Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Taxe ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
volint
http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-7724926...tian-ghinea.htm

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Sunt patit, dar nu chiar cum zice nenea ala in articol. Trebuia sa schimb numele pe un act (nu conteaza de care) si a trebuit sa platesc taxa de timbru ca sa pot plati taxa pt actul respectiv. Culmea e ca prima trebua platita la trezorerie si cealalte la nustiu ce banca, dar in ACELASI cont al trezoreriei.
corbex
Banca aia de ce sa nu ia un comision de la trezorerie?
george_scala_2004
http://www.agentia.org/stiri/anaf-cheltuie...uabil-7320.html radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif blink.gif blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sad.gif sad.gif sad.gif

QUOTE
Fiscul a trimis unui contribuabil somație de plată, doar că trimiterea acelei somații costă statul român de cel puțin cinci ori valoare pe care o are de recuperat de la contribuabil, informeaza realitatea.net.

În timp ce premierul Boc cere instituțiilor statului să facă economie, ANAF plătește cel puțin 4,9 lei pe o scrisoare recomandată prin care somează un contribuabil să plătească 1 leu, reprezentând o majorarea de întârziere a plății contribuției de asigurări sociale datorată de un angajator.
volint
Stai sa vezi ce-o sa iasa cand vor apare noile "buletine" valabile 3 ani... Cine draq isi mai inoieste "buletinul" cand se poate legitima cu permisul auto (valabil 10 ani)?????
Astia... care este... "are" un plan al taxelor care trebuie respectat cu sfintenie
Ampt
Sa mai zica cineva ca ANAF-ul nu isi face datoria ! wacko.gif
kog
QUOTE(volint @ 25 Aug 2010, 21:55)
Stai sa vezi ce-o sa iasa cand vor apare noile "buletine" valabile 3 ani...
*


ajungem sa ne facem ITP, ca masinile sad.gif
Markos
explicatia e simpla, în 3 ani ti se schimba amprenta de n-o mai recunoaste nici mama softului politistului.
volint
QUOTE(volint @ 25 Aug 2010, 21:55)
Stai sa vezi ce-o sa iasa cand vor apare noile "buletine" valabile 3 ani... Cine draq isi mai inoieste "buletinul" cand se poate legitima cu permisul auto (valabil 10 ani)?????
Astia... care este... "are" un plan al taxelor care trebuie respectat cu sfintenie
*




Dezinformare partiala... se zice ca alea valabile 3 ani vor fi cele male persoanelor in varsta de 6 pana la 14 ani si ca vor fi eliberate doar la cererea expresa a tutorelui... adica optionale radmasa.gif

Dupa mintea mea asta inverzita cred ca adeptii teoriei conspiratiei ar zice ca ne amprenteaza astia inca din pantecul mamei. Io le-as raspunde c-ar fi bine sa ne amprenteze de sub pantecul tatalui, numa' sa nu-l trimita pe "Liviu de la becere"
Markos
cine ma, adminu nostru? huh.gif
volint
QUOTE(Markos @ 28 Aug 2010, 00:16)
cine ma, adminu nostru?  huh.gif
*



Se pare ca nu stii reclama aia mai veche la una din bancile noastre ( blush.gif ) comerciale. Dupa reclama aia a aparut pe iutube o parodie. Ca s-o vezi cata matale la iutube asta : liviu de la bcr si dai click pe primul "hit", insa ai grija ca-i cu icsuri multe!!!
Markos
Va platiti taxele si impozitele? frustrat.gif

QUOTE
Două persoane au fost rănite ușor, miercuri, în sediul Direcției Impozite și Taxe Locale Sector 5, după ce din tavan s-au desprins bucăți de rigips, unul dintre răniți fiind transportat la Spitalul Universitar de Urgență București.

Directorul executiv al Poliției Locale Sector 5, Bogdan Georgescu, a spus că, de la un etaj superior, pe coloana țevilor de apă a căzut o cărămidă, care la impact a desprins bucăți de rigips din tavan, la parterul clădirii.
AR-18-MOS
Foarte profesionist! Acu' comunitarii locali au si competente de inginer constructor. wacko.gif
Tince1290
QUOTE(volint @ 25 Aug 2010, 22:55)
Stai sa vezi ce-o sa iasa cand vor apare noile "buletine" valabile 3 ani... Cine draq isi mai inoieste "buletinul" cand se poate legitima cu permisul auto (valabil 10 ani)?????
Astia... care este... "are" un plan al taxelor care trebuie respectat cu sfintenie
*




QUOTE(Markos @ 27 Aug 2010, 19:53)
explicatia e simpla, în 3 ani ti se schimba amprenta de n-o mai recunoaste nici mama softului politistului.
*



3 ani e exagerat insa 5 ani mi se pare rezonabil...eu am CI de 9 ani jumate si de fiecare data cand ies din tara am probleme...de asta car mereu si permisul..deci nu mi se pare o idee asa de rea daca se face la 5 ani..
corbex
5 ani e prea mult. E evident ca ni se schimba actele prea rar. Si avem prea putine. Cardul de alegator s-o innoi anul asta?
DragosP
Depinde de are nevoie Seby Ghiță de nește bani în +.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.