Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aripa dreapta fata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Piese auto - Dacia Sandero
margarit
Unde pot gasi piese de origine Dacia in afara de reteaua Dacia?

Sunt in cautarea unei aripi dreapta fata pentru un Sandero. Aveti idee daca se pot gasi piese de origine mai ieftin in alte magazine decat in reteaua de serviceuri Dacia? Daca da, unde?
EUGEN2008
evident se pot gasi in reteaua Dacia radmasa.gif
ideea e ca nu prea ai sanse sa gasesti asa ceva in afara retelei , magazinele de cartier tin de obicei piese aftermarket care sunt mai ieftine si se vand "zgarcitilor" cu masina lor si tin piese consumabile care se vand frecvent . O aripa de sandero nu e cel mai cautat lucru ca nu sunt foarte multe in circulatie. Cel mai bine suni la dealerii dacia cei mai apropiati sa compari niste preturi . Posibil ca nici la ei sa nu gasesti asa ceva pe stoc , deci va trebui sa comanzi.
vic24
nu numai in reteaua "actuala" dacia. exista magazine cu piese dacia de origine, magazine "vechi". acolo au astfel de piese, si patronii NU sunt cei de la "noile" service-uri, si preturile sunt mai mici, dar nu au chiar orice, ci numai piese uzuale. spre exemplu magazinul dacia din constanta - casa de cultura, au piese de origine. chiar am vazut aripa de sandero la ei.
LiFortosul
ai cerut oferta la office@srcpieseauto.ro ? eu de la src imi iau piesele si sunt multumit de ei. ce-ai patit de ai nevoie de o aripa noua?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.