Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] sonda lambda amonte
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Kostica
[schimb] caut o sonda lambda amonte pentru logan 1,6 MPI 8v, second hand. eventual dau la schimb o sonda aval .
EUGEN2008
la 80 lei iti dau eu una tot second. Cea cu protectie verde de pe euro 3 (cred) ca la cele noi am vazut portocaliu

21 Jul 2010, 10:05:
daca ai loganul din semnatura din 2004 atunci cea cu verde e buna!
Kostica
multumesc. azi am vrut sa o desfac si sa o curat putin. nu am reusit, cred ca trebuie o cheie speciala de 22,stii ceva de asta ?. am dat cu spray numai la contacte,as fi vrut sa ajung si la depunerile de funingine. dac nu-si revine va trebui sa colaboram.
EUGEN2008
e mai complicat daca e din 2004 ca s-a sudat de catalizator. Grija mare ca daca strici filetul din catalizator e cam nasol, desfa cat se poate da cu spray pe filet , strange la loc , desfa- strange- spray , cate un pic nu dintr-o data ca se rupe din filet. Sincer cred ca filetul catalizatorului e mai slab decat al sondei deci desfa cu grija.
einstein1984
Dar sonda amonte nu e identica cu aia aval?
EUGEN2008
difera la fire - lungime , izolatie . difera si la mufa , si cred ca si citesc alte valori fiecare
einstein1984
EU zic ca sonda in sine e identica, difera doar cablajul.
EUGEN2008
pai atunci sa n-o mai schimbe , nu? radmasa.gif sa cumpere o banda de izolat si sa mute mufa !?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.