Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: se incing spiritele...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
george_scala_2004
1.

2.

3.

4.

5.

6.


argon
tu nu ai topicul tau unde sa pui linkuri?
tkx
o sa inceapa ww3. topic closed tongue.gif
Merced
Abia astept. Concediu pe termen nelimitat. rolleyes.gif
Garett
Dap, cu cazare ,tot pe termen nelimitat, la Al de sus sau al de jos, in functie de "prestatie"! biggrin.gif
Merced
De ce ma? Eu ma gandeam sa ma cazez la munte, sau intr-o zona deluroasa si impadurita foarte izolata.
Filip
QUOTE(Merced @ 23 Jul 2010, 08:28)
Abia astept. Concediu pe termen nelimitat.  rolleyes.gif
*


Nu! Ca-mi darama blocu`! Si e mostenire de la bunicu` `partamentu`! wub.gif
george_scala_2004
burghezule... radmasa.gif icon_mrgreen.gif
Markos
QUOTE(argon @ 23 Jul 2010, 08:24)
tu nu ai topicul tau unde sa pui linkuri?
*


îi facusem eu topic, dar l-au sters oamenii rai sad.gif
C@talin
off lumeee rea de ce ma ranestiii,asa sunt zilele mele... radmasa.gif
Garett
QUOTE(Merced @ 23 Jul 2010, 08:36)
De ce ma?
*


Din cauza de "ciupercute"! wink.gif

[quote=Merced,23 Jul 2010, 08:36]
Eu ma gandeam sa ma cazez la munte, sau intr-o zona deluroasa si impadurita foarte izolata.
*

Au mai ramas zone impadurite si foarte izolate in tara asta?
SSilent
sa pice bombele post-336-1110552449.gif
marksman
Sa pice plombele!
Merced
QUOTE(Garett @ 23 Jul 2010, 12:01)
Din cauza de "ciupercute"! wink.gif


QUOTE(Merced @ 23 Jul 2010, 08:36)
Eu ma gandeam sa ma cazez la munte, sau intr-o zona deluroasa si impadurita foarte izolata.
*

QUOTE(Garett @ 23 Jul 2010, 12:01)
Au mai ramas zone impadurite si foarte izolate in tara asta?
*



Nu cred ca se ajunge asa repede la "ciupercute". Iar zone cat de cat izolate se gasesc, mergi o zi pe jos de unde se termina drumul, dar pana la urma nu te mai gaseste nici dracu'. icon_mrgreen.gif
zax
deschidem un topic cu sfaturi de cumparat arme?
Merced
Eh. Ideea e ca daca te izolezi poate ai o sansa. Poate daca aveam 17 ani ma inrolam sa lupt pentru patrie, dar din nefericire patria din ziua de azi abia o pot suferi. Ar fi buna pentru omenire o "resetare" serioasa.
Garett
QUOTE(zax @ 23 Jul 2010, 15:44)
deschidem un topic cu sfaturi de cumparat arme?
*


Nu-i rea ideea! biggrin.gif
Eventual la versus: "AKM vs M16" tongue.gif
bion
Acu` ce va ajitati. O leaca de ajustare pe la granite si nu mai trebe atatea tari in Ieuropa. O sa aiba loazele mai putin de invatat la geogra. Fo trei imperii mari si late si sa vezi veselie. Merge maine bashelu si bate palma cu secuimea ( pai doar l`or votat) si p`orma zice ca mai bine ca a scapat de jumate de tara ca si asa n-avea bujet pentru ea.Acu` sunt curios daca da inapoi si Bucovina( ca doar nevasta legala ii di pi la Ilisasti).Mai ramne videanu fara chietre. SI IN SFARSIT CASTIGA DINAMO CAMPIONATUL CA SCAPA DE FERAR tongue.gif
PSGeorge tata zi sa citim zilnic hotniuz si nu te mai sfarama cu tabele si linkuri
skija
stai ca apar acum "ungurasii" de pe forum... cu xenofobia si sovinismul (cuvinte care provin din numelle XENA si SOAVA(ala de era fotbalist)) si sa nu cumva sa zicem "BOZGOR" ca luam ban si ca e normal ca un PEDOFIL de 70 ani care se mai trage si in lorgean si are impresia ca el l-a dat jos pe Ceausescu, sa sustina destramarea Romaniei si infiintarea unei tari in interiorul Romaniei.

