Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] laptop sau calculator
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto
Alydor
[CUMPAR], Ma intereseaza un laptop, nu neaparat nou, poate sa aiba defect ecranul, dar sa functioneze daca e cuplat la un monitor, poate sa fie si spart, nu ma intereseaza BT, wifi, cd/dvd, placa video performanta, nu ma intereseaza sa tina bateria mai mult de 10 minute. Ma intereseaza sa fie functional, daca il cuplez la un monitor extern sa pot instala windowsul pe el. O configuratie minima ar fi 1.4 Ghz, 512 Mb ram, HDD 80, minim un port usb2.0. Nu ma intereseaza ca e zgariat, spart, lovit la colturi. Daca nu este un laptop disponibil ma multumesc si cu un calculator la aceiasi configuratie minima, conditia e sa fie micro carcasa sau carcasa slim, din motive de spatiu. Calculatorul va fi folosit pe post de server (depozit) de fisiere, cuplat la un hdd extern. Astept oferte decente.



Suma respectelor, Alydor
chelule
Un laptop Asus A9T, perfect functional cu urmatoarea configuratie:
Proc Intel Celeron M 1.6 GHz, 1 GB DDR1, memorie video shared up to 128 MB, WLan, Lan, 4xUSB, card reader, DVD-RW, audtio onboard.

Bateria tine cam 5 minute (cat sa salvezi totul daca se ia curentu sau sa il muti de la o priza la alta)

Sunt din Brasov, deci scapi de taxele de transport si eventualele suspiciuni asupra starii produsului

Pret 860 lei

Am uitat sa specific HDD 60GB si display 15"

bonus 1 mouse optic LG
Alydor
salut. cred ca nu ai citit ultima propozitie. La banii aia iau un laptop nou. Si nu celeron. Fara suparare da'ala nu valoreaza mai mult de 300 de ron cu tot cu maus. Dupa cum ziceam astept oferte decente. Nu aberante.


Suma respectelor, Alydor
chelule
adu-mi si mie 2 saci daca le gasesti asa ieftin, si poti sa pastrezi tu mausii

numa bine
Alydor
uite aici sau aici ca sa iti dau doar doua exemple. Nu sunt cazut de pe luna si nici retardat.
Poate te-ar ajuta sa recitesti anuntul si eventual sa il si intelegi.

Suma respectelor, Alydor
Alydor
up
dizzy
Salut,
Am prin casa nefolosit un PC normal cu AMD Athlon 1700 512 MBRAM, 80HDD, unitate CD, floppy. Are instalat Ubuntu pe el. Pret habar n-am propune tu. Ti-l pot aduce martea viitoare in Brasov.
Mai am un laptop in stare buna DELL 1501, bun de folosit, 80HDD 1GB RAM parca. La fel cu pretul, fa o propunere...La fel ti-l pot aduce martea viitoare in BV.
Asta am, asta iti ofer.
Alydor
multumesc, s-a gasit un calculator la pretul dorit, se poate inchide


Suma respectelor, Alydor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.