
e un fel de n-ar mai fi. mai mult de ochii lumii. asa pune si renault, si chevrolet si mai sunt si alti constructori. masinile mai scumpe sau de lux au un plastic acolo in loc de tabla. aia da 'antistatic'
Bulldog
Pe mine ma scutura si daca pun mana pe folia aceea. Am ajuns sa inchid usa punand 2 degete pe geam, am ajuns sa il umplu de amprente.
IRONICK
QUOTE(alindrgn @ 21 Jul 2010, 13:17)
e un fel de n-ar mai fi. mai mult de ochii lumii
Evident, la Dacia rolul este ornamental, sa vada posesorul ca este negru ca la masini. Dar din pacate la masini este din plastic ...
alindrgn
si nu numai la dacia!
bobo77
Nu l-au pus ca mai crestea pretul, poate la ph2...
GTX
gasiti cateva virtuale cu Dacia Duster Tuning pe site-ul de la semnatura
lacusta77
Pentru ca in cateva zile o sa achizitionez si eu Dusterul meu biggrin.gif m-am gandit un pic ce as putea sa-i fac sa-l personalizez un pic icon_twisted.gif si a iesit asta .... laugh.gif (just in photoshop....for now wink.gif )
Eu cred ca-i sta foarte bine cu angel eyes. Voi ce ziceti ???
Iulikk
Mie imi par de cocalari "enjel aizurile" pe orice alta masina in afara de BMW.
cosmin_2300
Mie mi se pare ca tu ai gandire aiurea ... nu poti sa te c**i in gusturile omului ...
Daca omul vrea eleron de 2mp (nu e cazul aici), angel eyes si alte nebunii ... cine suntem noi sa ne bagam in treaba lui ?
S-ar putea chiar sa iasa ceva interesant din "tuningul" asta smile.gif
lau2010
QUOTE(aphophis @ 20 Jul 2010, 22:48)
Ce parere aveti de vopsirea montantilor in negru? Parca arata mai bine

[attachmentid=1627641553]
*



Da arta foarte bine. Credeti ca o sa scoata Dacia folie pentru asta?


QUOTE(IRONICK @ 21 Jul 2010, 12:30)
Evident, la Dacia rolul este ornamental, sa vada posesorul ca este negru ca la masini. Dar din pacate la masini este din plastic ...
*



Sincer cand am luat Ford-ul si am vazut ca e plasti acolo m-am gandit ca au facut o reducere de costuri blush.gif

La duster chiar numai ornamental m-ar interesa, dar evident fara sa para o chestie "after market", nu imi plac masinile tunate (sau mai bine zis tunate neprofesional)
daniel.vaduva
QUOTE(Andy_ACS @ 20 Jul 2010, 22:54)
Arata bine, probabil merge cu colant. E destul de simplu de facut.

Bafta!
*



Nu stiu cat tine faza cu colantarea...
Am un prieten care a colantat montantii la un MCV.
Pe langa ca autocolantul s-a facut praf intr-o vara (de la soare) caroseria a inceput sa prinda rugina in locurile unde a fost aplicat sad.gif
bobo77
Lucrul asta chiar se poate face, probabil a pus un autocolant slab calitativ.
asgard1955
http://elia-ag.de/index2.html
membru_DC
mai "cocalar" ca exemplaru' de Brazilia n-au cum sa-l faca.... tongue.gif
IRONICK
Apropo, oare de ce numai versiunile de export au la padingul de polistiren o forma si in dreptul oalei de la sofer pentru sprijinul piciorului? Si asta incepand de la Loganul scos in 2004. Unele versiuni il au din doua bucati. Pentru romani asta este un confort prea mare.
Squirrel
Din toate din legătura de mai sus, mai interesantă este cea de mai jos:
user posted image
Restul sunt mai mult pentru fanii Cayene/X6…
Marty
Au aparut poze cu Prafstaru' modificat de Elia. Sunt pe contul de FB al celor de la Top Gear.
membru_DC
e un mare fâs pe lange ce-o sa vedem in curand.....
aphophis
duster in 3usi? smile.gif
TAW
QUOTE(membru_DC @ 19 Aug 2010, 22:10)
e un mare fâs pe lange ce-o sa vedem in curand.....
*


