Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GnR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Marty
Ma batea gindu' sa ma duc sa-mi vad idolii tineretii, dar am fost incercat de-o crunta dezamagire cind am vazut componenta trupei. In afara de Dizzy Reed si Axl... toti necunoscutii adunati de pe marginea drumului.
Voi mergeti sau nu?
bion
Sa vezi pe aia crunta dezamagire cand o sa-si vada /revada fanii toti...biggrin.gif
skija
si eu aveam ganduri mari... dar SIGUR nu ma duc..
1. din cauza componentei...
2. prestatia lui Axl am auzit ca lasa de dorit rau...

Si ca tot veni vorba.. il ratez si pe Ozzy (s-a gasit si el sa cante fix in ziua nuntii mele... huaaa la bosorogi!!!!)
bogdanelkva
Aia se mai autointituleaza GUNS N"ROSES? radmasa.gif
ar vrea ei ceva,dar nu se mai poate...
a fost odata si nu va mai fi...
Alydor
QUOTE(skija @ 2 Sep 2010, 18:07)
Si ca tot veni vorba.. il ratez si pe Ozzy (s-a gasit si el sa cante fix in ziua nuntii mele... huaaa la bosorogi!!!!)
*


Condoleante... blush.gif popa.gif
Casa de beton armat oricum fleur.gif
Mai bine ascult un mp3 din vremurile de glorie... am auzit ca la ultimile concerte au fost cam praf...


Suma respectelor, Alydor
tatabobu
Cand m-a intrebat mandra daca vreau sa merg i-am spus "no way!"
Bine, asta pentru ca m-a dezamagit teribil democratia chineza. Si pentru ca fara joben n-are farmec. Vreau la Ozzy!
skija
partea cea mai naspa e ca Slash fara Guns e ca si Guns-ul fara Slash... adica fix P...!




PS: sar'na Alydor.. sa fie...
studioworks
exista youtube pentru lamurirea barfelor mad.gif .

cat despre Slash, talentul sau se vede in cea ce a facut dupa Guns.... adica nimic.
Ron "Bumblefoot" Tall este cu mult peste (youtube pentru lamuriri).
Merced
Mda, mi-ar fi trecut prin gand sa merg, dar nu am bani de asta acum. Mie albumul nou, chiar si dupa atatea amanari nu mi s-a parut chiar varza, sunt anumite melodii super ok pe el. Sigur, nu se compara cu cele mai vechi, dar nici de rusine nu se face. Pacat ca n-a primit atentia cuvenita, cateva melodii ar fi avut zic eu succes comercial real, din nefericire nu le-am auzit pe la niciun radio.
Cu instrumentistii chiar nu ma bag ca nu prea ma pricep, dar umblau zvonuri ca se chinuiau la un punct vreo trei insi sa cante ceea ce Slash facea singur.
Problema mare ar fi ca la o mica vizionare pe Youtube a prestatiilor live, mai ales ale lui Axl, raman absolut dezamagit. Cum suna melodiile astea noi de pe album, si cat de slab sunt interpretate live. Diferenta prea mare si e pacat.
Oricum as merge daca as stii ca interpreteaza una dintre melodiile mele preferate in general:
&ob=av3n

Tot varianta inregistrata imi pare mai misto
studioworks

suna mai bine ca-n '92
vis-a-vis
Pe vremea cand erau in voga as fi facut orice efort sa ma duc la concert daca veneau in Romania. Acum, nici daca ar fi la fel ca pe vremuri nu m-as mai duce.
Marty
Hm.... suna chiar bine.
corbex
Romanica a devenit un fel de anticamera a cimitirului. Parerea mea !
skija
documenteaza-te si tu inainte de a face comentarii de genul asta...

toate trupele care vin si la noi sunt in cate un TURNEU. Nu-ti imagina ca vin bosorogi ca Axl sau Ozzy doar ca sa-i vezi tu... fix in Romania...


(Oi fi si tu frustrat ca traiesti rau in Romania... dar asa se intampla cand votati cu toti pedofilii tongue.gif )
Marty
Bine, ma, skija, hai sa te-ntreb invers, poate de data asta intelegi ce vrea sa zica lumea: de ce nu au venit pe la noi cind se aflau in turneu la apogeul carierei, cind aruncau cu sticle de apa-n public, nu cu cirje, proteze dentare, peruci si peace makere?
corbex
radmasa.gif
neumann
QUOTE(Marty @ 3 Sep 2010, 11:32)
Bine, ma, skija, hai sa te-ntreb invers, poate de data asta intelegi ce vrea sa zica lumea: de ce nu au venit pe la noi cind se aflau in turneu la apogeul carierei, cind aruncau cu sticle de apa-n public, nu cu cirje, proteze dentare, peruci si peace makere?
*




Io tentreb altfel, cine e la moda acu si in turneu d'arunca cu sticle de apa in public, si pe care-ai vrea sa-i vezi? Leidi caca?

