Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Placuta cu contacte electrice - stop stanga Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
ru551an
Salut

Stiu ca multe Loganuri au problema asta la stopul din stanga si anume ca materialele din care sunt facute contactele sunt foarte proaste si in urma topirii plasticului si a pinilor de pe placuta de contact rezulta un scurt electric de toata frumusetea.

Am fost la un magazin de piese auto de pe Buzesti (Bucuresti) si am intrebat de placuta respectiva. Mi s-a raspuns ca trebuie sa iau tot stopul, ca piesele nu vin separat si poate in timp se mai sparge stopu si in felul asta imi justific banii. blink.gif laugh.gif
Am intrebat daca macar au mufa care intra in placuta de stop, mi-au zis ca vine cu tot sistemul electric. radmasa.gif

Wtf, chiar nu sunt in stare astia de la Dacia sa faca niste piese de care stiu ca-s proaste macar sa-si scoata obrazu in fata clientului?

Are cineva idee de unde as putea sa cumpar placuta + mufa respectiva ca s-o inlocuiesc?

Daca nu sunt destul de explicit, ma refer la placa cu contacte pe care vin prinse si becurile.

Merci in avans.
IRONICK
QUOTE(ru551an @ 26 Aug 2010, 17:28)
Am fost la un magazin de piese auto de pe Buzesti (Bucuresti)
Asta este dealer autorizat sau carciuma de cartier?
PaulT
Daca e cel din zona pietei Buzesti(Matache), il stiu eu.. E o gluma de cartier.
ru551an
frate, scrie "Piese auto Dacia". Nu i-am intrebat daca sunt autorizati ori ba. Au si piese originale si facaturi ordinare ca noh, e criza.
E un magazin mai micutz din centrul capitalei mult iubite, se poate sa fie "carciuma de cartier", nu prea ma intereseaza.

Totusi, merci de intrebare, dar nu-mi rezolva problema
IRONICK
Pai du-te la Dacia, ce te plangi pe un forum. Ei sa iti rezolve problema. Chiar sunt cateva rezolvari pe forum, dar cine sa le citeasca.
ru551an
ma gandesc ca cineva aici a trecut prin ce trec eu.
daca ti-e foarte greu sa fii constructiv, nu mai posta ca nu asta urmaresc sa citesc ironii de kkt
merci
PaulT
Normal ca au mai trecut destui prin ce treci tu... Cauta la probleme tehnice Dacia Logan si vei gasi rezolvari.
ionut81
eu cred ca o poti repara si singur.
eu asa am facut.
ru551an
prima oara am fost la service, mi-au facut o treaba slaba si acum mi s-a topit plasticul ala dintre pini si-cei doi pini fac contact, si la placuta si mufa deci trebuie sa schimb pur si simplu
o sa merg si la un dealer autorizat, sunt curios ce-o sa-mi zica si aia, probabil or sa incerce sa ma convinga sa cumpar un alt far...
klaus
1. Te duci la dealeri dacia sau in targ si cauti placuta aia.
2. Pentru idei de rezolvare si cauze : http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=98955
3. Dat fiind pct. 2, aici se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.