Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Huse
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Piese auto - Dacia Duster
Pages: 1, 2
vimp
Salutare,
A gasit cineva ceva huse bune si dragute pentru Duster?
Ms.
asybo2002
Nu, dar sunt interesat. Ce da fabrica, nu e de acceptat...
Dsign
Mi-am luat huse din catalogul de accesorii, undeva pe la 370 lei setul, pentru modelul cu bancheta fractionabila si airbag-uri laterale.

Eu zic ca isi merita banii pentru ca sunt croite foarte bine, se intind frumos pe scaune la montare, sunt compatibile cu airbag-urile laterale, sunt facute din material rezistent (cele pe care le am pe Logan mai tin si acum, dupa 6 ani)

Mai bine de atat sunt doar husele acelea "custom", care se fac in Cehia, dar care sunt si mai scumpe.
vimp
Mie alea nu imi plac, sunt urate (din pdv meu).
bobo77
Mie imi par scumpe...nu urate.
asybo2002
Imi puteti da si mie mai multe informatii, despre: "...husele acelea "custom", care se fac in Cehia, dar care sunt si mai scumpe." ?

Multumesc,
Dsign
Husele alea tari http://www.husa-auto.ro/
asybo2002
Am vb acum cu ei. Nu au inca tiparul digital pentru Duster. Estimeaza ca in 2-3 luni.

Multumesc oricum,
vimp
Aceeasi traba si pe huse.ro. Cred ca o sa merg la vre-un tapiter in oras...
mihai.luchian
O husa exterioara pentru Duster se gaseste undeva?
dragos101010
QUOTE(mihai.luchian @ 29 Sep 2010, 17:40)
O husa exterioara pentru Duster se gaseste undeva?
*


daca gasesti sa ma anunti si pe mine 0742666138
multumesc anticipat
viorache
Si eu sunt interesat de o husa exterioara pentru Duster. Cine le face oare?
Squirrel
Alea de Qashqai/Tiguan/RAV4 ar trebui să se potrivească…Părerea mea…
arson
pe huse.ro au aparut si variante de huse pentru duster compatibile ABL. pret estimativ 230 lei, la jumatate fata de pretul de reprezentanta.
vimp
In sfarsit ...
pedrovl
Eu le am pe cele MIKADO si desi am fost nemultumit la inceput ca s-au agatat imediat in vreo 2 locuri , ulterior am constatat ca sunt rezistente si la tavaleala si la mizerie....asa ca pana la urma 385 de lei ....iasi fac banii.
arson
am dat comanda pe net la huse.ro si astept sa imi vina setul spre inceputul saptamanii viitoare. o sa va dau de stire primele impresii, asa ca rabdare si tutun!
bobo77
Asteptam si poze cu ele puse pe masina.
asybo2002
Am dat si eu o comanda pentru masina din semnatura.

Sa speram ca o sa iasa ok.
vimp
Pai astept impresiile voastre si daca sunt + dau si eu smile.gif Stiu de pe alt forum ca sunt OK dar sa le vedem pe gustere.
Squirrel
Nu ar avea de ce să fie nepotrivite…Doar partea de implementare în croială a airbag-urilor laterale…
asybo2002
Mi-au ajuns azi. Sunt calitativ ff bine croite si cusute. Materialele par rezistente.
Cand am timp fac montarea si o sa postez si ceva poze.
Partea de airbag o are rezolvata cu un soi de decupatura/capac cu o prindere cu arici

jay333
Cost total cu tot cu transport?
asybo2002
220 RON
arson
confirm pretul 220 - prin virament, caz in care se scurteaza sensibil termenul de livrare - pentru huse cu buzunare spate compatibile ABL si spatar bancheta fractionabil plus taxe curierat. si ale mele au ajuns de vreo 2 zile, dar nu ma lasa vremea sa le pun pe scaune. poate maine dimineata, cine stie rolleyes.gif
comparabil cu cele de uzina, par mai rezistente la uzura si sunt sensibil mai groase. si sensibil mai ieftine, adica al jumatate wink.gif in plus, cele de uzina sunt de sandero, de fapt. stiu, scaunele si bancheta sunt imprumutate de la fratele mai mic, dar totusi...
asybo2002
Montajul nu a fost deloc complicat si desi nu artistice, aveti si pozele.
Nu am mai gaurit husele sa intre sub butoanele de la tetiere. Mi s-a parut mai ok asa.

Bafta,
Serje
ohmy.gif astea is luate din piata de la rusi?
PaulT
Nu vreau sa fiu carcotas... dar eu de exemplu am luat pentru Lancer huse(nu se putea altfel cu copilul... biggrin.gif ) din Carrefour cu vreo 70 RON setul culoare negru cu putin gri inchis, material foarte solid, compatibile cu a/b laterale, adaptate bancheta fractionabila, 5 huse pentru tetiere... Modelul este semi-universal, in lista de "potriviri"fiind si Logan(si implicit Duster). Pe scaune cad excelent, parca ar fi special facute pentru ele...
calcaneu
Salutare ! Deranjez pe topicul asta cu o intrebare, ca sa nu deschid unul nou inutil:
Sezutul scaunelor din spate se poate rabata in fata pentru a obtine o platforma perfect orizontala, sau doar la 30-45 grade cum arata in pozele de prezentare ?
Multumesc !
asybo2002
Dragilor,

Nu le-am luat pentru expozitie si nici pozele nu sunt artistice. V-am si spus asta.
Va asigur ca se potrivesc insa foarte bine si ca materialele sunt rezistente si placute la atingere.
Pretul eu mi l-am permis si am lucrat pe comanda. Experientele anterioare, mai mult sau mai putin carrefouriene, m-au indemnat catre asta.