N-au venit la vremea lor ca nu iesea banu si n-avea cine sa-i aduca, sa organizeze lucrurile pe aici, etc. Acum s-au mai schimbat lucrurile.
Marty
QUOTE(cristianco2002 @ 3 Sep 2010, 10:37)
N-au venit la vremea lor ca nu iesea banu si n-avea cine sa-i aduca, sa organizeze lucrurile pe aici, etc. Acum s-au mai schimbat lucrurile.
*

Da pa Maical Gexan cine plm l-a adus, Zina Maseluta si mirosu' de gaoz de copil neinceput?
neumann
Din ce imi aduc aminte, ala era grandoman, si cam facea pierderi din unele concerte, cel putin...
Plus ca Mariciel Afram ala a cam dat chix cu fiscul dup'aia..


Edit: eu te-am intrebat serios pe cine ai vrea sa vezi in concert in Ro.
studioworks
QUOTE(cristianco2002 @ 3 Sep 2010, 10:37)

N-au venit la vremea lor ca nu iesea banu si n-avea cine sa-i aduca, sa organizeze lucrurile pe aici, etc. Acum s-au mai schimbat lucrurile.
*


bingo wink.gif
Steel Tormentor
http://www.metalhead.ro/stiri/Irlandezii_a...s-aid-89627-l-1

Marty, idolii tineretii tale? Ce dracu` ma...le faceai concurenta la gagici? De care-ti mai placea? Ca erau 3: Guns, AcDc si Nirvana smile.gif
corbex
Nici acum nu ies banii, dar sint batrini si in foame. E bun si maruntisul de parastas.
Vrei sa ma bucur ca sint privit ca public de avarie?
Marty
QUOTE(Steel Tormentor @ 3 Sep 2010, 10:50)
Marty, idolii tineretii tale? Ce dracu` ma...le faceai concurenta la gagici? De care-ti mai placea? Ca erau 3: Guns, AcDc si Nirvana smile.gif
*

Mai exista si Metallica, LA Guns, Maiden, Judas, Ozzy, Megadeth, Motorhead, Motley Crue, Bon Jovi, etc.



Apropos, daca voi numiti asta prestatie Ozzy, eu o numesc prestatie demna de coperta Master of Pupets. Nici nu se agita prea tare, sa nu-i sara Nitroglicerina de sub limba.

studioworks
Corbex garantez ca daca veneau la inceputul aniilor '90 tu tot nu te duceai laugh.gif
ca nu suna ca pe album radmasa.gif
corbex
Aia-i limita ta? 1990? Mai exista si 1970,1980.... tongue.gif
Nu ma refer , neaparat, la GnR.
Parca esti aia de la un post de radio cu "Cea mai buna muzica din 1980 inceace!". Adica cam (pardon!) de cind nu prea s-a mai scris muzica.
studioworks
Madonna la asta te referi? laugh.gif
era cam greu sa vina prin '85 intr-o tara ca asta. sad.gif sau ca aia, ca tot aia e
corbex
Ei, na ! De la Vespasianus incoace banii n-au miros.
Marty
QUOTE(cristianco2002 @ 3 Sep 2010, 10:46)
Plus ca Mariciel Afram ala a cam dat chix cu fiscul dup'aia..
Si taxu' lu' Stefi Graff a fost coleg de celula cu Marcelus, si asta ce-nseamna?

QUOTE
Edit: eu te-am intrebat serios pe cine ai vrea sa vezi in concert in Ro.
*

Tool, Godsmack, 3 doors down, Coldplay, Keane.... Muse au fost, da' nu prea stia lumea ce-i aia la vremea respectiva.
Dar cel mai mult imi doresc sa-l vad pe Robbie Williams.
corbex
Pune bani la ciorap, nici nu realizezi cind or sa treaca aia 20 de ani si o sa vina !
Merced
radmasa.gif
Marty
radmasa.gif
skija
nu veneau in perioada de dupa revolutie (desi Metallica si MJ au venit) ptr. ca:

1. nu erau informati ca exista un public si pentru ei...
2. Nu avea cine sa-i cheme. Organizatorii se temeau ca nu vor vinde bilete datorita saraciei. Ca asa o fi ost sau nu, nush...

Acum, cand organizatorii de concerte si-au dat seama ca ne permitem sa dam 2mil pe un concert.. sar cu ofertele.

Ptr. cei enumerati de Marty.. valabila chestia cu nestiinta ca exista public pentru ei.

Exemplu WU TANG care au facut concert cu 3-400 de oameni. WTF? ala e concert?

Eu personal doar la U2 mai consider ca s-ar merita sa ma duc... Doar ptr. show.


pana acum AC/DC, Metallica, GnR, Aerosmith sau Ozzy nu au fost nici in Bulgaria, Ungaria sau Turcia, decat raslet, cum a facut Metallica la noi. Deci nu suntem chiar ultimii prosti. Suntem printre ultimii..

