Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema alarma
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
bogdan21
salut, va rog frumos sa ma ajutati am o alarma auto la care nu mai merge telecomanda, nu mai raspunde la comenzi, am auzit ca se poate inlocui telecomanda cu alta noua...se modifica comenzile....


va rog frumos ajutatima...
Ciponnescus
QUOTE(bogdan21 @ 31 Jul 2010, 13:45)
nu mai merge telecomanda, nu mai raspunde la comenzi, am auzit ca se poate inlocui telecomanda cu alta noua...se modifica comenzile....
*




sal, scrie si tu mai multe detalii, ce model este alarma, bateria este ok?alarma este alimentata?ai o singura telecomanda?
rais
De obicei alarma poate sa invete telecomenzi noi cel putin a mea face lucrul asta si nu e cine stie ce e pilot. Daca mai ai manualul sau daca mai stii ce alarma e poate gasesti o carte pe la un user si afli cum se face.
canea_dragos
Ai incercat sa mergi pe traseul cablurilor alarmei sa vezi daca nu cumva s-o fi desprins vreun fir ceva? La fel cum spun si colegii verifica sa fie alimentata, sa aiba bateria ok telecomanda.

Banuiesc ca noile telecomenzi se pot sincrozina la fel ca si cheile dupa UCH sau UCE.
corbex
Ai incercat sa pui baterie noua la telecomanda?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.