Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia ag 08 cdc & dacia FAP din brasov
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
RADU05
am deschis acest topic in speranta ca cineva ar putea sa imi spuna ceva detalii despre cele 2 dacii cdc si fap daca mai exista daca sunt de vanzare etc.
za_kristake
ai si facut ceva......
RADU05
nu am inteles nimic din postul tau / am uitat sa precizez la innceput cine nu stie nimic si posteaza numa asa ca nu are ce face il rog sa se abtina
RADU05
nimeni nu stie nimic despre cele 2 dacii ?? excl.gif
misu78
Vezi ca sunt niste poze cu ele ceva mai sus! blink.gif

Ai impresia ca suntem cumva de la politie, sau ce?
ionut17
am eu cateva poze cu ele. ag 08 cdc stiu ca parca avea motor de renault 5 gtt
RADU05
deci misu78 nu trebuie sa te rastesti la mine nu am impresia ca sunteti de la politie oricum mersi. ionut17 iti multumesc de ajutor mersi pentru poze am inncercat si eu sa aflu cate ceva despre dacia cdc am aflat ca a fost vanduta la dero si a fost castigata la un eveniment de catre un angajat de la dero care a vandut cel mai mult dar dupa catva timp masina s-a dat peste cap pe undeva pe langa craiova .Am sa pun o poza cu masina cum arata la evenimentul dero dar va spun nu sunt 100% sigur daca cineva stie mai multe il rog sa scrie pe topic multumesc.
DB77AAA
Daca tot vrei sa cumperi o astfel de nebunie, de ce nu cauti una, o salvezi de la fier vechi, o desfaci apoi o asmblezi cum vrei tu.
Muttley
Cea alba-i cu motor R Alpine de 1.4 cu 2xDCOE, cea galbena cu 1.4 turbo de GTT.
RADU05
da mersi muttley da intreadevar aceasta este motorizare o stiam si eu la cea alba la cea galbena nu in fine am aflat-o acum
RADU05
da am mai aflat ceva ca dacia galbena fapul exista si se afla in starea din poza dar nu este de vanzare deci in concluzie topicul nu isi mai are rostul le multumesc celor care m-au ajutat .AS ruga un moderator sa inchida acest topic multumesc
membru_DC
da' ce patisi bre de-ti ceri inchiderea "topicelor"?... care te supara asa de tare? ohmy.gif

PS: daca vrei sa-mi adresezi intrebarea minune, iti spun inca de pe acum ca raspunsul este afirmativ ... sleep.gif
RADU05
deci cer inchiderea topicului deoarece numai isi are rostul sa fie deschis am aflat tot ce se putea afla despre cele doua masini ce ma supara asa tare este moderatorul liviu care vorbeste fara el si da warnuri fara rost apropo daca citesti acest mesaj domnule liviu iti sugerez sa mergi tu la scoala si tu da-i dovada de analfabetism
CriSTI68
propun o luna de read only specimenului
klaus
QUOTE(RADU05 @ 8 Aug 2010, 12:13)
si tu da-i dovada de analfabetism
*


Conjugarea verbului "a da" este "tu dai". Formatul "Da-i" este o prescurtare de la "dar este", gen "Da-i multa zarva" adica "Dar este multa zarva".
QUOTE(RADU05 @ 1 Aug 2010, 23:58)
am inncercat si eu
*

Verbul a incerca se conjuga "am incercat", nu i se dubleaza litera "n" ca la verbul "a innoda". Litera "n" se dubleaza la verbele derivate cu prefixul "în-" de la radacini care incep cu consoana n (nor - innora, noapte-innopta, negru - innegri). Verbul incerca nu e derivat dintr-un radical care sa inceapa cu "n".
QUOTE(RADU05 @ 5 Aug 2010, 15:38)
da intreadevar aceasta este motorizare
*

"intreadevar" se scrie corect "intr-adevar".
QUOTE(RADU05 @ 7 Aug 2010, 21:59)
PENTRU INNCULTI MAJUSCULE INSEAMNA  LITERE MARI DE TIPAR ACUM SPER CA ATI INTELES CE INSEAMNA DACA NU STITI NIMIC DESPRE MASINA TINETIVA DRACULU-I
*

"Inncult" se scrie corect "incult", cu un singur "n".
Iar literele majusculele nu inseamna "litere mari de tipar", inseamna doar litere mari, ca ele pot fi si de mana, nu doar de tipar.
"Tinetiva" se scrie corect "tineti-va" iar "draculu-i" corect e "dracului", intr-un cuvant.

