Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piesa luneta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
LeSage
Salut, stiu ca acum cativa ani toata lumea folosea pe dacia 1300/1310, un fel de protectie pentru luneta (protectie pentru soare banuiesc). As vrea sa pun asa ceva pe masina sa nu trebuiasca sa montez folie decat pe geamurile laterale spate. Intrebarea mea este care este denumirea la aceasta poza. Am atasat si o poza ca sa stiti la ce ma refer.

PS: Nu e masina mea cea din poza.
diferitu
Sfatul meu sincer e sa nu iti pui chestia aia pe luneta...mai bine vezi prin folie decat prin plasticul ala...

Asta e numai parerea mea...
LeSage
Nu ma prea intereseaza sa vad in spate, nu folosesc oglinga retrovizoare, sunt invatat sa conduc cu oglinzile laterale cum e la dube si camioane.
Ov
pune-ti omule folie sau trasperante d'alea. E oribila chestia aia
george_scala_2004
mereu ma intrebam, cind vedeam asa ceva pe strada, daca acel sofer mai vede ceva in spate. blink.gif n-am aflat. sad.gif

mai bine folie autorizata decit oribilitenia aia...
LeSage
Nu prea intelege ce aveti impotriva ei smile.gif) dar am vazut chestie dinasta montata pe multe masini vechi din generatia 75 - 85. Inclusiv pe ford mustang shelby gt 500 biggrin.gif din 67 era parca, mai veche biggrin.gif
george_scala_2004
obtureaza vizibilitatea in spate. dar, din punctul meu de vedere, poti sa tii sau nu cont de parerile de pe forum.

bafta,
LeSage
Dar intrebarea mea era cum se numeste aceasta piesa?
Furry-Rasputin
QUOTE(LeSage @ 12 Aug 2010, 15:26)
Dar intrebarea mea era cum se numeste aceasta piesa?
*


blink.gif Parasolar
baciudibaciu
QUOTE(george_scala_2004 @ 12 Aug 2010, 12:58)
mereu ma intrebam, cind vedeam asa ceva pe strada, daca acel sofer mai vede ceva in spate. blink.gif  n-am aflat. sad.gif

mai bine folie autorizata decit oribilitenia aia...
*




Acum,in sfarsit vei afla de la mine : nu deranjeaza cu nimic,nu obtoreaza vizibilitatea ,dar ce este cel mai important : pasagerii de pe bancheta nu mai sunt nauciti de soare ,in cazul in care rulezi cu soarele in spate ,iar pe timp de iarna cand toti racaie luneta tu ...NU !
Ca dezavantaj :se spala mult mai greu luneta,se aduna frunze si fiecare ce mai crede.
Poti sa iei ca dezavantaj si cele 3-4 kg ce le cari in plus cu masina fata de 50-100g cat are folia .
aditã
si mai e un dezavantaj..se vede ca dracu! blush.gif
baciudibaciu
QUOTE(aditã @ 15 Aug 2010, 09:24)
si mai e un dezavantaj..se vede ca dracu! blush.gif
*



Da dar pe o masina veche,dichisita ,dar nu inzorzonzta ,da bine , asa cu un aer retro !
Furry-Rasputin
QUOTE(baciudibaciu @ 26 Aug 2010, 23:00)
Da dar pe o masina veche,dichisita ,dar nu inzorzonzta ,da bine , asa cu un aer retro !
Tampenia aia da un aer retro? blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.