Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Protest deschis
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Marty
QUOTE(klaus @ 20 Aug 2010, 08:53)
Liviu are 3 zile ban pt jigniri, in vederea racoririi si linistirii
*

As dori pe aceasta cale sa protestez vis-a-vis de citatul de mai sus! Mi se pare absolut inuman si lipsit de orice demnitate ceea ce se-ntimpla. Cum sa dai ban unui om in absenta acestuia, cind acesta este plecat 3 zile la munte, tocmai pentru a uita de stressul cotidian si de toate mojiciile dimprejur? Va dati seama ca in loc sa se bucure de cele 3 zile la munte, va avea 3 zile de cosmar pentru ca a primit ban?
Oficial va rog frumos sa-i retrageti pedeapsa moderatorului Liviu si doar sa-l mustrati cu un "mai-mai", da' mai pe sestache, asa!
Markos
Da' la tine, cand plecai cate 30 de zile la mare la nudisti, nu era acelasi lucru? Aud?..
klaus
Nu va panicati. Fiti relaxati
Sa trecem la banarea de 3 zile pentru toti care s-au dat in barci absolut gratuit pe topicul de la administrative.
Ca sa fiti toti chinutiti 3 zile, vorba aia, sa nu mai fie proteste ca doar unii.
bion
lurk0000.gif
Marty
Nu, ca eu plecam la nudisti in Libia si m-am legat de niste membri onorabili ai forumului intruniti intr-o intilnire spontana pe malu' Marii negre, membrii pe care i-am numit cocalari, subculturali si balene esuate, pe linga asta m-am legat si de faptul ca oamenii afisau pasnic o solnita falica.
imi cer scuze si pe aceasta cale ca am jignit onor adunarea respectiva!

20 Aug 2010, 10:37:
L.E.: Klaus, io zic sa trecem la banarea de 30 de zile, doar noi suntem cauza pentru care Liviu "face crize de nervi" si ne numeste "scursuri umane". smile.gif
Markos
30 lucratoare sau calendaristice?
DragosP
QUOTE(Markos @ 20 Aug 2010, 11:38)
30 lucratoare sau calendaristice?
*


Eu cred că da.
bion
Marele Blond deontolog a fost banat wacko.gif Vine apocalipsa. El e moderatorul meu "de suflet" de pe DC.
Lostboy
Nu știu cum o să facă față reich-ul celor 3 zile de ban la munte.

20 Aug 2010, 11:45:
Ban-ul ăsta e identic celui care și l-a dat singur reich-ul....e un fel de fix pix.
Marty
Nu fiti lumpeni ca eu vorbesc serios!
ady77
Te cred ca si eu mai mint tongue.gif
Arhimede
Mai minte omu' da mai bea si apa
Marty
QUOTE(klaus @ 20 Aug 2010, 08:53)
In urma nemultumirii userului marty, pentru activitatile de pe topicul cu moderarea jurnalului de bord s-au dat urmatoarele suspenduri de 3 zile:
- Markos, pentru injurii
- driverx, pentru injurii si instigare la flame
- calinutzzz, pentru injurii si instigare la flame
- Lostboy, pentru instigare la flame
- Argon, pentru instigare la flame
- Eduardsebe, instigare la flame
*


Deci da, da? Asta ca sa stiti de unde vi se trage! mad.gif
klaus
Marty, nu tu i-ai pus pe respectivi sa vorbeasca cum au vorbit, deci nu tu poti fi de vina.
Insa supararea matale de pe aici m-a deranjat pentru simplu motiv ca unii se cred alba ca zapada si de fapt sunt lupul din poveste. Si din acest motiv vad doar ce fac altii, dar actiunile lor nu, sunt imaculate, ce sa zic.
kato
nu se poate amana pedeapsa dupa ce se intorc de la ranca? biggrin.gif
ady77
QUOTE(Marty @ 20 Aug 2010, 12:45)
Deci da, da? Asta ca sa stiti de unde vi se trage! mad.gif
*


MArty in locul tau n-as mai merge la Ranca, sa nu se razbune baietii radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
klaus
QUOTE(kato @ 20 Aug 2010, 12:53)
nu se poate amana pedeapsa dupa ce se intorc de la ranca? biggrin.gif
*


Fi-v-ar plecarile sa va fie.
Nu stiam eu ce naiba s-a enervat lumea.
Pai eu nu ma uit pe topicul de transfagarasan, de unde dracu sa stiu ca e emigrare pe week-end?
Si am zis ca acu cand are lumea timp e mai dureros un suspend.
Dar nu-i nimic, trecem la catastif si data viitoare dam in timpul saptamanii, ca sa fie bucuria mare.
IRONICK
Pai banul nu se da in zilele lucratoare ale saptamanii? Ca eu asa stiam, se calculeaza ca si concediul de odihna ...
Marty
Nea klaus, ma, "denota o accentuata labilitate psihica" nu e o jignire, e un termen medical. In plus, inainte de asta, omu' a pus un sincer "înclin sa cred", ceea ce scuteste presupusa jignire de stadiul de afirmatie, o lasa doar la stadiul de prezumtie prezumtiva. Ma rog, imi aduc aminte ca anu' trecut sau acu' vreo doi ani, mi-am luat ban cind a postat Cuzinet Tasat o poza cu un ciine intr-un bar cu comentariu' "in zilele noastre prin baruri intra toate javrele" (sau ceva de genu'), motivul fiind cum ca de ce i-am bagat mielu' pe git lu' eugeniu. Si ala facuse o afirmatie care jignea cel putin 80% din membri forumului.
einstein1984
80% din membrii forumului sunt caini? Markos, bion si radian da, au poze de caini la avatar, dar cu restu ce ai?
Si daca erai asa jignit, nu ti-a trecut prin cap ca eu facand poza eram tot in bar?
Pusca mea, in stilul asta tu te poti simti jignit si ca poarta tanti nuti basma cand spala pe scara si nu o da jos cand treci tu. Fusasi singuru jignit, dar te crezi ca esti f indreptatit. Macar de ziceam ca in baruri sunt "numai "javre mai intelegeam.
Sau suna mai bine un comentariu de genu: "in baruri, in afara de cetateni onorabili si muncitori, stalpi ai societatii, intra si javre"?
Marty
Ia mai pune inca o data poza, sa vezi ca-i facuta din afara barului. Oricum, a foest, este si va fi clar: faptu' ca nu esti acceptat de societate te face sa emiti "maxime" de genul aleia cu poza, cum ca numai javrele populeaza barurile din ziua de azi.
einstein1984
N-am poza aici, insa te asigur ca eram intr-un colt al barului cu vedere spre scarile pe unde se iesea din bar. Ma rog, crezi ce vrei. Cert e ca ai fost singurul paranoic (si nu e injuriu, e termen medical) jignit de ea.
Marty
QUOTE(einstein1984 @ 20 Aug 2010, 14:14)
Cert e ca ai fost singurul paranoic (si nu e injuriu, e termen medical) jignit de ea.
*


Ma scuzats, unii si-au luat ban pentru termeni medicali, cu domnu' se poate rezolva ceva?
os
Liviu e capabil sa-si apere singur pozitia.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.