SA FIE AUTONOMIE... da'nu le dam drept de tranzit si survol al teritoriului Romaniei. nu le dam curent/gaze/apa... Ori mor de foame in 3 luni ori ne roaga sa-i primim innapoi.. (prima varianta e mai funny)

Auzi la maimutoi.. sa schimbe numele strazii din Eminescu in Atila... smile.gif)))))))
SSilent
in caz de "ciuperci" astia din Bucuresti tzup in tunelele metrorex-ului laugh.gif


... cine-a fost Atila? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
bion
Attila asta fost un fel de rege la asta poporule numit huni ce locuit la mama lu fras in Asia ruseasca.Tata lui omorat altii regi si adunat huni la in loc . Asta Attila fost foarte iute la scandal si trecut tot Europa prin sabie. Perdut teoretic un bataie in Francia atacat si la papa de la Roma. Cerut biruri la Roman Imperiu si est si vest.Speriat tare cu cruzime lui. Omorat si furat tot.Cand fost batrin tare insurat la una szep copilitze Ildiko. Muncat bine beut bine diminetza sculat mort. Ceva copil de la el cercat face ca apu dar muncat betaie de la Bizant, si de la gotzi si hat la 15 ani dupe ce murit Attila disparut din lume asta triburi huni.Fost poreclit de frica Biciul lui Dumnezeu. Hat ungurime viseaza cu ochi belit la vreme chind asta rege fecut tur la Europa si adunat aurule peste tot.
Skia puiutz stai linistit ca astia n-au treaba nici cu Putzurestiul si nici cu Putzaul si daca o fi sa fie beleaua o sa fie ca la alte natii prapadite, ordinele se dau in alte cancelarii nu la Budapest si nici la Bucuresti mad.gif
kog
skija presedinte!!! RO_flag.gif
bion
Bre taci ca tu o sa tre` sa te hotarasti ce supus sa ajungi: bozgoresc sau turcesc biggrin.gif
Manta B
Bozgorilor li s-a facut de pac-pac?
bion
Ei pac noi boc biggrin.gif
Manta B
bion, marfa cainele de la avatar:) Papa unguri?biggrin.gif
SSilent
@bion... frumoasa prezentare, stiam si eu smile.gif intrebare avea alt scop laugh.gif
kog
eu stiu cine e atilla ala, i-am dat ministerul culturii, nu?
bion
@manta. Rusoaica nu papa unguri capata papa din mana de la unguri( bozgoroaica care o hraneste si se hraneste cu zilele mele biggrin.gif ) smile.gif
kog
bioane console.gif imi pare rau...
























radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
slider2
QUOTE(Filip @ 23 Jul 2010, 09:54)
Nu! Ca-mi darama blocu`! Si e mostenire de la bunicu` `partamentu`!  wub.gif
*



priveste si tu partea plina a paharului, macar asa daca ramai sarac lipit o sa gasesti o fomeie care sa te ia din dragoste, ca n-o sa mai aibe ce apartament dupa vremea impuscatului sa-ti ia...

eu zic sa ne strangem toti, sa ne ascundem in munti, sa otravim fantanile si sa dam foc la restu...
am impresia ca unii stiau dinainte si noua nu ne-au spus, vezi aici huh.gif
bogdanelkva
Ungurii nu au inteles nici in secolul asta ca dominarea economica e mai presus decat dominarea teritoriala.
Ungurii,tatarii,turcii,austriecii,rusii...ce au fost odata...
De exemplu,americanii...nu au ocupat Irakul,dar dicteaza politicul si economicul.
Cu ungurii e altceva,ii mananca Trianonul,ii roade...
os
QUOTE(bogdanelkva @ 24 Jul 2010, 16:31)
De exemplu,americanii...nu au ocupat Irakul[...]
*


Exemplul cu SUA nu-i potrivit - caci SUA este cam singura tara care a ramas la politica-pumnului-in-bot-daca-nu-esti-cu-noi...

