Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Recomandare PNA
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
VladK2K
Salut

Sunt în căutarea unui sistem de navigație prin GPS, Navigator, PNA sau cum vreți să-i mai spuneți. Îmi este destul de dificil să caut ceva care să conțină exact ceea ce vreau, în primul rând pentru că ceea ce caut nu reiese explicit din specificațiile prezentate pe paginile producătorilor sau ale site-urilor magazinelor online.

O să împart ceea ce caut în 3 categorii: Should have, Nice to have, Don't care. Evident, caut ceva care să îndeplinească cât mai multe „should have”-uri, iar de la „nice to have” să nu fie o diferență mare de preț pentru adăugarea lor. Cele de la „Don't care” sunt funcții de care nu am nevoie.
Should have
  • Harta full Europa, inclusiv zona de sud-est (Bulgaria, Grecia, Turcia etc.)
  • Posibilitatea actualizării hărților (preferabil gratuit dar nu e bai)
Nice to have
  • TMC
  • Redarea reliefului și a clădirilor importante
  • Speedcams
  • Handsfree bluetooth
  • Baterie „potentă”
  • Ecran mai măricel
Don't care
  • Media player, Radio etc.
  • Aparat foto
Ținta mea este un aparat cât mai ieftin, care să poată fi folosit în cazul în care ajung în vreun oraș și nu mă pot descurca (în general mă orientez destul de bine cu indicatoare)

Nu prea m-am jucat decât cu iGo până acum (MioMap, Novogo) așa că nu știu ce poate competiția (Tom Tom, Garmin), dar sunt dispus să le încerc.
ady4x4
Cred ca in momentul asta Wayteq x950 e un "must have".Are cele mai bune caracteristici.Bateria e super potenta ,1800.Vine cu harti sau fara( dar fiind deblocat,poti pune tu orice soft doresti ).Din pacate varianta asta nu are bluetooth.
VladK2K
QUOTE(ady4x4 @ 21 Aug 2010, 08:45)
Cred ca in momentul asta Wayteq x950 e un "must have". [...]Din pacate varianta asta nu are bluetooth.
*


L-am căutat pe net și pare destul de interesant... se găsește până în 500 de lei și are niște imagini destul de convingătoare. Nu prea am înțeles cum e cu softul, adică vine cu hărți dar fără soft, iar eu trebuie să caut soft compatibil cu el și cu hărțile, sau cum?
Alydor
vezi ca mai sunt cateva topicuri pe teme asta.


Suma respectelor, Alydor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.