Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Revista TopGear
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
BogdanF
Am cumparat-o si eu ca orice pasionat de masini si am citit-o. Citesc fiecare aparitie Supercar, Quattroruote si cele 2 aparitii lunare Autoshow. Am descoperit insa in aceasta noua revista la care s-a facut atata publicitate in unele articole pareri subiective si remarci ironice la unele modele si marci (ex Maybach). Eu zic ca acest lucru da dovada de neprofesionalism. Ma refer aici la articolele autohtone nu la cele prelute si traduse de la editia britanica. Voi ce ziceti? Ati citit-o? Cum vi se pare?
disaster
QUOTE(BogdanF @ 11 May 2005, 22:14)
Am descoperit insa in aceasta noua revista la care s-a facut atata publicitate in unele articole pareri subiective si remarci ironice la unele modele si marci (ex Maybach). Eu zic ca acest lucru da dovada de neprofesionalism. Ma refer aici la articolele autohtone nu la cele prelute si traduse de la editia britanica. Voi ce ziceti? Ati citit-o? Cum vi se pare?
*





nu am citit revista dar am vazut cateva episoade din emisiune si intr-adevar cu asta se ocupa:fac misto de masini pe cat posibil.
Bihomoldoveanul
Nu stiu cu ce se maninca revista, dar emisiunea de pe BBCWorld este superba. Oamenii au un umor englezesc getbeget si mistoul lor este din cel mai elegant posibil si la obiect. Cu o glumitza buna aruncata despre Alfa Romeo 156 am aflat mai multe decit mi-ar fi transmis bizonii de la ProMotor intr-un sezon intreg de limbaj de lemn si advertorial gretzos.
adso
EEEXCELENT. m-ati convins sa o cumpar. mi s-a acrit de revistele care fac apologia oricarui jeg pe roti, doar de frica publicitatii.
Dragos
Revista e o clona... dar nu mi-a placut ca romanu' smecher a bagat artificii romanesti in articole traduse, sa para scrise de multii laugh.gif redactori si reporteri a unei reviste de.. top.
Daca TopGear e o rev. de 9, asta romaneasca e de 6.

Am sa raman la mai ieftina AutoExpert (o erev. de 5 lei, noi), dar cu informatii ce'mi pot folosi mai mult. Pacat ca astia sunt seriosi (da, imi lipseste zeflemeaua!). sad.gif
kaspersky
si preturile la golf is puse in lire sterline smile.gif)
klaus
Mie personal mi s-a parut cam slabuta...
Sony
Lasa ca se mai ingrasa cu niste file de publicitate! laugh.gif
BogdanF
Haha, deci nu percep eu realitatea altfel ci asa este. Ma batea gandul sa cumpar si numarul 2 cand o sa apara ca sa vad daca chiar merita dar m-am lamurit. Oricum nu au ce altceva sa ofere in plus fara de Supercar si Autoshow
GeorgeB
1. o TONA de publicitate in revista aia .
2. subiectivism cat cuprinde.
3. articole destul de slabute , doar daca citesti printre randuri prinzi ideea.
4. nu merita banii aia !
maddan
Sfatul medicului: cititi revista Top Gear in original. Gratis. Pe net... tongue.gif
http://www.topgear.com/

Mie imi place Quattroruote si uneori Autoexpert. Chiar si Promotorul a inceput sa simuleze niste articole mai serioase, ceva mai critice.

Oricum, nu pot spune ca exista vreo revista romaneasca in stare sa fie cat de cat obiectiva. Nu ca alea din afara ar fi din cale-afara de obiective... rolleyes.gif
BogdanF
Autoshow este obiectiva. Eu unul nu am descopert niciodata in nici un articol despre vreo masina vreo parere subiectiva.
Sony
Au dat si Autoshow cu peria bine de tot! Mai ales pe la Ford.
FLEX
Autoshow = Vardie; despre obiectivitatea lui, se spune ca a fost debarcat de la ams pe motiv de ... spaga!
Bogdan_F
Am citit-o si eu. 80% din articole sunt preluate din editia din UK, restul nu mai conteaza. Revista e dragutzica, destul de multa mistocareala, insa nu isi merita banii. Daca vrei neaaparat sa o citesti, apeleaza la site-ul de pe net sau da o fuga la British Council unde gasesti fiecare numar si poti sa vezi originalul nu traducerea.
In concluzie, raman la AMS si Supercar.
poqe
As putea sa fiu obiectiv, deoarece am lucrat la site-ul TopGear, topgear.ro...
dar, trecand peste micile greseli inerente unui inceput, articolele mi-au placut. Nu sunt impatimit de masini asa ca prefer articole mai savuroase.

ph34r.gif
membru_DC
Finanțele l-au deconspirat pe Stig, misteriosul pilot al emisiunii Top Gear
22 aug 2010, 18:53


Ben Collins trăiește în Bristol și adevărata lui identitate a ieșit la iveală după ce a fost văzut îmbrăcat într-un combinezon alb de curse, ca acela purtat de Stig, și a ținut neapărat să fie fotografiat la fel ca faimosul pilot, în timpul acțiunii.

Ben Collins, în vârstă de 35 de ani, a fost cascador și pilot la Formula 3, ar fi pilotul de la cea mai populară emisiune auto din lume, scrie The Telegraph.

Stig este prezent în emisiunea "Top Gear" din 2003 și testează cele mai tari mașini, iar timpii pe care îi obține pe circuit reprezintă puncte de referință în cadrul show-ului.

Compania sa, Collins Autosport, a început să câștige foarte mulți bani după ce a început sa livreze "servicii de sofat pentru BBC, în special pentru programul Top Gear", începand cu decembrie 2003, dată ce coincide cu apariția pilotului necunoscut.

Contactat de jurnalistii britanici, Ben Collins a declarat că nu este în țară și nu poate vorbi la telefon.

Cele mai clare dovezi de până acum cu privire la adevărata identitate a pilotului emisiunii Top Gear vin la doar câteva zile după ce BBC l-a amenințat pe Stig cu procesul, dacă acesta își va publica memoriile.


Michael Schumacher a jucat rolul lui Stig într-un episod, fanii fiind convinși că pilotul german de Formula 1 este misteriosul pilot de teste de la Top Gear. Identitatea sa a fost extrem de bine protejată, deși mulți au speculat că în spatele căștii ar putea fi diverși piloți britanici, norvegieni sau francezi sau chiar pilotul de F1 de la McLaren, Heikki Kovaleinen. În ianuarie, BBC a anunțat că în costumul lui Stig intră de fapt opt piloți!



link
nalodaniel
http://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Collins_(racing_driver)

nu cred ca-i asta sincer blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.