O seara buna,
arson
salut din nou!
intru si eu cu cateva poze:[attachmentid=1627675537] [attachmentid=1627675538] [attachmentid=1627675539] [attachmentid=1627675540]
se pliaza bine pe scaune si montajul dureaza cam 1 h.
am ales combinatie de negru cu gri pentru ca masina e argintie si husele sunt in ton. incercati cu incredere!
bobo77
@asybo2002 intreb cat se poate de serios sunt gri cu verde? adica culoarea aia eu un verde care bate spre ce (probabil din cauza ap foto) ca nu-mi dau seama?
PaulT
@asybo2002 - Aici nu de permis sau nu e vorba laugh.gif .. Cred ca nu e vreun posesor de auto care sa nu isi permita sa de 220RON pe niste huse daca e cazul... Problema este ca fiind dedicate modelului ar fi trebuit sa fie ca turnate pe scaune si bancheta. Ar fi trebuit sa se "muleze" cu totul altfel. Ale mele, cu dedicatie generala(15 modele de marci diferite.. inclusiv Logan/Sandero) cad mult mai bine(nu perfect, fiind totusi semi-universale). Materialul pare mai mult decat comun, modul in care sunt taiate si cusute de asemenea. La Logan am pus tapiterie de fabrica de Prestige peste cea originala si am dat 100RON(a mai fost si o zi intreaga de munca din partea mea, cu demontat/echipat/remontat scaune si bancheta). Dar a iesit perfect, ca produs din fabrica. Eu asta consider ca ar trebui sa se inteleaga prin set de huse dedicate UNUI model, nu generale. Eu am ajuns la Carrefour dupa ce am studiat ce ofera atelierele care fac "la comanda". Oricum, conteaza ca esti multumit de ele si ca te simti bine in scaunele echipate. Lasa comentariile noastre deoparte. Sa te bucuri de ele. smile.gif
Incearca totusi sa le tragi peste sistemul de reglaj al tetierei. Vor fi mai bine fixate si se vor murdari mai greu in zona de reglaj. Asa cum sunt acum, la fiecare extindere sau retractare a tetierei se freaca degetele pe tapiterie si rezultatele dpdv vizual nu vor intarzia sa apara. Mai ales ca este o culoare deschisa acolo(care este frumoasa asa cum e acum). Nu trebuie sa maresti gaurile. E suficient sa fortezi tapiteria sa intre sub plasticul suportului(sa o tragi peste colturile suportului) de tetiera pe cate o jumatate din suprafata. Materialul are o oarecare elasticitate si va trece fara sa se rupa.
asybo2002
Da sunt verzi inchis.

Ce pot sa spun, experientele noastre sunt diferite!

Sigur ca ma bucur, ca m-am saturat de cafele varsate pe tapiterie.
C a t a l i n
Faină cutia de șervețele! wink.gif 2 din 3 mașini au așa ceva.
danielst
@asybo, poate o fi materialul de calitate dar ca si potrivire a matritei si mulare pe scaun arata destul de rau... sau poate nu le-ai intins/ancorat inca cum trebuie
asybo2002
Tare utila cutia aia crede-ma ... smile.gif)

Recunosc ca nu le-am montat estetic...le-am montat pe graba ca sa le am montate si sa-si faca treaba...

Cum vi se par cele ale lui Arson? sunt de la acelasi producator!
C a t a l i n
Nu sunt la fel, ale lui au imprimeu cu centura pasagerului cuplată la șofer.
asybo2002
Pai normal, el a cerut asa, ca-l enerva buzzer-ul...pe mine nu...

smile.gif
IRONICK
Cu nuantele alea v-ati batut joc de tot ce s-au chinuit aia in fabrica sa faca la masina aia.
asybo2002
Cine a inceput primul?
IRONICK
Bine, si dacia isi bate joc de clienti, dar macar la culorile alea nu imi aduc aminte de carpete cu rapirea din serai ...

Eu am preferat sa schimb tapiteria cand s-a murdarit. Probabil urmatorul o sa se bucure de ea noua.
asybo2002
Sincer ai dreptate. Cel putin la mine...ca la altii nu-mi permit.

Dar asta a fost dorinta utilizatorului si asa nervos ca nu a putut avea masina verde...are macar o parte din huse...hahaha...

Un weekend placut,
dusterreich
Am vazut fotografiile, dar nu am mai vazut la bancheta spate suportul pentru sistemul Isofix si cele in care se baga centurile de siguranta. Doar nu mergeti fara centuri, mai aveti copii...!
asybo2002
in postul meu cu foto o sa le vezi...
dusterreich
La www.huse-auto.ro au tiparul digital pentru Duster, dar.... Pretul este dezamagitor, cam 220.... de euro, cele textile sad.gif ! Ce-i drept arata foarte bine, dar... Configurarea poate fi facuta la adresa http://albert-premium.com/english/C/index3.html.
pavel diaconu
salutare

altfel de huse ca si culori
novac_gabriel
salut! o intrebare stie cineva unde pot gasi husa pentru capota motor la Duster?? am vazut de curand un duster ..intrafic la Braila care avea asa ceva montat!..masina era cu nr de Galati..sant ff interesat de asa ceva! stie cineva?
aramis474
Salut! Stie cineva unde pot gasi use in genul asta cum sunt scaunele?
Iszy
1. Reteaua Dacia service.
2. Firme care se ocupa de tapiterii auo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.