Si ce anume vom vedea? Vreo surpriza de proportii, sau un fas mai mic? tongue.gif
floppinnel
Duster by Elia
caphonne
Bulbarul este misto are si un fel de scut.
l_stoian79
QUOTE(caphonne @ 20 Aug 2010, 13:57)
Bulbarul este misto are si un fel de scut.
*




doar ca iti fura vreo 5 grade din unghiul de atac...grea decizie: cu bullbar si pierzi din unghiul de atac dar ramai cu bara intacta, fara bullbar esti mai "bazat" in offroad da' tre sa umbli cu grija sa nu-ti lasi bara pe coclauri....
CGDBZ
Daca iti cumperi masina sa te plimbi pe bulevard , da , e frumos , dar nu vad de ce ti-ai cumpara un SUV ca sa te plimbi pe bulevard.
membru_DC
QUOTE(caphonne @ 20 Aug 2010, 13:57)
Bulbarul este misto are si un fel de scut.
*


aha, unu' care-ti optureaza tot intercooler-ul, iti dai seama ce performante o sa ai cu masina laugh.gif

PS: voi credeti c-o sa dea RAR-ul omologare la asa ceva in Romania?...
IRONICK
QUOTE(membru_DC @ 21 Aug 2010, 11:40)
aha, unu' care-ti optureaza tot intercooler-ul, iti dai seama ce performante o sa ai cu masina  laugh.gif
Taci mai ca nu mai intra apa cand trece prin vaduri de apa. Face val in fata ... radmasa.gif
membru_DC
uite ca la asta nu m-am gandit... blush.gif

totusi ma gandesc ca totodata, cu acest scut, eviti sa ai problema celor de la TAT cu DUSTERele, atunci cand fagurii intercoolerului s-au umplut cu namol, acesta nemaiputand sa-si faca datoria si automat teava de plastic (ca de, cea de metal e mai scumpa si nu mai era masina ECO daca alegeau aceasta solutie constructiva) de la iesire din acesta (intercooler-admisie) s-a topit datorita temperaturii foarte mari laugh.gif
venusake
Interesante lucrarile feciorului cu pricina!

Poate le da idei la maistorii (injiniorii) de la Dacia
membru_DC
QUOTE(venusake @ 22 Aug 2010, 14:36)
Interesante lucrarile feciorului cu pricina!
Poate le da idei la maistorii (injiniorii) de la Dacia
*


ca sa ce?.... radmasa.gif
Squirrel
Pentru cei care si-au luat masina pentru oras:
user posted image
Lupamuttley
Si momentan,dintre posesorii de Duster,nimeni nu si-a pus ceva pe masina ?
Eu i-am pus o evacuare atasabila mai maricica decat teava normala. Nu de alta da poate imi fura careva esapamentul sa se joace cu cornete !
Dsign
Pai am facut, dar doar bull-shit-urile de la Dacia, gen protectii de aripi. Care se dovedesc a fi foarte utile, la mersul prin noroaie. Protejeaza vopseaua de pe muchiile aripilor.
RS/STI
Tuning by noi ....suspensie +3cm , jante , anvelope, CD Becker , difuzoare Hertz , carlig de remorcare, protectii aripi, geamuri fumurii+parasolar.
IRONICK
Ce vina a avut masina aia sa primeasca jantele alea urate?
caphonne
Suspensiu +3 cm poti spune ce metoda ai folosit?Ca restul faci la orice colt.Dar din cate vad ciocolatiul nu este 4x4 mai bine il coborai decat sa-l urci.biggrin.gif Zic si eu.
Uite mai jos de la ''fratii'' nostri germani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.