Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Solutii de hidratare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Markos
Salut baieti!

Am si eu cateva întrebari, pentru cei cu interioare full/partial piele. Ce solutii sau tratamente de hidratare folositi? Merita facute, ajuta? Se simte diferenta? Rezista pielea mai bine în timp?

Multumesc anticipat pt raspunsuri, bafta.
FLP
Eu ptr interiorul meu de piele, pentru hidratare, folosesc Ursus la 0.33.
yhattori
coenzima q10
Steel Tormentor
Cand pielea sta in soare ii dati cu crema de protectie?
tribunul
Nu, hidratez doar interiorul si apoi se hidrateaza singura pielea.

Markos, vezi ca explica Argon pe topicul cu limuzinele cu se hidrateaza.
argon
eu nu folosesc solutia asta.
vis-a-vis
Pacat, Spermatolul e cel mai bun...
argon
sunt convins, dar eu sunt mai modest si nu am piele. Imi imaginez ce luciu deosebit are tapiseria lalaguna aia duoi..
vis-a-vis
Esti circumcis? nu crede.gif
Merced
radmasa.gif
vi_escu
QUOTE(FLP @ 6 Aug 2010, 10:57)
Eu ptr interiorul meu de piele, pentru hidratare, folosesc Ursus la 0.33.
*


la jumate
argon
Merced, tu nu te rade ca ai piele, si petreci destuld e mult timp in masina pe loc din cate ziceai pe trans..din cauza plooii.
vis-a-vis
Mercede, i-ai aratat pielea astuia?
argon
da, e cam imbatranita si descusuta radmasa.gif
vis-a-vis
Daca o ai flenduri, poate gasim vreo traseista sa ti-o coasa...
tribunul
Pe alocuri chiar tocita....
Merced
Eu sa petrec timp din cauza ploii in masina? Eu am dormit in cort nene.
Pentru pielea mea singura solutie este alta piele. icon_mrgreen.gif
tribunul
Transplant?
vis-a-vis
Piele-n piele, da' ai grija sa-i dai cu unguent, un WD40 ceva...
tribunul
Cele bune au ungere naturala.
vis-a-vis
N-auzi ca pe asta nu-l mai tin cusaturile? Si pacat de pielea lui, ca-i baiat tinerel...
Merced
radmasa.gif
b76bgaarh
nu stiti nimic... pilea fina cu p....... de virgina se tine.

vedeti topicul blogarului zzzzzz
vis-a-vis
Aici te contrazic. Cu cat e mai virgina, cu atat ti-o faci franjuri mai tare. Una mai larguta ti-o mentine fina si lucioasa.
corbex
Nu se pune unguentul pe piele, se baga pielea-n unguent. Nu toata, doar aia care conteaza.
Ce stiti voi !
tribunul
QUOTE(Steel Tormentor @ 6 Aug 2010, 11:58)
Cand pielea sta in soare ii dati cu crema de protectie?
*




QUOTE(corbex @ 6 Aug 2010, 12:27)
Nu se pune unguentul pe piele, se baga pielea-n unguent. Nu toata, doar aia care conteaza.
Ce stiti voi !
*