Sa nu uitam ca la noi a fost si Uriah Heep. Iar Dolanescu a rupt scenele din Ro toata tineretea lui.. nu?
vis-a-vis
Si n-au vazut ei ce puzderie de popor s-a strans la Maical? Lumea era avida de manifestari d-astea. Eu m-am dus la toti trogloditii care au venit pe la noi in perioada aia si mi-a placut doar la Dr. Alban, care a cantat live... Cel mai mult m-au dezamagit Prodigy, care au facut un playback de cacao. (si da, au aruncat cu sticle de apa-n public tongue.gif )
AmunDei
Eu prefer metalul din 90 incoace, in cap cu Iced Earth si Opeth.

La Guns nu m-as sa nu imi iau vreo teapa din asta.

La Metallica am fost doar pt o melodie, daca nu ii dadeau play imi cam luam teapa si acolo.
Muttley
QUOTE(skija @ 3 Sep 2010, 12:38)
Exemplu WU TANG care au facut concert cu 3-400 de oameni.
*


Cand? huh.gif
corbex
N-a stiut ala sa-si faca publicitate. Pina si la Dae Woo se aduna 10.000 de insi.
Markos
dragoselu prefera metalul de la sidex. si fara spectatori.
bucatzel
Guns fara Slash mi se pare chel...

Da' tot mai bine decat sa aud iarasi "ti-am luat un ineeeeee-eeeeee-eeeeeel".
tatabobu
QUOTE(Muttley @ 3 Sep 2010, 13:48)
Cand?  huh.gif
*


Na, sa vezi ce a fost.
Muttley
Sar'na.
Andy_ACS
Ia uite articol + filmulet: http://www.gandul.info/magazin/membrii-tru...e-video-7098097

LE: se pare ca mai fusese pus un articol similar mai devreme. Rusinica GnR!!!
vis-a-vis
Da' suna bine chitara aia... blush.gif
tatabobu
Apdeit: ma duc. Tre' sa fac efortul asta ca sa ma pot duce linistit la Ozzy.
Marty
Apdeit... got no cash so I'll have to say no
george_scala_2004
fiasco pe bani multi...
studioworks
Ce ma?!!!! Astia mananca kkt.
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
A fost super super show, din punct de vedere muzical nota 10.
De doua ori mai satisfacut fata de AC/DC, dupa cum s-au daruit trupa si Axel ieri cred ca vor scoate un DVD cu concertul asta lumea era super multumita la sfarsit din ce am vazut eu in jurul meu si nu mai pleca Axel de pe scena au stat sa multumeasca publicului cateva minute dupa. blush.gif a fost super atmosfera.
Ca minusuri organizarea mai slaba decat la AC/DC si locatia cam naspa si faptul ca au intarziat icon_mrgreen.gif
Marty
QUOTE(studioworks @ 22 Sep 2010, 08:00)
faptul ca au intarziat icon_mrgreen.gif
*

Vezi ca-s celebri pentru asta, mi se pare ca pe unii i-au lasat sa astepte 6 ore si pe urma a aparut unu' pe scena si a zis ca nu se mai tine concertu'.
tatabobu
QUOTE(studioworks @ 22 Sep 2010, 09:00)
[...]
De doua ori mai satisfacut fata de AC/DC[...]
*


blink.gif

Una peste alta a fost OK, dar pana la ce zici mai sus e drum lung rau de tot. Poti spune linistit asa ceva numai daca esti hardcore fan de-al trupei.

N-o sa inteleg niciodata ce au in cap duduile ca (destule dintre) cele de aseara. Cum mama dracu' sa te arati la un concert rock in cizme cu toc cui, sau in sandale? Si sa te revolti apoi ca "uite, draga, nu-i asfalt peste tot". Ma rog, idiotii supremi au fost un el si-o ea care si-au adus progenitura. Preferat de-al lui Marty, avea cam un an.
Cantarea a fost OK, au sunat ca un tribute band doar in mintea autorului articolului. Vacu' ala nu pricepe diferenta dintre o inregistrare in studio si un concert livei. De aratat aratau, ca l-au pus pe inlocuitoru' lu' Slash sa poarte joben si sa stea cu tigara-n coltul gurii.
Organizarea slaba, dar mult mai buna fata de Stones. Coada la intrare, "stati un pic la poarta asta inainte sa puteti merge la poarta cealalta unde se verifica biletele ca-i aglomeratie mare acolo", gratare cu mici al caror miros a ajuns mai mult ca sigur in Casa Scanteii, coada de 30 de minute la bere/ cola (din pacate vandute la comun), coada de 10 minute la buda.
argon
QUOTE(george_scala_2004 @ 22 Sep 2010, 07:33)



bine-ati ajuns daca puneti botul la linkurile lui, parca azi v'ati inregistrat pe forum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.