Acceptiunea mai larga a cuvantului "analfabet" nu se refera doar la cel care nu stie sa scrie si sa citeasca, ci se refera si la cel care nu se poate face inteles de ceilalti prin scris/vorbit, din cauza cunoasterii deficitare a scrisului/cititului/limbii. O lipsa de punctuatie (fraze neclare), verbe inexistente, verbe ciudate, cuvinte aiurea etc. E o imbinare, lato sensu, intre analfabetismul strict si incultura.

Si revenind la topic, cu dacia garone ce s-a mai intamplat?
SORINBELE
radu05 as sugera sa consulti biblioteca nu te supara dar ce te-a apucat de ce esti asa impulsiv mi-am facut cont special sa spun ca: rau a ajuns Romania dar nu va speriati ca nu este singurul care se da destept sunt mii, zeci de mii e pacat ca oameni ca el fac tara de ras
klaus
@RADU05: Indiferent sub ce user activezi, RADU05 sau SORINBELE, lipsa semnelor de punctuatie in fraza si analfabetismul, lato sensu, te cam da de gol.
PaulT
Este exact acelasi mod de exprimare, ce denota grave carente in procesul de alfabetizare... Daca a trecut prin vreunul...
Amedeus
Interesant de observat care e targetul acestor "masini tunate"... wink.gif
BZN
Da, pacat de asocierea cu Deep Purple, Pink Floyd... wink.gif
RADU05
hai ca sunteti tari, deci va spun clar ca : daca as vrea sa va spun ceva v-as spune de pe contuul meu nu imi sta in fire sa imi fac mai mult de un cont pe un forum acum credeti ce vreti problema voastra
klaus
Da, evident ca nu-ti sta in fire, asta e clar ca lumina zilei.
Probabil omul invizibil a intrat aici, plin de rautate si meschinarie, de pe acelasi calculator cu tine, in aceeasi zi, cu evidentul scop de a te discredita, crezand ca tu nu ai reusit sa faci acest lucru temeinic si cu rezultate corespunzatoare.
RADU05
klaus daca ai fi catusi de putin inteligent ti-ai uita la ip calculatorului de pe care s-a facut inregistrare pe forum dar din pacate nu esti. DECI SINCER CUM SA ITI SPUN CA MA DOARE FIX IN cenzurat DE CE CREZI TU. klaus cum sa iti spun cum dracu ti-o venit tie ideia ca eu mi-as face un alt user sa ma innsult pe mine acum fara suparare dar trebe sa fi prost sa crezi asta . da-mi un motiv pentru care m-as innsulta, frate ai minte de gaina
klaus
Mai, ce sa fac, nu toata lumea se ridica la nivelul tau de inteligenta, trebuie sa o recunosc. Esti un om cum rar mai gasesti!
D-aia am prezumat, in nestiinta mea, ca o fi fost omu' invizibil, ca alta motivatie eu nu am gasit.

PS: verbul a insulta nu se scrie cu doi de "n".
jaf
QUOTE(RADU05 @ 9 Aug 2010, 18:11)
MA DOARE FIX IN
*



Imi pare rau de tine.. sleep.gif Nasol cu asa dureri..
RADU05
uite klaus numai am chef de cearta chiar numai am chef facem dintr-un topic tiganie daca iei la puricat acest forum o sa vezi ca si altii fac greseli uite chiar imi pare rau ca mi-am facut cont pe acest forum . a inca o intrebare tu nu faci greseli? si ca sa terminam cu chestia ca mi-am facut un alt user ti-am spus uitate la ip-ul calculatorului de pe care s-a facut inregistrarea ca sa terminam apropo 2 ip-uri la fel nu exista . de acum in colo daca s-ar putea sterge acest user nu am sa mai scriu pe acest forum imi pare rau ca s-a ajuns la asta. eu am inncheiat aici. va salut
bucatzel
QUOTE(RADU05 @ 9 Aug 2010, 18:28)
2 ip-uri la fel nu exista
*



Hmmmz... Ce chestie.... Eu am 127.0.0.1 . Tu?