ohmy.gif
cdadan
Ai de capu' meu cate comentarii ontopic.
E bine ca macar o data la 2-3 luni sa faci cate o mica sedinta de intretinere. Eu folosesc asa: servetele umede pentru tapiterie din piele. Se gasesc in benzinarii sau hypermarket-uri. Au rol de curatare si hidratare, dar mai mult pentru curatare la folosesc. Dupa care, dai cu o solutie (emulsie) pentru intretinere si hidratare tapiterie din piele. Vezi ce-ti da mana, ce gasesti. Unii spun ca merge si cu lapte demachiant Doina, dar eu prefer totusi ceva mai specializat.
Si cum spuneam, cureti cu servetel, dupa care intinzi un strat de solutie de hidratare. Pielea se inmoaie putin, prinde luciu si rezista mai bine in timp.
Markos
QUOTE(cdadan @ 6 Aug 2010, 12:35)
Ai de capu' meu cate comentarii ontopic.
E bine ca macar o data la 2-3 luni sa faci cate o mica sedinta de intretinere. Eu folosesc asa: servetele umede pentru tapiterie din piele. Se gasesc in benzinarii sau hypermarket-uri. Au rol de curatare si hidratare, dar mai mult pentru curatare la folosesc. Dupa care, dai cu o solutie (emulsie) pentru intretinere si hidratare tapiterie din piele. Vezi ce-ti da mana, ce gasesti. Unii spun ca merge si cu lapte demachiant Doina, dar eu prefer totusi ceva mai specializat.
Si cum spuneam, cureti cu servetel, dupa care intinzi un strat de solutie de hidratare. Pielea se inmoaie putin, prinde luciu si rezista mai bine in timp.
*


în sfarsit un raspuns ontopic, multumesc frumos.

deci lapte Doina, pana se înmoaie putin nedumerire.gif
IRONICK
QUOTE(argon @ 6 Aug 2010, 12:08)
Imi imaginez ce luciu deosebit are tapiseria lalaguna aia duoi..
Aia cumparata din monitoare?
tribunul
QUOTE(cdadan @ 6 Aug 2010, 12:35)
Ai de capu' meu cate comentarii ontopic.
E bine ca macar o data la 2-3 luni sa faci cate o mica sedinta de intretinere. Eu folosesc asa: servetele umede pentru tapiterie din piele. Se gasesc in benzinarii sau hypermarket-uri. Au rol de curatare si hidratare, dar mai mult pentru curatare la folosesc. Dupa care, dai cu o solutie (emulsie) pentru intretinere si hidratare tapiterie din piele. Vezi ce-ti da mana, ce gasesti. Unii spun ca merge si cu lapte demachiant Doina, dar eu prefer totusi ceva mai specializat.
Si cum spuneam, cureti cu servetel, dupa care intinzi un strat de solutie de hidratare. Pielea se inmoaie putin, prinde luciu si rezista mai bine in timp.
*




QUOTE(Markos @ 6 Aug 2010, 12:39)
în sfarsit un raspuns ontopic, multumesc frumos.

deci lapte Doina, pana se înmoaie putin nedumerire.gif
*




Daca vrei tu sa-i zici asa. radmasa.gif
OAP
t-ai draq de obsedati... ohmy.gif
vis-a-vis
Ce ne-ai zis-o...
volint
QUOTE(Markos @ 6 Aug 2010, 11:39)
în sfarsit un raspuns ontopic, multumesc frumos.

deci lapte Doina, pana se înmoaie putin nedumerire.gif
*




Numa' putin? sau mai mult?
vijelie
Cat sa atârne.
ady77
QUOTE(Markos @ 6 Aug 2010, 12:39)
deci lapte Doina, pana se înmoaie putin nedumerire.gif
*


Si ce faci cu ea inmuita?
bion
Ba greu pricepeti. Doina o ia in mana si dupa ce scoate laptele se inmoaie rolleyes.gif
bylexus
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
bun topic smile.gif))
argon
Te cred , poate ajungi la third base si tu.
Laurentziu83
Bine ca n-am si nici n-am avut vreodata piele pe scaunele masinii masina. Auzi, sa stau sa tratez piele de pe scaune...da spalarea lunara interior-exterior nu ajunge?

Pentru cealalta piele, insa folosesc bere la halba vara si nefiltrata iarna.
marksman
Io m-am hidratat ieri seara cu Foster's, da' parca tot Heineken face pielea mai relaxata. De Budweiser nu ma ating, ca nu da rezultate.
tatabobu
Care dintre ele, Bud sau Budvar?
marksman
@tatabobu: Bud
tatabobu
Atunci te-nteleg smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.