Suntem insa foarte pe alaturi: eu cu SUA si tu cu Tratatul de la Trianon.
bogdanelkva
Da,e valabila teoria cu pumnul in bot al americanilor.Dar vezi,ei de ce s-au introdus in Irak?ca avea Saddam bombe nucleare?nicidecum.Iranul,Irakul sunt doua producatoare de petrol.
Pe scurt,in cativa ani se vor retrage si din Afganistan si din Iran,asta daca nu vor sa intre si in Iran.
Asta e un punct de vedere economic.
Referitor la Ungaria si la Orban,aici stau treburile cu totul altfel.Altfel,pentru ca ambele state sunt in NATO si UE.
Si pentru ca inca pluteste ca un fum din ce in ce mai rarefiat notiunea de Ungaria Mare.
...care Ungarie are nostalgii la mai multi vecini.
...care vecini au o coloana vertebrala dreapta,nu stiu aia din estul lor... smile.gif
skija
bioane... daca la tine in casa dicteaza popoarele migratoare, nu as dori sa se intample la fel si la mine..

Si de unde stii tu atatea despre nespalatul ala de Attila? (despre care unii spun ca a fost Cel mai viteaz si mai drept dintre POPONARII migratori)

jet ma cu istoria voastra!
bion
Monser esti mitocan. icon_mrgreen.gif Istorie am invatat la scoala lucru pe care puteai si talica sa-l faci. tongue.gif Cat despre madam bion nu e politicos sa comentezi pen`ca s-ar putea sa iei o corectie peste dintzi mad.gif
Pe istoria cui te pisi unsure.gif
dariusz
hehe ! nu unguri , nu bosgori , huaaa , huaaa ! si la urma urmei care ar fi problema ? mie sa imi mearga bine , si nu ma intereseaza ca ma conduce base sau attila . plus de asta , citi ar lua armele in mina ca sa isi apere glia strabuna ? a ? citi ?
skija
bioane... nu te mai umfla asa ca nu m-am luat de nevasta-ta... (nu imi permit...). Cat despre corectia peste dinti... cred ca esti bozgor.. altfel nu se explica salbaticiuna intentiilor tale...

nu aveam de gand sa ma pis pe nicio istorie.. dar daca tot ai adus vorba, pe a vecinilor de la vest si pe a rudelor acestora din Romania...


lasand la o parte gluma, postul meu a fost unu de agitare, facut la oha.. un fel de mentos in cola-light...
argon
QUOTE(skija @ 26 Jul 2010, 10:26)
nu aveam de gand sa ma pis pe nicio istorie.. dar daca tot ai adus vorba, pe a vecinilor de la vest si pe a rudelor acestora din Romania...
*



relax, ei au facut nr. 2 pe a ta demult.
bion
Da sunt bozgor mai ales ca strabunicul meu a fost a fost memorandist 04.gif
tribunul
Acum de cand s-au desfiintat vizele fiecare poate sa locuiasca unde doreste, nu mai este nimeni tinut cu forta.
bion
wacko.gif
george_scala_2004
hoo mai, stati, nu va agitati si aici, pe forum ! lasati-i pe aia de sus cu prostiile lor. credeti ca oamenilor simpli nu le este la fel de greu, indiferent ca sint romani, maghiari sau turci ?
skija
Cele mai puternice sentimente sunt: DRAGOSTEA DE TARA SI FRICA DE NEVASTA...


@argon - istoria mea se intinde pe 30 de ani... si oricum e plina de c*c*turi... tongue.gif
bion
Ce e distractiv e ca cei care nu prea au habar de probleme sunt cei mai infierbantati biggrin.gif
corbex
De turci e cel mai greu, ca turcu plateste !
bion
Pe dreacu` io stiu destui turcaletzi . Is mai zgarie branza ca o adunare de rabini tongue.gif
george_scala_2004
Transnistria s-a adresat ONU, solicitând recunoașterea independenței

QUOTE
"Republica moldovenească nistreană constată încă o dată și atrage atenția ONU că republica corespunde tuturor criteriilor internaționale de stat independent și întrunește toate condițiile necesare pentru a putea fi recunoscută pe plan internațional", se spune într-o scrisoare oficială a ministerului de externe separatist.


http://unimedia.md/?mod=news&id=21743

cine urmeaza ?
Markos
oltenia? unsure.gif
corbex
Tara Hategului...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.