Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Breloc cu alarma. Gasesc?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
zax
Deja sunt la al treilea stick pe care il pierd. De fapt le uit prin cate un calculator strain. Ma gandesc ca singura solutie ar fi un dispozitiv format din doua parti care atunci cand sunt desfacute sa comunice intre ele prin ceva unde radio pe o raza nu prea mare (vreo 10m ma gandesc) iar in cazul in care comunicarea se intrerupe (distanta creste) sa emita un semnal sonor. Cu gogu n-am reusit sa gasesc nimic in sensul asta asa ca va intreb pe voi: gasesc pe vreundeva un astfel de aparat la un pret decent?
Shush
Tot asa le pierdeam si eu pana cand m-am hotarat sa "leg" stick-ul de cheia de la masina (aia nu o uit niciodata happy.gif )
Markos
ba, chiar, unde o fi sticku meu? unsure.gif
corbex
Nu se poate sa le fi uitat in calculatoarele preitenilor. Ei ti le-ar fi adus inapoi icon_mrgreen.gif
ArtVandelay
Si eu tot la chei il tin.. nu prea am cum sa il pierd asa

cred ca dispozitivul pe care il cauti tu ar costa cat 2-3 stickuri.. biggrin.gif
zax
QUOTE(corbex @ 4 Sep 2010, 20:12)
Nu se poate sa le fi uitat in calculatoarele preitenilor. Ei ti le-ar fi adus inapoi  icon_mrgreen.gif
*


Cu siguranta biggrin.gif
Nu, cred ca prin diferite centre de printare le mai uit.

Mi-e cam teama sa il leg la chei. Cum spuneam, cel mai des il folosesc prin centre de printare, prietenilor sau colaboratorilor le trimit pe mail in general. De obicei ma duc cu masina dar se mai intampla sa am vreo treaba prin zona si atunci o parchez pe vreundeva si ma plimb pe jos; ar fi cam neplacut sa ma trezesc cand termin treaba si vreau sa ma urc in masina ca n-am cheia, ca a stat la aia cu imprimanta... sau si mai rau, ca aia au inchs intre timp smile.gif

Aparatul il vreau nu neaparat pentru ca ar fi vreo mare pierdere financiara un stick - nu le folosesc prea des si deci nici nu le pierd chiar asa des, oricum nu mai mult de unul pe an - ci mai mult ca sa ma scape de frustrarea de a ma trezi ca nu-l mai am atunci cand am nevoie de el. Plus ca uneori (rar dar se intampla) mai am pe el documente ce as prefera sa nu fie vazute de altii. Totusi nu prea cred ca are de ce sa coste mai mult de 50-60 de ron, nu trebuie sa fie cine stie ce tehnologie acolo... sau ma rog, sper sa nu coste mai mult.
corbex
Sa bage ei in usb un stick de care atirna un kil de chei !
argon
QUOTE(Markos @ 4 Sep 2010, 18:57)
ba, chiar, unde o fi sticku meu?  unsure.gif
*



in pantaloni te-ai uitat? apropos, de cat e , 4, 8...32? huh.gif
crick
Un asemenea dispozitiv a fost prezentat ,cu ceva ani in urma,la un salon de inventii si avea rolul sa avertizeze cand copilul se indeparta de parinte.Poate daca o sa cauti pe la un magazin cu dispozitive de supraveghere copii...

4 Sep 2010, 20:24:
aici
GoGu
Modelul "Plus" are si functia dorita de tine, dar e cam scump...
zax
Oho, plusul ala e muuult prea scump... bine, e si mult mai complex decat imi trebuie si mult prea mare.

Multumesc oricum, e un punct de plecare, macar am unde sa caut.

vis-a-vis
O zgarda d-aia electronica pt caini? biggrin.gif
kog
de aia cu electrosocuri, cand te departezi de stick sa te zgaltaie bine biggrin.gif
zax
si sa nu se opreasca pana nu sunt montate la loc cele doua parti ale dispozitivului smile.gif

"dddaaa bbbaa sttticccu' alllla mai rrrrrreeeeeppppeeeedddde" biggrin.gif
Altis
Ahahahahahhaha =)) parca te vad, cheama aia salvarea "repede la CREASTA ALBASTRA, avem un epileptic!"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.