QUOTE(RADU05 @ 9 Aug 2010, 18:28)
inncheiat
*



A inncheia. Incheiere normala, dar cu n subliniat, pentru a obtine un plus potenta. Se foloseste de obicei la slit. Din pacate este doar vorba de efect placebo.
CriSTI68
ce copil frustrat laugh.gif
BZN
Ceva imi spune ca nu e chiar foarte tanar... si e cu atat mai grav. Primul avatar, Pink Floyd, acum Deep Purple..., nu prea prind la generatia cruda de azi...
LE L-a scos si p-asta cu D P... biggrin.gif
RADU05
uite eu ascult rock dar nu am avut poza cu deep purple am avut doar cu pink floyd mie imi place nu este problema mea daca tu esti manelar. Cristi68 cred ca tu esti frustrat tu scri numa ca sa te afli in treba din asta rezulta ca ai prea mult timp liber si nu sti ce sa faci cu el. uite imi pare rau ca am scris inca un post pe acest thread . din cate observ voi cautati cearta cu lumanarea sa te legi de ce ascult trebe sa ai mintea foarte odihnita.imi bat gura pentru ultima data poate careva dintre voi inteleg uite chiar va rog sa va uitati la ip inregistrari ca sa va dovedesc ca nu am 2 useri.APROPO DACA TOT O TINETI PE AVOASTRA CA AM 2 USERI DE CE NU AVETI CURAJUL SA VA UITATI LA IP -UL INREGISTRARI ? AM SA RASPUND EU IN LOCUL VOSTRU PENTRU CA VORBITI FARA VOI DE ACEEA
BZN
QUOTE(RADU05 @ 9 Aug 2010, 23:20)
...daca tu esti manelar. ...
*


Imi zici iute(cat sa nu ai timp sa cauti pe google) o melodie a lor, la alegere?
Manelar? Tu ai auzit in viata ta de BZN? Sa nu imi zici (sincer) ca da... Chiar mi-ar parea rau.
Da-le pace, sunt niste obscuri, nici google nu-i gaseste.
klaus
E, haide nu te supara acuma pe noi ca nu suntem la acelasi elevat nivel cultural si intelectual ca al tau. Trebuie sa ma intelegi, cel putin pe mine, mi-ar fi dificil sa ajung pana la nivelul tau, oricat m-as chinui.
Legat de ip-uri, trebuie sa pricepi, eu nu am gradul de comprehensibilitate pe care il afisezi domnia ta cu atata elocinta, nu prea ma descurc cu ip-uri dinamice, cu DHCP-uri si alte automatizari de alocari dinamice de adrese numerice si alte asemenea.
Insa nu sunt atat de prost sa intru cu 2 nickuri de pe acelasi ip, in aceeasi zi si sa scriu la fel de pe ambii useri.
Macar atata ma duce capu', sa nu fiu chiar ultimu' prost de pe net.
RADU05
klaus ce sa zic scrie chiar sub poza data inregistrari nu am scris in aceasi zi dar defapt ce drac fac continui o discutie fara sfarsit uite nu ma intereseaza ce crezi este o vorba din batrani pe care trebuia sa o spun cam de la al 4 lea post al meu CEL MAI DESTETPT CEDEAZA daca tu vrei sa te certi ceartate ce sa zic daca iti plac continua cu toata increderea nu am sa mai raspund apropo klaus ce am uitat sa iti zic 2 nickuri pe acelasi ip nu prea cred ca este posibil . O SEARA PLACUTA .
klaus
Vai, ce tristete melancolica ma napadeste! Aceste vorbe "ne doare".
Cum sa nu mai raspunzi? Pai pe noi cine ne mai lumineaza cu problemele vietii la fel de bine cum o faci tu?
Cui ne lasi?
BZN
QUOTE(BZN @ 9 Aug 2010, 23:28)
... Tu ai auzit in viata ta de BZN? Sa nu imi  zici (sincer) ca da... Chiar mi-ar parea rau.
...
*


a scapat.gif Ce usurare...
RADU05
klaus hai ca nu ma pot abtine tu cati ani ai ,pariez ca esti un copil de 12 ani care este tocmai in vacanta si ce face el sta la calculator si ce se gandeste hai sa conversez pe dacia club ca oricum nu am ce face . omule gataaaaaaaaaa gataaaaa hai las-o moarta nu cred ca pe cineva intereseaza ce zici tu numai un copil face asa ceva. PENTRU DOMNUL bzn DA STIU BINEINTELES CA STIU TRUPA BZN DA AU CATEVA MELODII FAINE . SALUT
klaus
Uf, ce bine ca te-ai intors! Chiar ma cuprinsese ingrijorarea.
BZN
Pai sa saluti tu un copil de 12 ani? unsure.gif
RADU05
KLAUS NU FACI O FAPTA BUNA INCHIDE ACEST TOPIC CA VAD CA FACI PARTE DIN GRUPA MODERATORILOR . BZN SALUT PE TOATA LUME SI UN COPIL DE 12 ANI DE CE SA NU-L SALUT DACA NU L-AS SALUTA AR INSEMNA CA NU AM CEI 7 ANI DE ACASA
klaus
Dar cum si-ar permite un copil de 12 ani sa intervina peste topicul unui om atat de cultivat si sa-l inchida? Ar fi o dovada de lipsa de respect din partea unui copil de 12 care si asa stie mai multa gramatica decat un adult atat de instruit ca domnia voastra.
BZN
QUOTE(RADU05 @ 9 Aug 2010, 23:54)
'''' SALUT PE TOATA LUME SI UN COPIL DE 12 ANI DE CE SA NU-L SALUT DACA NU L-AS SALUTA AR INSEMNA CA NU AM CEI 7 ANI DE ACASA
*


Sincer eu nu salut pici. Si nu consider asta lipsa de politete...
RADU05
DECI KLAUS AI SCRIS CEVA MAI SUS : Mai, ce sa fac, nu toata lumea se ridica la nivelul tau de inteligenta, trebuie sa o recunosc. Esti un om cum rar mai gasesti!
D-aia am prezumat, in nestiinta mea, ca o fi fost omu' invizibil, ca alta motivatie eu nu am gasit.

PS: verbul a insulta nu se scrie cu doi de "n". BUN EU INTREADEVAR RECUNOS NU AM PUS sEMNELE DE PUNCTUATIE DAR OMULE CAND SCRI LA CINEVA SI TE CREZI sUPERIOR LUI MACAR INCEARCA SA SCRI CORECT am sesizat 2 GRESELI UNa CARE NU O LUAM IN CONSIDERARE prezumat SINCER NU AM MAI AUZIT ACEST CUVANT SI O GRESEALA FOARTE GRAVA CARE ISI SPUNE CUVANTUL CA AI 12 ANI SE INVATA IN CLASA A 1-A nu se spune doi de ,N' se spune doi ,n'.BZN este strict problema ta sincer nu ma intereseaza pe cine saluti
BZN
QUOTE(RADU05 @ 10 Aug 2010, 00:10)
...I SE INVATA IN CLASA A 1-A ...
*


E ora de somn pentru cei de gradinita, sincer iti zic. Iute, cum se scrie corect?

LE:
"A expirat timpul"... tongue.gif
klaus
Va multumesc mult pentru corectie. Buna observatie.
Legat de prezumat, e simplu: http://dexonline.ro/definitie/prezumat.

Imi fac mea culpa. Ce sa fac, nu prea imi aduc aminte atat de bine ce am invatat in clasa I-a. La mine a fost demult, nu am amintiri atat de proaspete.
liviu05
Nu ai mai auzit cuvantul "prezumat"?
CLASA A 1-A blink.gif
CORECT este clasa I radmasa.gif
prea multe dovezi, nu m-am putut abtine dupa mesajul privat sa vad ca esti in continuare.....
Si am facut clasa I in anul scolar 1969-70
BZN
QUOTE(klaus @ 10 Aug 2010, 00:20)
...clasa I-a. ....
*


Poate o ia de buna... biggrin.gif
RADU05
bzn se scrie ori cu cifre romane ori cu litere tinand cont ca tastatura nu are cifre romane am scris a 1-a eu zic ca se intelege perfect avand in vedere ca tu nu prea ai dat pe la scoala in 80 cand am terminat clasele primare tin minte sigur ca scria a 4-a la mine la clase defapt la toate iar in 84 cand am terminat generala scria clar a 8-a A in fine numai continui cu evolutia timpului ca numai are sens dar cu siguranta sa inteles ce am vrut sa zic acum chiar am terminat cu postare pe forum O SEARA PLACUTA IN CONTINUARE DA INTREDEVAR LIVIU SE SCRIE CLASA I POFTIM SA VA FAC PE PLAC DAR EU FIIND IN CLASA I-A DE OBICEI SI PROFESRII SCRIAU MAI DEMULT CLASA 1-A CU 1 ARAB NU ROMAN
BZN
Stii tu ceva... A 4-a, a 8-a...da, insa prima ai sarit-o clar.
liviu05
Exact, clasa 1 este exceptie de la regula, nu se scrie clasa a 1-a ci clasa 1
Scuze de Off topic, ce spunea Basescu despre scoala din ziua de azi?
ca nu mai tin minte cum le-a zis acestor absolventi.
klaus
QUOTE(RADU05 @ 10 Aug 2010, 00:25)
bzn se scrie ori cu cifre romane ori cu litere tinand cont ca tastatura nu are cifre romane am scris a 1-a
radmasa.gif
Pardon, sa fim sobrii, ce naiba!
Cred ca un roman ar sughita cu lacrimi cand i s-ar dezvolta o teorie cu "cifrele romane". Cum i s-ar explica lui ca numerele romane sunt din cifre romane, nu din literele alfabetului...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.